Wpisz i kliknij enter

ŻubrOFFka 2015

Niebawem w Białymstoku wystartuje jubileuszowa 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻubrOFFka. Sprawdźcie program!

ŻubrOFFka od lat cieszy się popularnością nie tylko wśród kinomanów, ale także fanów eklektycznej muzyki. Codziennie po kilkunastu godzinach filmów organizatorzy zapraszają wszystkich widzów do klubu festiwalowego na deser w postaci znakomitych koncertów.

Menschen am Sonntag - Stulkurkadr z filmu „Menschen am Sonntag”

W tym roku festiwal otworzy występ legendarnego islandzkiego zespołu MÚM. Dwóch założycieli zespołu – Örvar Smárason i Gunnar Tynes, 2 grudnia w kinie Forum wykona muzykę improwizowaną do niemego filmu, nieco zapomnianego klejnotu kinematografii niemieckiej „Menschen am Sonntag” / „Ludzie w niedzielę” z 1930 roku.

JAAA

3 grudnia to wyjątkowy wieczór. W festiwalowym klubie FAMA odbędzie się debiutujący na ŻubrOFFce konkurs na najlepsze muzyczne wideo. Po nim na scenie zagra polski zespół JAAA! (nasza recenzja ich płyty „Remik”), który podobnie jak ŻubrOFFka powstawał z dala od wielkomiejskiego zgiełku, trochę na peryferiach. – „Od samego początku chodziło o robienie jak najlepszej muzyki. Autentycznej i rozniecającej ogień. Takiej, której zawsze nam brakowało. Trzy różne głowy, z trzech różnych światów, z wolą przyjaźni i oddania. Z potrzebą zrobienia czegoś nowego” – wspominają muzycy. Dźwięki są dla muzyków narzędziem budowania opowieści tkanych emocjami. JAAA! tworzą: Kamil Pater (Contemporary Noise Quartet, Quintet i Sextet), Marek Karolczyk (Napszykłat) oraz Miron Grzegorkiewicz (Daktari, How How).

schlachthofbronx

Kolejnego dzień festiwalu (4 grudnia) to zjawiskowa muzyczna podróż ze światowymi pionierami i legendą sceny global bassu, niemieckim Schlachthofbronx oraz włoskim producentem CLAP! CLAP!, który rozpala parkiety mieszanką zmutowanego jazz jungle, house’u i world music z Afryki. After party poprowadzi białostocki trzypokoleniowy kolektyw DJ-ski – Kró-LEWski Sound – złożony z miłośników słońca, rytmu i basu, którzy zakończą wieczór w klimatach reggae, dub, dancehall, jungle.

Freestylers2-14

W sobotnią noc (5 grudnia) do Białegostoku zawita, ze swoim setem DJ-skim, legenda muzyczna – Brytyjczyk Aston Harvey z The Freestylers, a zaraz po nim wystąpi rosyjskie muzyczne objawienie, szalona ekipa z Petersburga, łącząca w oryginalnym stylu rave, rap i elektronikę – Little BIG. Gospodarzem sceny będzie, pochodzący z Białegostoku, obecnie rezydujący w Wielkiej Brytanii, Auricom.

 

Wstęp na wszystkie pokazy filmowe jest bezpłatny, zaś bilety na koncerty można nabyć na: www.bilety.bok.bialystok.pl

Więcej informacji o festiwalu na: www.zubroffka.pl

Strona Facebook: www.facebook.com/zubroffka

 Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy