Wpisz i kliknij enter

Cari Lekebusch – Premonitions

Północ w natarciu.

9 lutego tłocznia H-Productions wydała imprezowego killera o którym można śmiało napisać, że mógłby posłużyć jako lodołamacz na skutych wodach północy. Paliwem kolosa są dwa unikatowe brzmienia wokół których Cari zbudował ciekawe historie.

Wszystko rozpoczyna się od „Premonition 1” z tektonicznym sub-basem oraz miarowo podbijaną stopą. Od razu skupiam uwagę na zapętlonym motywie wiodącym oraz pojawiających się co chwilę minimalistycznych przeszkadzajkach. Tętnem tego numeru jest przefiltrowany grove oraz pocięte na mikroskopijne części partie synthów. Tło utworu stanowią pogłosy tłuczonego szkła, giętej blachy jak również niepokojące dźwięki lampek kontrolnych – wszystko wskazuje na to, że lodołamacz zapuścił się w dzikie rejony Morza Barentsa oraz czekające tam niebezpieczeństwa. Wybijane z zawrotną prędkością perkusjonalia przenoszą mnie na pokład statku oraz przybliżają obraz radaru. Przede mną ogromny obiekt, który wyłonił się zza horyzontem białej pustyni.

W „Premonition 2” kadłub statku uderza o stalowego giganta. Zauważam, że to jedna z tych platform wiertniczych, które opuszczono po zakończeniu eksploracji złóż. Dynamiczna stopa oraz podbicie basem wprowadza urwany i pełzający dźwięk radaru tuż za moimi plecami. Nadchodzi pogłos poszatkowanego wokalu o nieznanym pochodzeniu. Gdzieś w dolnych rejestrach utworu panoszy się charakterystyczny dla minimalu zawodzenie cybernetycznego ptaka a kanonada hi-hatów wprowadza rezonansową eksplozję na dolnych piętrach platformy. W końcówce utworu pojawia się srogi syntezator oraz narastające pulsacje ukryte pod zabetonowanym sarkofagiem. Siarczyste powietrze nakłuwa płuca a pokryte lodem ściany zaczynają drgać. Chwilę później cała konstrukcja zaczyna się chwiać i pękać. Skierowawszy się w stronę promu zauważyłem tajny raport świadczący o przeprowadzanych tu chemicznych eksperymentach. Czy byłem tam sam?

H-Productions | 9.02.2016

Artysta na discogs

www.lekebuschmusik.se

FP artysty na Facebooku

www.h-productions.se

 Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Krystian Zakrzewski
Krystian Zakrzewski
7 lat temu

Dzięki. Dobre porównanie 🙂

Kontrast
Kontrast
7 lat temu

Bardzo fajny opis interpretacja:)
Pierwszy walek wymiata, choc mi te skrzeki bardziej przypominaja cos al’a Architectural – 5.3 ale z bardziej fankowym prowadzeniem. Premonition i Metatron od Jonasa Koppa to jedne z ciekawszych nowych kawalkow.

Polecamy