Wpisz i kliknij enter

Rozdaliśmy płytę Pulsarusa!

Rozdaliśmy egzemplarz znakomitej nowej płyty projektu Pulsarus! Zobacz, kto jest jej nowym właścicielem. Wydany przez Biodro Records album „FAQ” jest rozwinięciem dotychczasowej koncepcji Pulsarusa – projektu tworzonego przez Dominika Strychalskiego, Aleksandra Papierza oraz Jakuba Rutkowskiego.

Tym razem do współpracy z triem zaproszeni zostali specjalni goście – na płycie gra Mikołaj Trzaska, słynący ostatnio z muzyki improwizowanej i free (dawniej m.in. Miłość, Loskot); Adam Pierończyk tworzący od lat swój własny język jazzu, współpracujący również z wieloma gwiazdami jazzu europejskiego (Greg Osby, Leszek Możdzer); Wojciech Waglewski – legenda polskiego rocka, wybitny gitarzysta i kompozytor (VooVoo, Osjan, muzyka teatralna) oraz Jan Peszek, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów.

Posłuchaj na www.myspace.com/pulsarus bądź czytaj więcej na www.doministry.art.pl/2.htm

Krążek rozlosowany!

Mieliśmy dla Was jeden egzemplarz albumu. Wśród biorących udział w losowaniu nasza maszyna wskazała na Olę Młodzikowską z Koła. Gratulujemy!

Pulsarus

Pulsarus to jeden z niewielu zespołów w Polsce które konsekwentnie rozwijają idee „future jazzu”. Jakkolwiek ten termin może wydawać się pretensjonalny, oddaje on najlepiej filozofię muzyki zespołu.

Nadrzędnym aspektem bandu jest bezkompromisowa otwartość na wszelkie możliwe przejawy muzyki. Dlatego w repertuarze są polistylistyczne aranże, nujazzowe tematy, zdekonstruowane breakbitowe rytmy, freejazzowe improwizacje i ciężkie post-metalowe riffy.

Brzmienie oscyluje między akustyczną surowością a elektroniczną deformacją i pogłębioną przestrzenią. Ważnym również aspektem Pulsarusa jest rytm, pogodzenie plemiennej wręcz motoryki i dynamiki z konceptualną wyrazistością i strukturą. Wplatane w całość różne gatunki wykorzystywane są do potęgowania efektu, gra konwencjami nigdy nie jest celem samym w sobie. Rzeczy „dzieją się” na powierzchni i w tle, na granicy słuchu, tam gdzie trzeba dotrzeć. Brzmienie i energia wykraczające daleko poza klasyczne trio, powodują że istotne stają się także przestrzeń i swoista teatralność nieprzewidywalności.

W sierpniu 2009 do utworu z płyty powstanie film, który zostanie stworzony przez wybitnego reżysera młodego pokolenia Michała Zadarę, oraz wybitnego dramatopisarza i dramaturga Pawła Demirskiego.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy