Wpisz i kliknij enter

Słuchaj A Silver Mt. Zion w radio!

Już dziś znakomity post-rockowy projekt A Silver Mt. Zion zagra we wrocławskim Centrum Reanimacji Kultury. Wszyscy, którym nie udało się dostać biletów, będą mogli posłuchać bezpośredniej transmisji występu. Dostać wejściówki na to wydarzenie było niezwykle ciężko – ograniczona ilość miejsc, tanie bilety i przede wszystkim zupełnie wyjątkowy wykonawca: wszystko to sprawiło, że bilety rozeszły się jeszcze w przedsprzedaży. Nic jednak (do końca) straconego: niezależne, zaprzyjaźnione z nami Radio Sitka przeprowadzi bezpośrednią transmisję z koncertu A Silver Mt. Zion. Wystarczy odwiedzić stronę sitka.pl/radio. Początek koncertu zaplanowano na godzinę 20.00.
Kim oni są?
Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra & Tra-La-La Band rozpoczął swą działąlność jako A Silver Mt. Zion dziesięć lat temu. Montrealska formacja zostałą założona przez Efrima Menucka, Thierry Amara i Sophie Trudeau (wszyscy z Godspeed You! Black Emperor). Ich wczesna twórczość skupiała się wokół tęsknych motywów na fortepian, wspomaganych przez bassowe wstawki Amara i wirujące kaskady dźwięków skrzypiec Trudeau. Debiutancki album grupy został przedstawiony szerszej krytyce w 1999 roku. Album był przede wszystkim instrumentalny, ale zawierał także pierwsze próbki śpiewu oraz próbki tekściarskie Menucka.

Grupa rozszerzyła swój skład do sześciu członków pod koniec 2000 roku. Do zespołu dołączyli Rebecca Foon (kontrabas), Ian Ilavsky (gitara) i Jessica Moss (skrzypce). W tym składzie skompilowany został nowy materiał i przerobiono piosenki z debiutanckiego albumu, po czym zespół wyruszył w europejską trasę w początku 2001 roku. Entuzjastycznie przyjęty „związek” kwartetu smyczkowego i gitar elektrycznych, a także rozmieszczenie wokali – w szczególności bezkompromisowego, przenikliwego lirycyzmu Efrima, utorował drogę otwartej redefinicji muzyki protestu, w stronę której formacja miała się zwrócić ze swoimi następnymi nagraniami.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy