Wpisz i kliknij enter

3 pytania – Nela

Nowy, debiutancki singiel sprowokował nas do podpytania co słychać u byłej wokalistki duetu IWasHomeAnyway?

Nela Szadkowska zadebiutowała kilka tygodni temu swoim solowym, wyprodukowanym przez Jordah singlem „Od Jutra”, który nie wprost dotyka trudnej tematyki problemów psychucznych. Wokalistka, nie jest całkowitą debiutanką, można kojarzyć ją z duetu IWasHomeAnyway (tutaj recenzja ich materiału, a tu 3 pytania z 2016 roku), który w latach 2016-2018 współtworzyła z Bartkiem Prosułem (aka Yoshii Swxdn).

Czego ostatnio słuchasz?
Ostatnio w kółko słuchałam EP „XD [Experience Design]” od Immortal Onion, średnio kilka razy w tygodniu słucham też płyty „The Son” Sławka Jaskułke ze względu na to, że to jedyna płyta jaką mamy w samochodzie (śmiech). Poza tym towarzyszy mi na co dzień sporo francuskiego electro popu (Claire Laffut, Vendredi sur Mer, Flavien Berger, Bonnie Banane).


Immortal Onion – XD [Experience Design]


Sławek Jaskułke – The Son


Flavien Berger – Deadline


Claire Laffut – Étrange Mélange

Nad czym obecnie pracujesz?
Wraz ze znajomymi dopinam pracę nad teledyskiem do „Obiegu”, mojego kolejnego singla wyprodukowanego przez Piotrka Rajskiego (Pepe.), którego premierę planuję na pierwszą połowę marca.

Jaki cudzy występ (set/ koncert) zrobił ostatnio lub w ogóle na Tobie największe wrażenie?
Z wiadomych przyczyn uczestnictwo w koncertach w ostatnim czasie nie jest możliwe, nad czym bardzo ubolewam. Dlatego zdecydowanie najbardziej zapadła mi w pamięć niedawna transmisja koncertu Hani Rani z Katowickiego NOSPR, który zachwycił mnie zarówno pod względem wizualnym, jak i muzycznym. Tym bardziej że Hania była wspierana na scenie przez muzyków ze wspomnianego już Immortal Onion, których bardzo cenię.

Gdybym jednak miała wrócić pamięcią do koncertu na żywo, który mógłby się nigdy nie kończyć, byłby to koncert Sevdalizy w warszawskim Palladium w 2018 roku (chociaż chyba bardziej adekwatne byłoby słowo performans niż koncert). Sevdaliza jest dla mnie artystką totalną, a to, w jaki sposób kreuje na scenie swój własny świat za pomocą muzyki, scenografii i choreografii jest niezwykle poruszające. Śmiało mogę powiedzieć, że stanowi dla mnie jedną z największych inspiracji i niecierpliwie wyczekuję jej nadchodzącego koncertu.


Hania Rani – Bratislava 2019 Full Concert


Sevdaliza, full set live Barcelona 2018, Primavera Sound Forum

https://www.facebook.com/hello.nela/
https://www.instagram.com/nelaszadkowska/

zdjęcie autorstwa Wiktorii SzczepanowskiejJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy