Moor Mother – Analog Fluids Of Sonic Black Holes
Jarek Szczęsny:

Hałas i chaos.

Jazz Band Młynarski-Masecki – Płyta z zadrą w sercu
Jarek Szczęsny:

Jedna dla wszystkich.

Shapednoise – Aesthesis
Paweł Gzyl:

Nieznane mutacje basowych brzmień.

A Winged Victory for the Sullen – „The Undivided Five”
Mateusz Piżyński:

Ambientowe nowości z Ninja Tune

Enchanted Hunters – Dwunasty Dom
Krzysiek Stęplowski:

Czasem naprawdę warto czekać. Warto wypatrywać, nawet latami, jeśli tylko cierpliwość nagrodzona ma być w taki sposób.

Ecnahnted Hunters Dwunasty Dom
Rrose – Hymn To Moisture
Paweł Gzyl:

Techno w stylu Marcela Duchampa.

Trzaska/Mazurkiewicz/Szpura – North Meridian
Jarek Szczęsny:

Można się spocić od samego słuchania.

Giant Swan – Giant Swan
Paweł Gzyl:

Czy znany ze świetnych koncertów duet sprawdził się również w studiu?

Floating Spectrum – A Point Between
Jarek Szczęsny:

Cyfrowy pomnik przyrody.

Bleu Roi – Dark/Light
Łukasz Komła:

Wiosną ubiegłego roku wsłuchiwaliśmy się w singiel szwajcarskiego projektu Bleu Roi, a przed kilkoma dniami ukazała się ich nowa EP-ka „Dark/Light”, którą przybliżamy i jednocześnie o niej rozmawiamy z Jennifer Jans.

Traversable Wormhole – Regions Of Time
Paweł Gzyl:

Adam X wraca do projektu sprzed dekady.

Sudan Archives – Athena
Jarek Szczęsny:

Do diabła z dobrymi radami.

Planetary Assault Systems – Plantae
Paweł Gzyl:

W stronę psychodelii.

Sleep D – Rebel Force
Paweł Gzyl:

Muzyczny zapach minionego lata.Ben Frost – Threshold of Faith EP

No to wrócił.

Następca głośnej „AURORY” tuż tuż. „Threshold of Faith” to tylko wstęp, rozbieg, przystawka do dania głównego jakim ma być płyta „The Centre Cannot Hold”. Ben Frost elektryzuje scenę elektroniczną nie od dziś. U niektórych budzi lęk, a u innych fascynację. Widać, że zdaje sobie z tego sprawę, gdyż śmiało kroczy po obu polach robiąc co mu się podoba. Powiedzmy, że taka postawa musi skutkować skrajnymi opiniami. Nie inaczej będzie z najnowszym materiałem, którego możemy posłuchać. Według mnie jest bardzo dobrze i zęby mam naostrzone na duże danie.

We współpracy pomaga mu Steve Albini znany z zespołów Big Black i Shellac. Obu panów łączy wykrystalizowane spojrzenie na muzykę. Obaj lubią swoje dogmaty i przeświadczenia przenosić na grunt muzyczny. To słychać na tej EP-ce. Na samym początku wita nas Darth Vader. Ten astmatyczny głos siedzi wyciszony na drugim planie tytułowego, bardzo pokręconego numeru. Ogłuszające  uderzenie soniczne sprawia, że błędnik może zostać wystawiony na próbę. Muzyka obrasta elektronicznymi kolcami i ma kłuć w uszy. Frost nie przepada za łagodną formą ekspresji. Sprowadza nas do samego piekła w „Euridice`s Heel (Hades)”. Plan muzyczny rozciąga się,  a nastrój posępnieje. W tej gęstwinie można wychwycić (chyba?) dźwięki gitary Sreve`a Albiniego. W każdym razie, jeśli to piekło, to znajduje się tam zaskakująco dużo chłodu.

Znakomicie wypada „All That You Love Will Be Eviscerated – Lotic Remix „. Delikatne, zmysłowe wręcz, zabawy dźwiękiem. Stojący w całkowitej sprzeczności z początkiem tej EP`ki. Po tak intensywnych przeżyciach Frost daje odsapnąć. Moim faworytem jest „The Beat Don`t Die in Bingo Town”. Począwszy od znakomitego tytułu aż po dźwięk przepuszczony przez helikopter. Utwór rozedrga wszystko co napotka na swojej drodze. Ta bezkompromisowość i pomysłowość sprawiają, że ślina cieknie mi na myśl o pełnokrwistym albumie. Wzniosłe i strzeliste „More Anarchy” sprawia, że pozostajemy pogubieni w domysłach. Zdaje się, że tak miało być. Krótka przygoda zwieńczona niebanalnym finałem.

Mute | 2017

FB

Bandcamp

 

 

 

Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.