The Primitive Painter – The Primitive Painter
Paweł Gzyl:

Dźwiękowy klejnot z dawnej epoki.

DIVVAS – Challenger Deep
Łukasz Komła:

W głębinach myśli.

The Exaltics & Heinrich Mueller – Dimensional Shifting
Paweł Gzyl:

Mistrzowska wersja detroitowego electro.

Julius Aglinskas – Daydreamer
Łukasz Komła:

W ambientowym zastygnięciu.

Soft Boi – So Nice
Paweł Gzyl:

O miłości w rytmie downtempo.

Ehh hahah – House ze skrzypcami w tle
Jarek Szczęsny:

Pod znakiem internetu.

Alva Noto – Xerrox Vol. 4
Mateusz Piżyński:

Czwarta odsłona cyklu Xerrox, na którą przyszło nam czekać pięć lat.

Various Artists – Kern Vol. 5 Mixed By Helena Hauff
Paweł Gzyl:

„For those who know”

Amnesia Scanner – Tearless
Paweł Gzyl:

Finowie serwują miłosne ballady.

Michael Lightborne – Ring Road Ring
Łukasz Komła:

Dźwiękowy świat obwodnicy w Coventry.

Christine Ott – Chimères (pour ondes Martenot)
Jarek Szczęsny:

Geometria dźwięków.

Deadbeat And Paul St. Hilaire – 4 Quarters Of Love And Modern Lash
Paweł Gzyl:

Scott i Paul medytują.

Vysoké Čelo – Űrkutatás
Jarek Szczęsny:

Grzechem byłoby nie skorzystać.

Ellen Allien – AurAA
Paweł Gzyl:

Hołd dla czasów, kiedy techno i trance były jednym.Polska elektronika w Portugalii

Kolejny młody polski elektronik wydał muzykę w zachodnim labelu. Tym razem chodzi o materiał „Lectures”, przygotowany przez Piotra Kurka. Rzecz wydał portugalski label Crónica. W katalogu wytwórni znaleźć można nagrania m.in. Stephana Mathieu, Janka Schaefera, Lawrenca Englisha, Victora Joaqima czy też Marca Behrensa z najnowszej płyty „Sleppet”. Niedawno w tym zacnym towarzystwie znalazł się Piotr Kurek.

Materiał na płytę powstał z myślą o warszawskim festiwalu Zakrzywienia Igły 2007, poświęconym twórczości Corneliusa Cardewa. Album bazuje na nigdy wcześniej niepublikowanych nagraniach, szkicach i wykładach Cardewa, enfant terrible brytyjskiej sceny muzycznej XX wieku. Płyta, promowana od października, doczekała się świetnych recenzji w prestiżowych magazynach m.in.The Wire czy De:Bug. „Lectures” jest jedną z najlepiej ocenianych tegorocznych płyt Crónici.

Więcej informacji na stronach wytwórni oraz Myspace. Album jest dostępny w wersji cyfrowej na Boomkat i Zero. W Polsce krążek już niedługo dostępny będzie w sklepie serpent.pl.

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

komentarzy 13

 1. bsia

  patrz pan, stary czlowiek a moze. sa rowni i rowniejsi. u orwella tez byli.

 2. bsia

  patrz pan, stary czlowiek a moze. sa rowni i rowniejsi. u orwella tez byli.

 3. jman

  Co może artysta na nm.pl – założyć swój profil muzyczny, umieścić linki do mp3, założyć temat na forum, wykupić banerek adtaily, pisać komentarze i posty. Mało? Może również napisać maila do wszystkich redaktorów – któryś pewnie napisze niusa. Ja sam otrzymuję ok 30 maili dziennie, czasu mam bardzo mało. Nie jesteśmy RA, nie utrzymujemy się z tego i większość czasu spędzamy jednak w pracy 🙂

 4. [microtonal man]

  ponizszy komentarz wynika tez z faktu ze artyscie latwiej zareklamowac sie w seriwisie niz mi wyszukac go w internecie.

 5. [microtonal man]

  mala dygresja; skoro nowamuzyka to taki opiniotworczy serwis i tylu polskich artystow jest dookola to czemu nie reklamuja sie na forum ? rozumiem zarzut ze nam sie nie chce szukac we wlasnym kraju – sam jestem za leniwy zeby szperac po pracy i szukac polskich net-labeli etc, ale jesli oni olewaja mozliwosc rozglosu ktora oferuje nm.pl z tysiacami odslon dziennie to wedle tej zasady – kazdy kij ma dwa konce.

 6. chomik

  Zgadzam sie . Także mam na mysli kilka przykładow gdzie zostaly pominiete polskie projekty, jakby celowo , by nie opisac ich na polskich portalach . Informacje były wysłane! Za to na zachodzie opisuja bez zająkniecia . jman@ jeszcze napisz „na pewno jesteście zakompleksieni i zazdrościcie i chcielibyście być jak Britniy Spears .” 😛 Tu na nowejmuzyce tylko „Amerykanin to i tamto, i Basiński się nazywa, a nareszcie pozdrowił Polskę , a wystąpił w remiksie z Polakiem , a dowiedział się dzieki nam , gdzie leży Wisła, w Krakowie kupił kabel do amerykańskiego iPoda . „

 7. bojanix

  Chętnie napiszę na privie (odezwij się przez PM na forum). Właśnie specjalnie nie podaję nazw projektów i nazwisk, aby to portal(e) się wysilił(y) trochę i poszukały. Nie chcę podawać wszystkiego na tacy. W końcu praca dziennikarska nie polega na tym, że dziennikarz ma wszystko podane – prawda?

 8. K0$+3k

  @bojanix
  Kogo masz dokładnie na myśli pisząc „takich artystach”?Pytam z czystej ciekawości.

 9. bojanix

  Dwa przykłady, jak się do nich ustosunkować patrząc przez pryzmat portali „nowomuzycznych” w PL. 1. Są artyści, którzy w Polsce nie wydali, a wydali za granicą i są za granicą zauważeni, artyści Ci dają znak o swoich poczynaniach do wiadomości polskich portali, ślą materiał, ale ani wzmianki, ani recenzji (za granicą recenzje się pojawiają bez problemu – i to bez wysyłania płyt przez artystów)…. 2. Są artyści, którzy wydają w naszym kraju i są zauważani za granicą, bo ich płyty są na prawdę dobre, mają masę dobrych recenzji, ich muzyka prezentowana jest na wielu kontynentach (Ameryka, Australia, Azja, Europa, także Polskie Radio 2 i 3, w dużych fragmentach + wywiady…), i nic, nie są u nas na portalach auważani… Nie wiem, ale mam wrażenie, że to są raczej kompleksy wydawców portali, którzy nie chcą „niby” obniżać jakości swoich newsów, pisząc o takich artystach, zamiast o Autechre, Burialu, Biosphere i innych… Zastanawiające…

 10. jman

  Ja myślę, że poniższe komentarze mogą być przejawem kompleksów ludzi wydających w Polsce.

 11. bojanix

  Muszę przyznać, chomik, że jest coś z prawdy w twoim komentarzu o rodzimych portalach traktujących o „nowej muzyce”…

 12. chomik

  Fajnie gdyby wydal sie w Polsce ,to byscie o nim nawet nie beknęli . Kompleksy warszafki .

 13. ataxiaa

  zacny materiał + Kurek naprawdę świetnie wypada na koncertach. polecam.