Wpisz i kliknij enter

Zombie Nation – Zombielicious


Stąd w nagraniach obu projektów artysty – Zombie Nation i John Starlight – tyle wypasionych basów, mocnych bitów i siarczystych partii syntezatorów. Tworząc taką właśnie muzykę, Senfter dwukrotnie trafił w swój czas – najpierw, wpisując się w modę na electroclash (czego owocem słynny przebój „Kernkraft 400”) i teraz – odwołując się do stylistyki nu-rave.
O ile bowiem poprzedni album Zombie Nation skoncentrowany był na surowym house`ie, ten najnowszy przynosi nagrania, które z powodzeniem zmieszczą się w didżejskim secie obok kawałków Justice czy Boys Noize.

Podstawą większości numerów z albumu są sprężyste rytmy – trochę połamane, przywołujące wspomnienie oldskulowego hip-hopu („Radio Controlled”), lekko stylizowane na zapomniany już dziś big-beat („The Fact”), ale równie często podrasowane na mocne disco („Mystery Meat Affair”). Na tak skonstruowane podkłady, niemiecki producent nakłada partie analogowych syntezatorów – grane na żywo, pozbawione cyfrowej obróbki, zachowujące soczyste i naturalne brzmienie. W efekcie poszczególne kawałki aż furczą od buczących basów („Mas De Todo”), masywnych pasaży organów Rhodesa („Supercake”) czy wesołkowatych motywów piano w stylu klasycznego rave`u („Forza”). Gdzieniegdzie słychać wokale – jak choćby w stylizowanym na brudne electro „Get It”, w którym za mikrofon chwyta sam My Robot Friend.
Ta luzacka muzyka, pełna pozytywnej energii i dobrego humoru, daje solidnego kopa. Może brak jej wyrafinowania The Presets czy melodyjności Cut Copy, ale za to ma ona w sobie dziki i zmysłowy funk – czego niejedna gwiazda nu-rave`u mogłaby Zombie Nation pozazdrościć.
Sprawdź

2009Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
marian carey
marian carey
11 lat temu

okropna jest ta plyta, zero polotu. jak mozna porownywac ja z new french electro?

taki yuksek swoja debiutancka plyta miazdzy zombie nation malym palcem.

tłuścioch
tłuścioch
11 lat temu

tłusty albumik

kociaq
kociaq
11 lat temu

Zombie Nation jest świetny, polecam szczególnie Absorbera!

Polecamy