Wpisz i kliknij enter

Unsound – ostatnie ogłoszenie

Podczas krakowskiego festiwalu usłyszymy na żywo materiał ze słynnego albumu grupy Coil – „Time Machines” – w wykonaniu Drew McDowalla.

DREW MCDOWALL to były członek COIL – post-industrialnego zespołu z Wielkiej Brytanii, którego wpływ na muzykę alternatywną jest nie do przecenienia. W 1998 roku ukazał się ich album „Time Machines”, na którym muzycy eksperymentowali z muzyką dronową, opartą na długich i powtarzających się dźwiękach. Słuchając „Time Machines”, inaczej postrzega się upływ czasu. Drew McDowall zaprezentuje to potężne brzmienie w zupełnie nowej formie. Razem z FLORENCE TO przygotowuje widowisko audiowizualne.

Tego samego wieczoru odbędzie się europejska premiera nowej płyty COLINA SELFA, queerowego amerykańskiego kompozytora i choreografa. Płyta zatytułowana „Siblings” to ostatnia część jego operetki utrzymanej w klimacie science-fiction. Do artysty na scenie dołączą RESINA (wiolonczela), JULIA ZIĘTEK (skrzypce) i MARIA TOMALA (altówka). Tego samego dnia wystąpi również KELLY MORAN, członkini Oneohtrix Point Never, która właśnie wydaje swój solowy album, na którym posługuje się elektronicznie przetwarzanym pianinem.

ZDZISŁAW PIERNIK to polski tubista-wirtuoz, który nie tylko interpretuje muzykę współczesną, ale znany jest także z eksperymentów z tubą preparowaną. Muzyk dołączy do improwizującego duetu HATI w ramach programu porannych koncertów „Morning Glory”. Zarówno Zdzisław Piernik, jak i duet Hati, w swoich poszukiwaniach nowych brzmień sięgają chętnie po instrumenty preparowane oraz akustyczne obiekty z odzysku. Również MIŁOSZ PĘKAŁA oraz WIKTOR PODGÓRSKI połączą swe siły – ta dwójka artystów będzie z kolei zgłębiała możliwości perkusji w audiowizualnym projekcie „Monoperkusja”.

KODE9 został już uprzednio ogłoszony jako członek projektu AUDINT. Szef wytwórni Hyperdub zagra również set didżejski. Będzie to przecież tuż po premierze finałowego miksu z serii Fabriclive, który Kode9 przygotowuje wspólnie z Burialem. Kolejny artysta to ZULI. Za niedługo nakładem wydawnictwa UIQ ukaże się jego nowy album zatytułowany „Terminal”. Zuliemu towarzyszy popularny egipski raper ABYUSIF. Do poprzednio ogłoszonej JASSS dołączy THERESA BAUMGARTNER. Będzie to premiera audiowizualnego koncertu pod tytułem „Steam”.

Następny punkt programu to algorave – czyli muzyka rave tworzona w oparciu o algorytmy. Tę odmianę zaprezentują w hotelu Forum RENICK BELL i MIRI KAT. Obaj producenci (razem z GEEK GIRLS CARROTS) przygotowują również warsztaty. Ich uczestniczki oraz uczestnicy będą mogli tego samego wieczora wystąpić przed publicznością i programować na żywo swoją muzykę.

W sobotnią noc w hotelu Forum wystąpi eksportowy artysta polskiej sceny techno MICHAŁ WOLSKI. Zaprezentuje on zupełnie nowy materiał, na którym zwrócił się w stronę powolnych i głębokich dźwięków. Premierowy będzie również występ WE WILL FAIL, czyli Aleksandry Grünholz, polskiej artystki, która właśnie wydaje swoją trzecią płytę. Punktem wyjścia dla We Will Fail jest IDM i techno, ale jest to bardziej muzyka do słuchania niż do tańca.

Kolejni artyści nocnego programu klubowego to: BAMBA PANA & MAKAVELI (skrzyżowanie zanzibarskiego tarabu, południowo- afrykańskiego house’u oraz gabberu); TAYHANA (z Mexico City, latynoskie brzmienia związane z kolektywami Naafi oraz Club Hiedrah de Baile); JIJIJIJIJJIJ (połączenie post-industrialnych gatunków z popem i ciężkimi odmianami muzyki klubowej) oraz KRY (hardcore’owe techno) z warszawskiego INTRUDER ALERTA; SISSEL WINCENT ze Szwecji, YOUNG MAJLI i PLAL z Wrocławia.

Na imprezie otwierającej Unsound wystąpi LAUTBILD, czyli Paweł Kulczyński, który buduje własne syntezatory i gra awangardowe techno. A do imprezy zamknięcia dołączają LEDEF z HOUSE OF KENZO, którzy wystąpią b2b z RABITEM.

Podziemia Hotelu Forum, czyli klub 89, będą ponownie opanowane w tym roku przez muzykę jazzową. W piątek usłyszymy trębacza WOJCIECHA JACHNĘ wspólnie z kontrabasistą KSAWERYM WÓJCIŃSKIM; solowy występ perkusisty JANA MŁYNARSKIEGO oraz młode free-jazzowe trio POKUSA. W sobotę klimat będzie zupełnie inny – najpierw dronowy koncert PHILLA NIBLOCKA, a potem REMEK HANAJ z zespołem zagra nowy materiał „Wysiadywanie góry” .

Wszystkie informacje: www.unsound.plJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy