Wpisz i kliknij enter

Najlepsze Warpa wybrane

Zakończyło się głosowanie na najlepsze zdaniem fanów utwory wytwórni Warp, obchodzącej dwudziestolecie swojego istnienia. Na stronie internetowej Warp20.net widnieje lista utworów 20 artystów, z których pierwszych dziesięciu znajdzie się na urodzinowej kompilacji Warpa. Oprócz dziesiątki wybranej przez słuchaczy, na albumie znajdzie się 10 kolejnych artystów, wyselekcjonowanych przez współzałożyciela wytwórni – Stevea Becketta.
W trakcie głosowania można było dodawać osobiste komentarze związane z dokonywanymi wyborami, z czego wiele osób chętnie korzystało. Dowiadujemy się między innymi, że ktoś pod wrażeniem utworu grupy Plaid chciał swojemu dziecku nadać imię „Eyen”, ktoś inny testował z kumplem subwoofer puszczając kawałek LFO, a przy „Windowlicker” Aphex Twina stracono niewinność.
Głosowanie na samym finiszu było niezmiernie emocjonujące, bo chociaż w przeciągu dwóch tygodni nie nastąpiło wiele zmian, to Jimmi Edgar i Clark zacięcie walczyli o dziewiąte miejsce, a tuż przed zakończeniem imprezy Squarepusher wyprzedził zespół Battles, zajmujący nieprzerwanie do niedawna trzecią pozycję. Także Luke Vibert wspiął się szczebel wyżej, pokonując tym samym Autechre.
Na zamkniętej liście królują wynalazcy gatunku intelligent dance music i nie dość, że zajmują pierwsze miejsca, to jeszcze występują w przeważającej części. Klasycy elektronicznych dźwięków ustąpili pola tylko trzem młodszym kolegom, wspomnianemu zespołowi Battles, Jimmiemu Edgarowi oraz Clarkowi.
Lista wybranych wygląda następująco:
1. Aphex Twin – Windowlicker

2. Boards of Canada – Roygbiv

3. Squarepusher – My Red Hot Car

4. Battles – Atlas

5. LFO – LFO (Leeds Warehouse Mix)

6. Plaid – Eyen

7. Luke Vibert – I Love Acid

8. Autechre – Gantz Graf

9. Jimmy Edgar – I Wanna Be Your STD

10. Clark – HerzogJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
tm
tm
13 lat temu

dobra lista, ale jakby przypadkowa mimo wszystko..

pytanie retoryczne
pytanie retoryczne
13 lat temu

bardzo dobra lista, zaraz odpalam wszystkie videosy po kolei !

DetroitManiax
DetroitManiax
13 lat temu

W połowie lat 90 zbierało się wszystko co wyszło w Warpie i Ninja Tune, te labele miały w Polsce spory szacun, mnie nie kręci już ten nowy „gitarowy” warp a i ninja też jakoś specjalnie nie zaskakuje, ale w swoim najlepszym okresie te labele – i jeszcze Tresor – sporo zmieniły w moim postrzeganiu elektroniki.

lazfroc
lazfroc
13 lat temu

Bardzo fajna lista 🙂

shyha
shyha
13 lat temu

Mnie BoC nie śmieszy na 2gim….. MOOG TAURUS ma potężna MOC!

O
O
13 lat temu

AE na 8 ciut szwankuje, przecież ten kawałek zmienia życie…
reszta ok choć ihmo clark miał lepsze wałki (vide Ted np) a boards of canada na drugim mnie śmieszy. sorry, samo boc jak najbardziej pierwsza trójka, ale nie ten utwór. szkoda, że zabrakło czegoś naprawdę nowego z warpa, np flylo, ale ogólnie ranking jest bardzo ok.

polon
polon
13 lat temu

mi się ta lista bardzo podoba 🙂

Polecamy