MONOH – MONOH
Łukasz Komła:

W oparach myśli.

ISAN – Lamenting Machine
Paweł Gzyl:

Najbardziej wyciszona płyta angielskiego projektu.

Stephen Mallinder – Um Dada
Paweł Gzyl:

Efektowny powrót weterana.

Piernikowski – The best of moje getto
Jarek Szczęsny:

Ile w tobie jest z białasa. (Tekst zawiera przekleństwa)

Pyur – Oratorio For The Underworld
Paweł Gzyl:

Wędrówka do krainy między życiem a śmiercią.

Kim Gordon – No Home Record
Jarek Szczęsny:

Zaskoczenie? Niekoniecznie.

Boreal Massif – We All Have Impact (Even Hippies Do)
Paweł Gzyl:

Trip-hop is not dead (yet).

Electric Sewer Age – Contemplating Nothingness
Maciej Kaczmarski:

Kopia mistrza.

Emptyset – Blossoms
Paweł Gzyl:

Producenci z Bristolu wkraczają na nowe terytoria.

Nagrobki – Pod Ziemią
Jarek Szczęsny:

Poważni jak śmierć.

LDY OSC – sōt
Paweł Gzyl:

Click & cuts na nowo.

Nick Cave and the Bad Seeds – Ghosteen
Jarek Szczęsny:

Pomnik żałoby.

Pablo Mateo – Weird Reflections Beyond The Sky
Paweł Gzyl:

Techno do tańca.

Danny Brown – uknowhatimsayin¿
Jarek Szczęsny:

Gorączkowe wizje rapera.Jesienna strefa w CSW

19 września (piątek) w budynku Laboratorium CSW w Warszawie odbędą się wyjątkowe koncerty. W ramach kolejnej edycji STREFY wystąpi czwórka znakomitych artystów związanych z dwiema wytwórniami Entr`acte i Corvo. W trakcie jednego wieczoru będzie można nie tyle usłyszeć, co doświadczyć na żywo dźwięków dobieranych i komponowanych przez eksperymentalnego włoskiego gitarzystę Giuseppe Ielasiego, wiedeńskiego wizjonera posługującego się pseudonimem DIEB13, który w swej orkiestrze ma także dyski twarde. Wreszcie na scenie pojawią się dwie niesamowite artystki: CHRA, czyli prezenterka telewizyjna, didżejka i producentka muzyki elektronicznej Cristina Nemec oraz wyjątkowa londyńska twórczyni multimedialna Shelley Parker.

Kostis 10-12-12 061new

Shelley Parker (Wielka Brytania) to londyńska artystka dźwiękowa. W swoich działaniach eksploruje empiryczny potencjał dźwięku i obrazu poprzez technologiczne manipulacje oraz badania nad strukturą materiału akustycznego. Jej utwory oparte są na wygenerowanych elektronicznie niskich tonach oraz dźwiękach znalezionych.

Ielasi

Giuseppe Ielasi (Włochy) gitarzysta i artysta dźwiękowy pochodzący z Mediolanu. Współzałożyciel Fringes Records i twórca Schoolmap Records. Poza gitarą, w swoich występach wykorzystuje wiele innych źródeł dźwięku, a także systemy wielokanałowe w celu utworzenia złożonych sieci dyfuzji dźwięku w przestrzeni. Współpracował m.in. z Jeromem Noetingerem, Markiem Wastellem, Martinem Siewertem, Nmperign, Brandonem Labelle, Nikosem Veliotisem, Alessandro Bosettim, Gert-Jan Prinsem, Phillem Niblockiem i Orenem Ambarchim.

dieb13_aufweiss

DIEB13 (Austria) – Dieter Kovacic, występujący i nagrywający również jako Takeshi Fumimoto, Echelon, Dieter Bohlen i dieb14. Działa od końca lat 80. i jest jedną z kluczowych figur w środowisku artystów wykorzystujących magnetofony, płyt winylowe i CD, twarde dyski oraz protokoły IP jako instrumenty. Zaangażowany w programowanie transponujące dźwięk w obraz. Jest założycielem klingt.orgestra; prowadzi internetową platformę klingt.org.

chrabyudosiegfriedt

Christina Nemec (Austria) wiedeńska artystka dźwiękowa występująca jako Chra i dziennikarka muzyczna. Pierwotnie znana z eksperymentowania z niskimi częstotliwościami, obecnie tworząca muzykę bardziej zorientowaną na rytm. Wykorzystuje fale sinusoidalne przetwarzane przez magnetofon, a także inne analogowe i cyfrowe urządzenia. Prowadzi własną wytwórnię Comfortzone.

 

Organizatorzy imprezy: Bôłt Records / MonotypeRec. / Fundacja 4.99 / Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

 

 

Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.