Wpisz i kliknij enter

Elektroniczne walentynki

Już dziś wszyscy fani ambitnej elektroniki będą mogli spędzić walentynki w towarzystwie muzyków związanych z Warsaw Electronic Festiwal. Specjalna impreza odbędzie się w warszawskim klubie Mandala o godzinie 19.00. Podczas wieczoru zagra łącznie dziewięciu artystów, którzy zaprezentują bardziej taneczną stronę działalności WEF. Wszystko zaś w ramach cyklu WEF on Tour. Polecamy! Zobaczcie, kogo będzie można posłuchać:

  • SoundFellas
  • Guiddo
  • Click
  • Liquid Molly (+wizualizacje „Pan Dudzinski”)
  • Evf
  • Michal Wolski
  • Dagiel
  • Nmls
  • Xlorite
  • Wizualizacje (poza Liquid Molly) wykonają artyści kolektywu MicroKino

SoundFellas
Kolektyw djów – FatAla i Monkeesa (aka Maciej Albigowski i Maciej Bułtowicz) grających zarówno własne kompozycje jak i sety breakbeatowe we wszelkich odmianach od reggae-breaks, funkybreaks, aż do electro-breaks i tzw. 4×4. W swoje sety wplatają dub, house, electro, techno-electro oraz drumnbass czy jungle – uważając, że nie nazwa gatunku nie jest ważna lecz wpływ muzyki na publikę.
Guiddo – DJ Guiddo
Dj, producent, multiinstrumentalista. Na koncie ma organizacje imprez z udziałem najlepszych djów i muzyków jazzowych z całego świata. Jest założycielem międzynarodowego kolektywu Who needs sleep tonight..?. W 2005 roku podjął współpracę z berlińska sceną techno spod znaku Waschlabor i Tresor. W 2008 został członkiem społeczności artystów WEF.
Click
Prawdziwy sceniczny powerplay, niegdyś grający click-electronics obecnie jest w stanie poruszyć najbardziej oporną publiczność. Od 2005 roku nierozłączny ze sceną WEF. W jego utworach przeplatają się mocne syntetyczne brzmienia i nieustępliwy , narastający bit. Marzenie – wciąż czuć w duszy wenę.
Liquid Molly
Adrian Jakuć-Łukaszewicz. Białystok. Tworzy muzykę od 5 lat. Na początku była click elektronika, potem sample pozytywek i glitch. Przygody z remiksami dziwnych projektów znalezionych na myspace. Obecnie delikatnie eksploruje tereny IDM…oraz ukazuje drugą twarz szamana nakręcającego imprezę.
EVF
Solowy projekt poznańskiego producenta Przemka Pawlika. Muzycznie to przede wszystkim czysta laptopowa elektronika nie zamknięta w konkretnych ramach gatunkowych. Najbliższe plany na przyszłość to zagranie kilku koncertów oraz wydanie nowego materiału w formie EP.
Michał Wolski
Michał Wolski, warszawski producent muzyki elektronicznej. To, co tworzy, jest mieszanka różnych technicznych stylów – barwne dźwięki elektro, minimalistyczne kliki, lub hipnotyczne frazy . Te trzy obszary muzyczne są jednak jego ulubionymi rejonami, tak samo ważnymi i tam właśnie najczęściej zaznacza swoja obecność. Tworzy by jego dźwięki wprawiały słuchaczy w dobry nastrój. Współtworzy warszawski kolektyw LiquidSoundSystem.
Dagiel
Artysta, który udowodnił wielokrotnie własną siłę na scenie. Jego kompozycje są złożone, wielowarstwowe, ale zawsze bardzo harmonijne. Wybiera z pozoru tylko proste dźwięki. W rzeczywistości to dźwięki – symbole. Wnikają w słuchacza i poruszają w nim takie struny, które tylko sam słuchacz gotów jest poruszyć.
Nmls – solowy projekt Piotra Michałowskiego. Jego muzyka to spokojne downtempo, oraz senny, minimalistyczny Ambient w którym niekiedy pojawiają się dźwięki perkusyjne. Tworzy wykorzystując zarówno brzmienia typowo syntetyczne, jak i dźwięki instrumentów akustycznych. Członek dwuosobowego projektu muzycznego Ambot.
Xlorite – Jego utwory charakteryzują się dopracowaniem w najmniejszych szczegółach. Od początku twórczości używa programu Jeskola Buzz. Brzmienie jest w 100% syntetyczne i oscyluje w gatunkach Idm, Ambient, Industrial, Noise. Zajmuje się również współpracą z artystami wizualizacyjnymi i organizacją koncertów muzyki elektronicznej. Członek dwuosobowego projektu muzycznego Ambot.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy