DIVVAS – Challenger Deep
Łukasz Komła:

W głębinach myśli.

The Exaltics & Heinrich Mueller – Dimensional Shifting
Paweł Gzyl:

Mistrzowska wersja detroitowego electro.

Julius Aglinskas – Daydreamer
Łukasz Komła:

W ambientowym zastygnięciu.

Soft Boi – So Nice
Paweł Gzyl:

O miłości w rytmie downtempo.

Ehh hahah – House ze skrzypcami w tle
Jarek Szczęsny:

Pod znakiem internetu.

Alva Noto – Xerrox Vol. 4
Mateusz Piżyński:

Czwarta odsłona cyklu Xerrox, na którą przyszło nam czekać pięć lat.

Various Artists – Kern Vol. 5 Mixed By Helena Hauff
Paweł Gzyl:

„For those who knows”

Amnesia Scanner – Tearless
Paweł Gzyl:

Finowie serwują miłosne ballady.

Michael Lightborne – Ring Road Ring
Łukasz Komła:

Dźwiękowy świat obwodnicy w Coventry.

Christine Ott – Chimères (pour ondes Martenot)
Jarek Szczęsny:

Geometria dźwięków.

Deadbeat And Paul St. Hilaire – 4 Quarters Of Love And Modern Lash
Paweł Gzyl:

Scott i Paul medytują.

Vysoké Čelo – Űrkutatás
Jarek Szczęsny:

Grzechem byłoby nie skorzystać.

Ellen Allien – AurAA
Paweł Gzyl:

Hołd dla czasów, kiedy techno i trance były jednym.

Nihiloxica – Kaloli
Łukasz Komła:

Na wzgórzu perkusyjnych abstrakcji.Rozdaliśmy płytę Pulsarusa!

Rozdaliśmy egzemplarz znakomitej nowej płyty projektu Pulsarus! Zobacz, kto jest jej nowym właścicielem. Wydany przez Biodro Records album „FAQ” jest rozwinięciem dotychczasowej koncepcji Pulsarusa – projektu tworzonego przez Dominika Strychalskiego, Aleksandra Papierza oraz Jakuba Rutkowskiego.

Tym razem do współpracy z triem zaproszeni zostali specjalni goście – na płycie gra Mikołaj Trzaska, słynący ostatnio z muzyki improwizowanej i free (dawniej m.in. Miłość, Loskot); Adam Pierończyk tworzący od lat swój własny język jazzu, współpracujący również z wieloma gwiazdami jazzu europejskiego (Greg Osby, Leszek Możdzer); Wojciech Waglewski – legenda polskiego rocka, wybitny gitarzysta i kompozytor (VooVoo, Osjan, muzyka teatralna) oraz Jan Peszek, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów.

Posłuchaj na www.myspace.com/pulsarus bądź czytaj więcej na www.doministry.art.pl/2.htm

Krążek rozlosowany!

Mieliśmy dla Was jeden egzemplarz albumu. Wśród biorących udział w losowaniu nasza maszyna wskazała na Olę Młodzikowską z Koła. Gratulujemy!

Pulsarus

Pulsarus to jeden z niewielu zespołów w Polsce które konsekwentnie rozwijają idee „future jazzu”. Jakkolwiek ten termin może wydawać się pretensjonalny, oddaje on najlepiej filozofię muzyki zespołu.

Nadrzędnym aspektem bandu jest bezkompromisowa otwartość na wszelkie możliwe przejawy muzyki. Dlatego w repertuarze są polistylistyczne aranże, nujazzowe tematy, zdekonstruowane breakbitowe rytmy, freejazzowe improwizacje i ciężkie post-metalowe riffy.

Brzmienie oscyluje między akustyczną surowością a elektroniczną deformacją i pogłębioną przestrzenią. Ważnym również aspektem Pulsarusa jest rytm, pogodzenie plemiennej wręcz motoryki i dynamiki z konceptualną wyrazistością i strukturą. Wplatane w całość różne gatunki wykorzystywane są do potęgowania efektu, gra konwencjami nigdy nie jest celem samym w sobie. Rzeczy „dzieją się” na powierzchni i w tle, na granicy słuchu, tam gdzie trzeba dotrzeć. Brzmienie i energia wykraczające daleko poza klasyczne trio, powodują że istotne stają się także przestrzeń i swoista teatralność nieprzewidywalności.

W sierpniu 2009 do utworu z płyty powstanie film, który zostanie stworzony przez wybitnego reżysera młodego pokolenia Michała Zadarę, oraz wybitnego dramatopisarza i dramaturga Pawła Demirskiego.

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.