Wpisz i kliknij enter

Noise i grafika

Już 11 lutego, w środę, w toruńskiej Piwnicy Pod Aniołem odbędzie się wernisaż wystawy grafiki Jacka Zielińskiego. Podczas wieczoru zagrają dwa znakomite eksperymentalne projekty – niemiecki tbc oraz nasz X-Navi.et Początek imprezy zaplanowano na godzinę 20.00. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.csw.torun.pl. Nasz serwis objął wydarzenie swoim patronatem. – Prace z cyklu „TRANSaGRESJE” pokazują przede wszystkim momenty przekroczenia siebie, prezentują chwilę fundamentalnej przemiany własnego ego czy też przejścia z jednego do drugiego stanu emocjonalnego – mówi Jacek Zieliński. – Metamorfoza ta jest zazwyczaj gwałtowna i agresywna (stąd kolor i forma), bo tylko taka budzi z uśpienia i pozwala na wyłonienie nowej świadomości. Powiązana jest też z ofiarą i zaprzeczeniem.
Jacek Zieliński
Jacek Zieliński jest z wykształcenia plastykiem-grafikiem. Tworzy przede wszystkim w technikach: suchej igły, suchorytu, miedziorytu, kolografii, monotypii i kolażu. Można właściwie powiedzieć, że jego prace posiadają cechy charakterystyczne zarówno dla grafiki, jak i malarstwa. W centrum estetycznych fascynacji Jacka Zielińskiego znajdują się przede wszystkim cztery żywioły. Od kilku lat artysta zajmuje się również fotografią; stosując różnego rodzaju filtry umieszczane przed obiektywem, wykorzystując przede wszystkim techniki analogowe, kreuje oniryczne, płynne wizerunki ludzkich postaci, przestrzeni i przedmiotów. www.myspace.com/jacekzielinski
X-NAVI.ET
Nowy projekt dźwiękowy współzałożyciela i muzyka HATI – Rafała Iwańskiego. Artysta kreuje wielopłaszczyznowe i psychoaktywne kompozycje, wykorzystując analogowe instrumenty elektroniczne, efekty, sample i nagrania terenowe. Iwański swoje doświadczenia na polu elektroakustyki rozpoczął już w drugiej połowie lat 90. (np. Mantra-I: Prehistory of HATI: Vol. 1 – dobrze odebrana reedycja kasety z 1997 r., wydana w 2006 r. na cd-r).
Duże znaczenie w początkowych poszukiwaniach miała dla niego fascynacja dokonaniami zespołów postindustrialnych :zoviet*france: i COIL, natomiast później praktyka i teoria muzyki, wypracowana przez takich kompozytorów drone music jak La Monte Young i ZEV. X-NAVI.ET to obecnie projekt nastawiony głównie na prezentacje live, z reguły w połączeniu z projekcją slajdów Jacka Zielińskiego. www.myspace.com/hatitah
tbc (Hamburg)
Thomas Beck zaczynał nagrywać własne dźwięki w latach 80., początkowo pod wpływem estetyki futuryzmu i dada. Był aktywny na Cassettemusicscene oraz w Mailart Network. Kilka lat później odkrył możliwości naturalnych zjawisk dźwiękowych. W 1991 r. założył w Hamburgu „Hör-Bar” z Y-Ton-G i Malte Steiner, klub muzyczny wspierający muzykę eksperymentalną, organizując comiesięczne koncerty dla muzyków z całego świata. Założył własną wytwórnie płytową „Wachsender Prozess” wspierającą scenę noise. Zajmuje się też produkcją programu „Radio Gagarin” w lokalnej hamburskiej niezależnej stacji radiowej FSK, gdzie prezentuje muzykę z płyt, koncerty na żywo, wywiady. Jest też aktywny jako DJ, autor interaktywnych instalacji dźwiękowych i członek grup poruszających się na polu improwizowanej muzyki elektronicznej: Six and More, A New Project , Freie Hand, 180 Grad. Franz de Waard z magazynu Vital Weekly określił muzykę tbc jako jedną z najcięższych w Europie… www.hoerbar-ev.de/?Mitglieder:tbcJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy