Joshua Sabin – Sutarti
Paweł Gzyl:

Zew z litewskich lasów.

Thom Yorke – Anima
Maciej Kaczmarski:

1997-2019-2049?

Koza – Mystery Dungeon
Jarek Szczęsny:

Moby Dick.

D. Carbone – A.C.A.B.
Paweł Gzyl:

D. Carbone idzie na wojnę.

Fire! Orchestra – Arrival
Jarek Szczęsny:

Zrobiło się ciszej.

SØS Gunver Ryberg – Entangled
Paweł Gzyl:

Ciekawie, ale za krótko.

Palmer Eldritch – [dog]
Jarek Szczęsny:

Nieustanny proces chwalenia.

LSD – Second Process
Paweł Gzyl:

Kreatywna kooperacja czy skok na kasę?

Lena Andersson – Söder Mälarstrand
Paweł Gzyl:

Owoc studyjnego spotkania Eomaca i Kyoki.

Michał Miegoń & Adam Witkowski – Dwuja
Jarek Szczęsny:

Zawsze słucha się inaczej.

Lost Few – Between The Silence
Paweł Gzyl:

Muzyka na poprzemysłowe przestrzenie.

Jakub Lemiszewski – 2019
Jarek Szczęsny:

W zaczarowanym nastroju.

Kate Tempest – The Book Of Traps And Lessons
Jarek Szczęsny:

Próba uchwycenia bałaganu dzisiejszych czasów.

I Hate Models – L’Age De Metamorphoses
Paweł Gzyl:

Techno o metalowej furii i symfonicznym rozmachu.Jesienna strefa w CSW

19 września (piątek) w budynku Laboratorium CSW w Warszawie odbędą się wyjątkowe koncerty. W ramach kolejnej edycji STREFY wystąpi czwórka znakomitych artystów związanych z dwiema wytwórniami Entr`acte i Corvo. W trakcie jednego wieczoru będzie można nie tyle usłyszeć, co doświadczyć na żywo dźwięków dobieranych i komponowanych przez eksperymentalnego włoskiego gitarzystę Giuseppe Ielasiego, wiedeńskiego wizjonera posługującego się pseudonimem DIEB13, który w swej orkiestrze ma także dyski twarde. Wreszcie na scenie pojawią się dwie niesamowite artystki: CHRA, czyli prezenterka telewizyjna, didżejka i producentka muzyki elektronicznej Cristina Nemec oraz wyjątkowa londyńska twórczyni multimedialna Shelley Parker.

Kostis 10-12-12 061new

Shelley Parker (Wielka Brytania) to londyńska artystka dźwiękowa. W swoich działaniach eksploruje empiryczny potencjał dźwięku i obrazu poprzez technologiczne manipulacje oraz badania nad strukturą materiału akustycznego. Jej utwory oparte są na wygenerowanych elektronicznie niskich tonach oraz dźwiękach znalezionych.

Ielasi

Giuseppe Ielasi (Włochy) gitarzysta i artysta dźwiękowy pochodzący z Mediolanu. Współzałożyciel Fringes Records i twórca Schoolmap Records. Poza gitarą, w swoich występach wykorzystuje wiele innych źródeł dźwięku, a także systemy wielokanałowe w celu utworzenia złożonych sieci dyfuzji dźwięku w przestrzeni. Współpracował m.in. z Jeromem Noetingerem, Markiem Wastellem, Martinem Siewertem, Nmperign, Brandonem Labelle, Nikosem Veliotisem, Alessandro Bosettim, Gert-Jan Prinsem, Phillem Niblockiem i Orenem Ambarchim.

dieb13_aufweiss

DIEB13 (Austria) – Dieter Kovacic, występujący i nagrywający również jako Takeshi Fumimoto, Echelon, Dieter Bohlen i dieb14. Działa od końca lat 80. i jest jedną z kluczowych figur w środowisku artystów wykorzystujących magnetofony, płyt winylowe i CD, twarde dyski oraz protokoły IP jako instrumenty. Zaangażowany w programowanie transponujące dźwięk w obraz. Jest założycielem klingt.orgestra; prowadzi internetową platformę klingt.org.

chrabyudosiegfriedt

Christina Nemec (Austria) wiedeńska artystka dźwiękowa występująca jako Chra i dziennikarka muzyczna. Pierwotnie znana z eksperymentowania z niskimi częstotliwościami, obecnie tworząca muzykę bardziej zorientowaną na rytm. Wykorzystuje fale sinusoidalne przetwarzane przez magnetofon, a także inne analogowe i cyfrowe urządzenia. Prowadzi własną wytwórnię Comfortzone.

 

Organizatorzy imprezy: Bôłt Records / MonotypeRec. / Fundacja 4.99 / Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

 

Dołącz do ponad 10 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.