Wpisz i kliknij enter

David Carreta w Katowicach!

David Carretta, obok DJ Hell’a i Miss Kittin jest najbardziej rozpoznawalnym przedstawicielem labelu International DeeJay Gigolo. Już w sobotę, 30 maja artysta wystąpi w Katowicach! Impreza odbędzie się w klubie Flow (ul. 3 maja 23/3), początek o godzinie 20.00. Przed gwiazdą wieczoru zagra Coffie. Bilety kosztują 20zł (dla posiadaczy karty klubowej) oraz 30zł (dla pozostałych osób).

David Carretta

David Carretta funkcjonuje na klubowej scenie od początków jej istnienia czyli polowy lat 90. Zainspirowany punk rockiem, new wave i muzyką industrial, klasykami takimi jak DEPECHE MODE, NEW ORDER, THROBBING GRIriTTLE, CABERNET VOLTAIRE, KREFTWERK, FRONT 242 i DAF tworzył wtedy zespól ART KINDER INDUSTRIE. Jako muzyk i kompozytor przez kilka lat nagrywał pod szeregiem różnych pseudonimów i jednorazowych szyldów.

Jednak prawdziwa karierę gwiazdy nurtu electro zainaugurowało dopiero jego spotkanie z DJ Hellem w 1997r. Ich alians natychmiast zaowocował współpracą i wymiana inspiracji. Razem z Hell’em stali się odpowiedzialni za ostry rynkowo, hedonistyczny ale tez niezwykle stylowy wizerunek.

Najnowszy album „Rodeo Disco” wydany przez francuskie Space Factory jest kwintesencją stylu Carretty i definicją tanecznego przeznaczenia muzyki elektro. Tym razem ta stylistyka mocno podliftowana syntezatorowym transem nie kryje swojego adresata.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
vid
vid
12 lat temu

Ostatni akapit miecie. Nie wiem, kto to pisał, ale ja chcę te same dragi. O literówkach nie wspomnę.

Polecamy