Wpisz i kliknij enter

Matias Aguayo „Rollerskate” – słuchamy

Kompakt udostępnił słuchaczom najnowszy utwór chilijskiego producenta. Kawałek nosi nazwę „Rollerskate” i został zmiksowany na potrzeby radia. Jak brzmi? Nie ma wątpliwości, że Aguayo jest jednym z najgorętszych producentów kolońskiej wytwórni (ostatnio nawet MTV go deceniła). Zbliża się premiera najnowszej płyty „Ay Ay Ay”, co dodatkowo podgrzewa atmosferę wokół artysty. W tamtym roku wydał epki „Minimal” oraz „Walter Neff”, które wskazywały kierunek, w jakim rozwija się muzyka Aguayo. Natomiast dzisiaj, całkiem za darmo, otrzymujemy kawałek promujący nadchodzącą płytę.
„Rollerskate” został udostępniony przez Kompakt za pośrednictwem portalu Pitchfork, który publikuje teksty przede wszystkim o muzyce alternatywnej. Oznacza to, że Matiasem Aguayo interesują się nie tylko słuchacze muzyki klubowej, a jego twórczość wyszła poza ramy stricte tanecznego gatunku, o czym też świadczy najnowsze dzieło.
Czego możemy się spodziewać?
Utwór jest niesamowicie wciągający i wpada w ucho już podczas pierwszego słuchania. Znajdziemy tu połączenie nienachalnego techno i przebojowego hip-hopu rodem z amerykańskich list przebojów. Otrzymujemy popowy i zadziorny charakter przy akompaniamencie rytmicznych zabaw oraz szaleńczych eksperymentów z wokalem. Aguayo używa tutaj swojego głosu na wszelkie sposoby, oprócz przewodzącego wokalu, robi beatbox, szumi, plumka i pomrukuje, tworząc przy tym magnetyzujący kawałek, który na długo zaszczepia się w głowie. Jeżeli tak będzie brzmiał longplay, to artysta sukces ma w kieszeni.

„Rollerskate” można ściągnąć bezpośrednio stąd: „Rollerskate” (Pitchfork – wersja radiowa) lub w całości posłuchać tutaj: „Rollerskate” (Kompakt – wersja albumowa). Poniżej znajduje się tracklista albumu „Ay Ay Ay”, który ukaże się już 26 października:
01 Menta Latte
02 Ritmo Tres
03 Rollerskate
04 From Russia
05 Ritmo Juarez
06 Koro Koro
07 Mucho Viento
08 Ay Ay Ay
09 Aw Shit – The Master
10 Me Vuelva Loca
11 JuanitaJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
phamm
phamm
12 lat temu

już się nie cieszę, że nowy Matjas nadchodzi, piczfork niesamowicie wielki hype przy tym robi :/

Polecamy