Wpisz i kliknij enter

Deadbeat And Paul St. Hilaire – 4 Quarters Of Love And Modern Lash

Scott i Paul medytują.

Scott Monteith wspomina, że pierwszy raz usłyszał głos Paula St. Hilaire’a, kiedy trafił w lokalnym sklepie w Montrealu w 1996 roku na płytę Burial Mix. Od razu ujął go on głębią niesionych emocji. Osobiście poznał ciemnoskórego wokalistę podczas jednej z edycji festiwalu Mutek, w ramach którego obaj występowali. Potem ich drogi przecinały się nie raz, ale w studiu spotkali się dopiero w 2008 roku, kiedy St. Hilaire zarejestrował swoje wokale do dwóch utworów na płycie „Roots And Wire”.

Muzyka kanadyjskiego producenta idealnie pasowała do głosu berlińskiego wokalisty. Nic więc dziwnego, że artyści kontynuowali współpracę, publikując serię winylowych EP-ek, które podsumował w 2014 roku udany album „The Infinity Dub Sessions”. Monteith przyznał, że od tamtej pory ma na swoim laptopie katalog „For Tiki”, w który gromadzi szkice przyszłych nagrań ze St. Hilairem. To zapewne stamtąd pochodzą cztery nowe utwory duetu, które właśnie opublikowała francuska wytwórnia Another Moon.

„War Games” zaczyna się od ambientowego wstępu, ale później uderza dubowy puls, który wnosi modulowany wokal Tikimana. Miarowy bit pojawia się natomiast od razu w „Check What Time Is”. Tym razem Monteith stawia na przestrzenną aranżację, zbudowaną z syntezatorowego staccato. „Mind Control” to porywające techno o hipnotycznym pulsie, w którym śpiew pojawia się tylko na początku i na końcu. Zestaw kończy „Yesterday’s Dream” –zaszumiony dub-house, wypełniony oniryczną elektroniką i tęsknym wokalem.

Niby to cztery nagrania, ale każde z nich trwa kilkanaście minut. To dobry pomysł: Monteith potrafi stworzyć medytacyjną muzykę, która rewelacyjnie brzmi w takim właśnie szerokim formacie, bez względu na to, czy jest to dub czy techno. Tikiman dodaje swoim głosem każdemu z nagrań dodatkowej głębi. Śpiewane przezeń słowa zgrabnie korespondują z przesłaniem muzyki z albumu, która ma nieść słuchaczom pociechę i ukojenie w trudnych czasach.

Another Moon 2020

www.facebook.com/anothermoonrecords

www.facebook.com/deadeat.musicJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy