Ian William Craig – Red Sun Through Smoke
Jarek Szczęsny:

Mgnienia poczucia straty.

Christian Löffler – Lys
Paweł Gzyl:

Piosenka jest dobra na wszystko?

Various Artists – Velvet Desert Music Vol. 2
Paweł Gzyl:

Soundtrack do współczesnego „acid westernu”.

Skalpel – Highlight
Bartek Woynicz:

Balsam na czas zarazy.

Electric Indigo – Ferrum
Paweł Gzyl:

W atomowym silosie.

Stian Westerhus – Redundance
Jarek Szczęsny:

Ucieczka od tradycyjnych piosenek.

Immortal Onion – XD [Experience Design]
Jarek Szczęsny:

Nie spodziewałem się ich tam spotkać.

Moses Sumney – græ Part 1
Jarek Szczęsny:

Przestrzeń okrojona ze skrajności.

Blind Boy De Vita – Cumpà
Łukasz Komła:

Z cienia w ogień!

Camea – Dystopian Love
Paweł Gzyl:

Futurystycznie i kobieco.

Shabaka and the Ancestors – We Are Sent Here By History
Jarek Szczęsny:

On wie więcej.

The Fear Ratio – They Can’t Be Saved
Paweł Gzyl:

Suma najlepszych elementów.

Earth Trax – LP1
Jarek Szczęsny:

Nic ponadto.

Radosław Kurzeja – Ogród botaniczny w Palermo
Jarek Szczęsny:

Niekontrolowane lenistwo.Polska elektronika w Portugalii

Kolejny młody polski elektronik wydał muzykę w zachodnim labelu. Tym razem chodzi o materiał „Lectures”, przygotowany przez Piotra Kurka. Rzecz wydał portugalski label Crónica. W katalogu wytwórni znaleźć można nagrania m.in. Stephana Mathieu, Janka Schaefera, Lawrenca Englisha, Victora Joaqima czy też Marca Behrensa z najnowszej płyty „Sleppet”. Niedawno w tym zacnym towarzystwie znalazł się Piotr Kurek.

Materiał na płytę powstał z myślą o warszawskim festiwalu Zakrzywienia Igły 2007, poświęconym twórczości Corneliusa Cardewa. Album bazuje na nigdy wcześniej niepublikowanych nagraniach, szkicach i wykładach Cardewa, enfant terrible brytyjskiej sceny muzycznej XX wieku. Płyta, promowana od października, doczekała się świetnych recenzji w prestiżowych magazynach m.in.The Wire czy De:Bug. „Lectures” jest jedną z najlepiej ocenianych tegorocznych płyt Crónici.

Więcej informacji na stronach wytwórni oraz Myspace. Album jest dostępny w wersji cyfrowej na Boomkat i Zero. W Polsce krążek już niedługo dostępny będzie w sklepie serpent.pl.

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

komentarzy 13

 1. bsia

  patrz pan, stary czlowiek a moze. sa rowni i rowniejsi. u orwella tez byli.

 2. bsia

  patrz pan, stary czlowiek a moze. sa rowni i rowniejsi. u orwella tez byli.

 3. jman

  Co może artysta na nm.pl – założyć swój profil muzyczny, umieścić linki do mp3, założyć temat na forum, wykupić banerek adtaily, pisać komentarze i posty. Mało? Może również napisać maila do wszystkich redaktorów – któryś pewnie napisze niusa. Ja sam otrzymuję ok 30 maili dziennie, czasu mam bardzo mało. Nie jesteśmy RA, nie utrzymujemy się z tego i większość czasu spędzamy jednak w pracy 🙂

 4. [microtonal man]

  ponizszy komentarz wynika tez z faktu ze artyscie latwiej zareklamowac sie w seriwisie niz mi wyszukac go w internecie.

 5. [microtonal man]

  mala dygresja; skoro nowamuzyka to taki opiniotworczy serwis i tylu polskich artystow jest dookola to czemu nie reklamuja sie na forum ? rozumiem zarzut ze nam sie nie chce szukac we wlasnym kraju – sam jestem za leniwy zeby szperac po pracy i szukac polskich net-labeli etc, ale jesli oni olewaja mozliwosc rozglosu ktora oferuje nm.pl z tysiacami odslon dziennie to wedle tej zasady – kazdy kij ma dwa konce.

 6. chomik

  Zgadzam sie . Także mam na mysli kilka przykładow gdzie zostaly pominiete polskie projekty, jakby celowo , by nie opisac ich na polskich portalach . Informacje były wysłane! Za to na zachodzie opisuja bez zająkniecia . jman@ jeszcze napisz „na pewno jesteście zakompleksieni i zazdrościcie i chcielibyście być jak Britniy Spears .” 😛 Tu na nowejmuzyce tylko „Amerykanin to i tamto, i Basiński się nazywa, a nareszcie pozdrowił Polskę , a wystąpił w remiksie z Polakiem , a dowiedział się dzieki nam , gdzie leży Wisła, w Krakowie kupił kabel do amerykańskiego iPoda . „

 7. bojanix

  Chętnie napiszę na privie (odezwij się przez PM na forum). Właśnie specjalnie nie podaję nazw projektów i nazwisk, aby to portal(e) się wysilił(y) trochę i poszukały. Nie chcę podawać wszystkiego na tacy. W końcu praca dziennikarska nie polega na tym, że dziennikarz ma wszystko podane – prawda?

 8. K0$+3k

  @bojanix
  Kogo masz dokładnie na myśli pisząc „takich artystach”?Pytam z czystej ciekawości.

 9. bojanix

  Dwa przykłady, jak się do nich ustosunkować patrząc przez pryzmat portali „nowomuzycznych” w PL. 1. Są artyści, którzy w Polsce nie wydali, a wydali za granicą i są za granicą zauważeni, artyści Ci dają znak o swoich poczynaniach do wiadomości polskich portali, ślą materiał, ale ani wzmianki, ani recenzji (za granicą recenzje się pojawiają bez problemu – i to bez wysyłania płyt przez artystów)…. 2. Są artyści, którzy wydają w naszym kraju i są zauważani za granicą, bo ich płyty są na prawdę dobre, mają masę dobrych recenzji, ich muzyka prezentowana jest na wielu kontynentach (Ameryka, Australia, Azja, Europa, także Polskie Radio 2 i 3, w dużych fragmentach + wywiady…), i nic, nie są u nas na portalach auważani… Nie wiem, ale mam wrażenie, że to są raczej kompleksy wydawców portali, którzy nie chcą „niby” obniżać jakości swoich newsów, pisząc o takich artystach, zamiast o Autechre, Burialu, Biosphere i innych… Zastanawiające…

 10. jman

  Ja myślę, że poniższe komentarze mogą być przejawem kompleksów ludzi wydających w Polsce.

 11. bojanix

  Muszę przyznać, chomik, że jest coś z prawdy w twoim komentarzu o rodzimych portalach traktujących o „nowej muzyce”…

 12. chomik

  Fajnie gdyby wydal sie w Polsce ,to byscie o nim nawet nie beknęli . Kompleksy warszafki .

 13. ataxiaa

  zacny materiał + Kurek naprawdę świetnie wypada na koncertach. polecam.