Stenny – Upsurge
Paweł Gzyl:

Połamane rytmy zanurzone w ambiencie.

Justyna Steczkowska – Maria Magdalena. All Is One
Przemysław Solski:

Wędrówka duszy.

Function – Existenz
Paweł Gzyl:

Opus magnum Dave’a Sumnera.

Bella Boo – Once Upon a Passion
Jarek Szczęsny:

Z półprzymkniętymi oczami.

Shed – Oderbruch
Paweł Gzyl:

Szperając w zbiorowej pamięci.

KTLH – Azathoth
Jarek Szczęsny:

Egzorcyści będą mieć pełne ręce roboty.

Koenraad Ecker & Frederik Meulyzer – Carbon
Paweł Gzyl:

Wizyta na Spitsbergenie.

Planetary Assault Systems – Live At Cocoon Ibiza
Paweł Gzyl:

Techno z saksofonem? Czemu nie!

Olo Walicki & Jacek Prościński – Llovage
Jarek Szczęsny:

Uciekająca sekcja rytmiczna.

Abul Mogard – Kimberlin
Maciej Kaczmarski:

Elegia na odejście.

Tobias Preisig – Diver
Łukasz Komła:

Skoncentrowana powódź.

Lee Gamble – Exhaust (Flush Real Pharynx Part 2)
Paweł Gzyl:

Powrót do korzeni.

Various Artists – Pop Ambient 2020
Paweł Gzyl:

Ambient jak skała.

FKA Twigs – Magdalene
Jarek Szczęsny:

Jedno płuco.ŻubrOFFka 2015

Niebawem w Białymstoku wystartuje jubileuszowa 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻubrOFFka. Sprawdźcie program!

ŻubrOFFka od lat cieszy się popularnością nie tylko wśród kinomanów, ale także fanów eklektycznej muzyki. Codziennie po kilkunastu godzinach filmów organizatorzy zapraszają wszystkich widzów do klubu festiwalowego na deser w postaci znakomitych koncertów.

Menschen am Sonntag - Stulkurkadr z filmu „Menschen am Sonntag”

W tym roku festiwal otworzy występ legendarnego islandzkiego zespołu MÚM. Dwóch założycieli zespołu – Örvar Smárason i Gunnar Tynes, 2 grudnia w kinie Forum wykona muzykę improwizowaną do niemego filmu, nieco zapomnianego klejnotu kinematografii niemieckiej „Menschen am Sonntag” / „Ludzie w niedzielę” z 1930 roku.

JAAA

3 grudnia to wyjątkowy wieczór. W festiwalowym klubie FAMA odbędzie się debiutujący na ŻubrOFFce konkurs na najlepsze muzyczne wideo. Po nim na scenie zagra polski zespół JAAA! (nasza recenzja ich płyty „Remik”), który podobnie jak ŻubrOFFka powstawał z dala od wielkomiejskiego zgiełku, trochę na peryferiach. – „Od samego początku chodziło o robienie jak najlepszej muzyki. Autentycznej i rozniecającej ogień. Takiej, której zawsze nam brakowało. Trzy różne głowy, z trzech różnych światów, z wolą przyjaźni i oddania. Z potrzebą zrobienia czegoś nowego” – wspominają muzycy. Dźwięki są dla muzyków narzędziem budowania opowieści tkanych emocjami. JAAA! tworzą: Kamil Pater (Contemporary Noise Quartet, Quintet i Sextet), Marek Karolczyk (Napszykłat) oraz Miron Grzegorkiewicz (Daktari, How How).

schlachthofbronx

Kolejnego dzień festiwalu (4 grudnia) to zjawiskowa muzyczna podróż ze światowymi pionierami i legendą sceny global bassu, niemieckim Schlachthofbronx oraz włoskim producentem CLAP! CLAP!, który rozpala parkiety mieszanką zmutowanego jazz jungle, house’u i world music z Afryki. After party poprowadzi białostocki trzypokoleniowy kolektyw DJ-ski – Kró-LEWski Sound – złożony z miłośników słońca, rytmu i basu, którzy zakończą wieczór w klimatach reggae, dub, dancehall, jungle.

Freestylers2-14

W sobotnią noc (5 grudnia) do Białegostoku zawita, ze swoim setem DJ-skim, legenda muzyczna – Brytyjczyk Aston Harvey z The Freestylers, a zaraz po nim wystąpi rosyjskie muzyczne objawienie, szalona ekipa z Petersburga, łącząca w oryginalnym stylu rave, rap i elektronikę – Little BIG. Gospodarzem sceny będzie, pochodzący z Białegostoku, obecnie rezydujący w Wielkiej Brytanii, Auricom.

 

Wstęp na wszystkie pokazy filmowe jest bezpłatny, zaś bilety na koncerty można nabyć na: www.bilety.bok.bialystok.pl

Więcej informacji o festiwalu na: www.zubroffka.pl

Strona Facebook: www.facebook.com/zubroffka

 

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.