Wpisz i kliknij enter

Konkurencja dla Off Festivalu?

Szykuje się kolejna edycja imprezy promującej polską muzykę indie – Rafineria Festival. Rzecz odbędzie się w Poznaniu, nasz serwis został partnerem medialnym przedsięwzięcia. Impreza odbędzie się w dniach 22 – 23 maja w Poznaniu, na terenie Starej Rzeźni.
Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w dniach 10-12 lipca 2008 w Redzie k. Gdyni. Wystąpiło ponad 30 wykonawców, m.in. Ścianka, Cool Kids Of Death, Dick4Dick, O.S.T.R. Festiwal spotkał się ciepłym przyjęciem widzów i mediów, o czym świadczyć może nominacja do nagrody magazynu PULP – „Miazga” w kategorii Wydarzenie Roku (pozostali nominowani to m.in. Heineken Open’er Festival i Off Festival). Rosnące zainteresowanie festiwalem spowodowało, że zdecydowaliśmy się przenieść Rafinerię do Poznania. Akademicki charakter miasta, jego kulturalne aspiracje oraz dogodne położenie geograficzne utwierdzają nas w przekonaniu, że stolica Wielkopolski jest właściwym miejscem do dalszego promowania idei festiwalu.

Głównym założeniem festiwalu jest promocja polskiej sceny muzycznej – wartościowe zjawiska nie zawsze przedostają się do mediów. Każdego roku w naszym kraju ukazuje się co najmniej kilka ważnych płyt, nierzadko debiutów, chcemy by dzięki Rafinerii młoda polska muzyka lepiej docierała do widza. Podczas festiwalu wystąpi ok. 20 wykonawców, głównie z Polski, pojawi się jednak kilku gości zagranicznych. Pierwsi ujawnieni artyści:
JUVELEN – pochodzący ze Sztokholmu szwedzki piosenkarz, który w swojej muzyce łączy elementy synth-popu, electro i funku. Często porównywany do Prince”a. W 2008 roku wydał debiutancki album zatytułowany „1”.
PSYCHOCUKIER – trio z Łodzi, enfant terrible polskiego indie. Premierze ich drugiej płyty, zatytułowanej „No More Work” towarzyszył prześmiewczy blog, na którym muzycy zespołu komentują tzw. scenę.
SNOWMAN – pierwszy zespół-gospodarz, poznaniacy wydali w ubiegłym roku płytę „Lazy”, która podsumowała 6 lat ich bardzo różnorodnej twórczości. Wg Piotra Stelmacha Snowman zagrał najlepszy koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.
L.STADT – rockowy garaż + popowe melodie + odrobina brzmień elektronicznych – muzyka tego łódzkiego zespołu to jedna z najjaśniej świecących gwiazd na nieboskłonie polskiej sceny muzycznej. L.Stadt przymierza się do nagrywania drugiej płyty.Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
rashied
rashied
15 lat temu

dobrze im życzę ale logo to mają słabe.

Polecamy

Rozmawiamy z Łukaszem Polowczykiem (aint about me)

Łukasz Polowczyk – współzałożyciel projektu aint about me – opowiada o jego początkach w Nowym Jorku, muzycznych i duchowych metamorfozach, o inspiracjach, depresji, medytacji i wielu