Wpisz i kliknij enter

8rolek – Fat Pigs


Bartek Kujawski to postać wyjątkowa na mapie polskiej elektroniki. Związany z wytwórnią mik.musik artysta zrealizował właśnie czwartą płytę jako 8rolek – tym razem w barwach własnego labelu warsztat8r. Pod owym „toaletowo-hurtowym” szyldem Kujawski nagrywa muzykę, która brzmi według niego jak…zabawa.
„Fat Pigs” to w istocie album paradny i bukoliczny, choć jest to hedonizm frenetyczny i pełen szelmowskiego uroku. Szybkie dudniące beaty, spiętrzone syntezatory, szarpane melodie, chropowate szumy, świdrujące trzaski, przestery i ostre ataki skorodowanych drobin dźwiękowych – tak w telegraficznym skrócie prezentuje się czterdziestominutowa zawartość.
Fani spokojniejszych form brzmieniowych mogą dostać palpitacji sercaW kilku utworach swoich głosów użyczyli Fiki Namiki, The Complainer oraz sam autor. Całość mieści się w ramach szeroko pojętego „inteligentnego techno” (rzecz doprawdy rzadka na rodzimym gruncie), przynosząc jego szorstkie, niemal noisowe i zarazem taneczne wydanie, nawet jeśli jest to taniec a la sprzedawanie gwoździ. Fani spokojniejszych form brzmieniowych mogą dostać palpitacji serca, lecz dla miłośników zdezelowanej mikroelektroniki „Fat Pigs” może okazać się bardzo przyjemną płytą.
Połączenie skomplikowanych układów rytmicznych i nieregularnych, zdigitalizowanych fraz zbliżają twórczość 8rolek do innego zdolnego Słowianina, Bogdana Raczynskiego. Podobnie jak on, Bartek Kujawski osiągnął światowy poziom w produkcji cyfrowej kakofonii, w szaleństwie której kryje się metoda.
2009Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
DONNA
DONNA
15 lat temu

AHA, i okładka też świetna.

DONNA
DONNA
15 lat temu

ZAJEBEATY! znam już płytę i rozwala. najlepszy w PL.

ZoEE
ZoEE
15 lat temu
kur
kur
15 lat temu

8rolek to bardzo zasłużony projekt na polskiej scenie, szkoda że na ich stronie nie ma fragmentów. trzeba będzie to sprawdzić.

lakretino
lakretino
15 lat temu

nonono, porównanie z Raczynskim mocno mnie zaintrygowało. sprawdzę koniecznie, dzięki za info!!

ROMAN!
ROMAN!
15 lat temu

ZAJEBISTOSC!

Polecamy