Ansome – Hands Of The Harbour
Paweł Gzyl:

Punkowy gest.

Lapalux – Amnioverse
Ania Pietrzak:

Jak zachwyca?

Various Artists – X – Ten Years Of Artefacts
Paweł Gzyl:

Techno w swej najbardziej pomysłowej wersji.

Julek Płoski – śpie
Jarek Szczęsny:

Coś nowego.

Karenn – Grapefruit Regret
Paweł Gzyl:

Pariah i Blawan improwizują.

Moor Mother – Analog Fluids Of Sonic Black Holes
Jarek Szczęsny:

Hałas i chaos.

Jazz Band Młynarski-Masecki – Płyta z zadrą w sercu
Jarek Szczęsny:

Jedna dla wszystkich.

Shapednoise – Aesthesis
Paweł Gzyl:

Nieznane mutacje basowych brzmień.

A Winged Victory for the Sullen – „The Undivided Five”
Mateusz Piżyński:

Ambientowe nowości z Ninja Tune

Enchanted Hunters – Dwunasty Dom
Krzysiek Stęplowski:

Czasem naprawdę warto czekać. Warto wypatrywać, nawet latami, jeśli tylko cierpliwość nagrodzona ma być w taki sposób.

Ecnahnted Hunters Dwunasty Dom
Rrose – Hymn To Moisture
Paweł Gzyl:

Techno w stylu Marcela Duchampa.

Trzaska/Mazurkiewicz/Szpura – North Meridian
Jarek Szczęsny:

Można się spocić od samego słuchania.

Giant Swan – Giant Swan
Paweł Gzyl:

Czy znany ze świetnych koncertów duet sprawdził się również w studiu?

Floating Spectrum – A Point Between
Jarek Szczęsny:

Cyfrowy pomnik przyrody.Elelktropopklub podaje szczegóły

Informowaliśmy o utworzeniu w Bytomiu projektu artystycznego nazwanego Elektropopklub. Jak informują pomysłodawcy: Elektropopklub jest projektem artystycznym, realizowanym wspólnie przez Kunstverein w Wolfsburgu i galerię Kronikę/ Bytomskie Centrum Kultury. Nawiązuje on do koncepcji współczesnych teoretyków kultury, mówiących, że klub (a nie tradycyjna galeria czy muzeum) jest miejscem, gdzie w najbardziej nieprzewidywalny, a przez to kreatywny i inspirujący sposób spotykają się różne dyscypliny sztuki. Do 24 września w bytomskim klubie odbędzie się kilka bardzo ciekawych imprez, m.in. koncerty Loco Star, Pustek, wieczór Mik Musik itp. Miejsce

Program epk będzie realizowany na parterze gmachu Muzeum Górnośląskiego, pl. Jana III Sobieskiego 2

Otwarcie klubu 19 sierpnia 2005, godz. 21.00
Zamknięcie klubu 24 września 2005

program na wrzesień:

01.09.2005 – Cz – konferencja filmowa z filmowcami z Monachium; Dj Ruin Ramin (Berlin)

02.09.2005 – Pt – Mik Musik: ASI MINA + HWDJAZZ

Wytwórnia mik.musik to bastion awangardowej elektroniki. Działa na obrzeżach zarówno kultury oficjalnej i nieoficjalnej, woli tworzyć własny system, nie brakuje jej charakteru. Mik.!. dał się poznać dzięki nietypowym akcjom i pomysłom wydawniczym, muzyce omijającej skojarzenia, niezwykłej dbałości o okładki, aktywności i bezkompromisowości, niejednokrotnie czy też niechcąco prowokując różne środowiska do zastanowienia się . Średni merytoryczny profil wydawniczy to muzyka wykonywana przy pomocy instrumentów elektronicznych, lecz jest to tylko zwinna generalizacja, wydźwięk jest ponadstylowy i kompletnie nietechnokratyczny. Omijają utarte schematy, co samo w sobie jest banałem, ale robiąc to ze specyficznym poczuciem humoru i zupełnie ironicznie, dopracowali się tzw. oryginalnego języka.

W Elektropopklubie wystąpią dwaj przedstawiciele mik.musik: Asi Mina i HWDJazz. Asi Mina to projekt Asi Bronisławskiej, siostry założyciela mik. musik Wojtka Kucharczyka. Artystka znana jest już z formacji: Mołr Drammaz oraz Go Underground To See More Animals. Asi Mina skupia się na dwóch aspektach poszukiwań twórczych: 1. praca z dziećmi i młodzieżą / poznawanie i wydobywanie ich możliwości głównie w zakresie kompozycji i poezji, 2. śpiewanie/ poszukiwanie melodii i historii, które chce wyśpiewać albo wykrzyczeć albo wyszeptać albo wykrztusić albo wycharczeć albo albo. Na scenie Elektropopklubu nie zabraknie więc dzieci.

HWDJazz to superbanda mik.musikowa, która składa się z 3 osobowości tej wytwórni: wojtka, 8rolek, deucea. Wychodząc z antydżezowego manifestu pod postacią antydżezowego nowego supertrio proponują muzykę nietypową , zjawiskowo poruszającą w kluczu electro rewolucji. Dla odważnych i otwartych umysłów. W Elektropopklubie HWDJazz zaprezentują specjalny program, w którym będą grać ścieżkędźwiękową do telenoweli.

zob. także www.mik.serpent.pl oraz obszerną zapowiedź warszawskiego mikparty (17-18.09)

03.09.2005 – So – Cowboy Mark+Bubbles (New York) / Mooner (Munich) / &Kaoskay (Montevideo)

04.09.2005 – Nd – Piknik

05.09.2005 – Pn – Workszop: Fashion Week

06.09.2005 – Wt – Workszop: Fashion Week

07.09.2005 – Sr – Workszop: Fashion Week;
Susanne Hanus – Projekt „Każdy Wie Tylko Tyle, Ile Ma Wiedzieć” – do 12.09

08.09.2005 – Cz – film „Jarmark Europa; LOCO STAR (Warszawa)

Zespół Loco Star łączy ze sobą różne rodzaje muzyki elektronicznej, tworząc wielowarstwową , rytmiczną, a równocześnie chilloutową całość . Można go zaliczyć do nurtu tzw. alternatywnego popu. Niedawno zadebiutowali płytą zatytułowaną po prostu „Loco Star”, wydaną przez Rockers Publishing/Home Applience. Na koncertach Loco Star posługuje się dość szerokim instrumentarium. Są to instrumenty klawiszowe, trąbka, gitara basowa, samplery oraz spajający całość głos Marsiji. Muzyka zespołu wykonywana na żywo ma duży ładunek energetyczny, ale przede wszystkim uczuciowy. Zachowuje ciepłe brzmienie gładko przeprowadzając słuchaczy przez różne nastroje.

W Elektropopklubie Loco Star zagrają specjalnie ścieżkę dźwiękową do filmu „Plan 9 from outer space” Edwarda D. Wooda. Wizualizacje przygotuje Wojtek Hoff. Loco Star to: McMarsija – wokal, Tomasz Baye Ziętek – syntezatory, sampler, trąbka, Dominik Trębski – syntezatory, trąbka, m.Bunio.s „Hit Maker”, Bartek Weber.

09.09.2005 – Pt – Neigungsgruppe Nord (Hamburg)

10.09.2005 – So – SYNTETIK (Katowice)

Śląska legenda, postać kultowa i tajemnicza. Posługując się typowo śląskim akcentem, w którym nawet przekleństwa brzmią swojsko, tworzy on niepowtarzalne słuchowisko. Na fristajlu opowiada przeróżne historie, kawały, zagadki oraz wykonuje piosenki (wykorzystując kiczowate podkłady muzyczne, które pochodzą z jego bogatej płytoteki). Jego teksty nie skłaniają nas do refleksji. Zostały stworzone tylko po to, by rozśmieszać . Są proste i szczere, ale na swój sposób oryginalne. Ich analiza jest bezcelowa, choć czasami z tej burzy słów przypadkowo powstają ciekawe hasła (np. Urząd pracy śpi, a ludzie mają na noc). Podkłady pod opowieści Syntetica zapoda DJ 5cet.

11.09.2005 – Nd – Pokaz Filmowy: Fashion Week

12.09.2005 – Pn – Workszop: Space Shuttle

13.09.2005 – Wt – Workszop: Space Shuttle

14.09.2005 – Sr – Workszop: Space Shuttle;
Anke Bruechner – Projekt: „Każdy Wie Tylko Tyle, Ile Ma Wiedzieć” (Drezno) Do 19.09.2005 –

15.09.2005 – Cz – Nieme Filmy + PUSTKI

Zespół Pustki to jedna z najważniejszych formacji muzyki niezależnej w Polsce. Swoją twórczością przywracają wiarę w bezkompromisowe podejście do muzyki – szczere, wasne, oryginalne, czerpiące z tradycji, a zarazem nowoczesne w formie. Istnieją od 1999 roku. Dwa lata później wydali swój sensacyjny debiut „Studio Pustki”, w którym fascynacje psychodeliczną alternatywą przecięły się z garażową żywiołowością w stylu The Stooges. Całość dookreślały interesujące melodie i silnie nacechowany improwizacją charakter post-rockowej rewolty. Album entuzjastycznie przyjęty przez prasę doskonale sprawdzał się na koncertach. Po paru przetasowaniach personalnych zespół wydaje w 2004 roku kolejny majstersztyk długogrający „8 Ohm”. Pejzaże instrumentalne o tajemniczym krajobrazie pulsującym nostalgią i kosmiczną metafizyką spotykają piosenki z pazurem, lśniące blaskiem osobistego brzmienia. Sami swoją twórczość nazywają „Muzyką Ściany Wschodniej”. W Elektropopklubie zagrają do filmu „Aelita” (1924).

16.09.2005 – Pt – Media Show S. Weissmann/A. Krebs/S.Marte

17.09.2005 – So – MASSKOTKI (Warszawa) / Kaoskay (Montevideo)

„Brutalny erotyzm za 30 złotych/ Brutalny erotyzm/ Wąsy i krosty” – tak śpiewają Masskotki, Ala i Katiusza – dwie pierwsze damy polskiego elektro w stylu lat 80. Brzmienia, które preferują to electro/clash, electro/punk, pogo/disko z domieszką ideologii kobiecej. Na scenie jawią się niczym boginie z teledysków z lat 80., wyzywające, kuszące i nieosiągalne. Pierwszy koncert dały w Grodnie na Białorusi (za wschodnią granicą naprawdę wiedzą , jak się bawić ). Do tej pory zagrały ponad dwadzieścia koncertów, w tym trasę z moskiewskimi Robotami w Polsce. Ich życie wyznacza okrutny rytm rocknrolla i nie wiadomo, jak długo pociągną. Dalej grają, robią nowe kawałki, a w wolnych chwilach obżerają się nieprzyzwoicie i wymyślają nowe kreacje.

18.09.2005 – Nd – Piknik

19.09.2005 – Pn – Zamknięte

20.09.2005 – Wt – Zamknięte

21.09.2005 – Sr – Zamknięte

22.09.2005 – Cz – Filmy Super 8 Z Archiwum Lat 70.

23.09.2005 – Pt – SUPERGIRL & ROMANTIC BOYS (Warszawa)

24.09.2005 – So – Acidboychair (Berlin) / Roboty / Resident Djs

więcej info: www.elektropopklub.org

 

 

 

Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.