Wpisz i kliknij enter

Nowości z Handy-Tec

Po debiutanckiej epce rosyjskiego producenta Dmitri Bekisheva, szczeciński net-label Handy-Tec ma przyjemność zaprezentować kolejną płytę, tym razem pochodzącego z Anglii Yeth Thar. Laa Soyeth Tharisho urodził się pod koniec lat 70-tych. Przez prawie trzy dekady Yeth mieszkał w Londynie, po czym przeniósł się na przedmieścia Kentu.

Jesienią 1997, Yetha zaintrygowały możliwości jakie niosą ze sobą adaptery. Eksperymenty trwały 4 lata i doprowadziły Yetha do wzięcia udziały w konkursie z dwiema maszynami. Jakkolwiek po odpadnięciu z turnieju w półfinale, dwie maszyny zostały wymienione na inną maszynę znaną jako sampler AKAI 200.

W wyniku znalezienia zniszczonej ulotki w kałuży, Yeth zaczął uczęszczać na uniwersytet na wydział TworzeniaProjektowania Dźwięku, studiował tam z innymi młodymi ludzmi co nauczyło go lepiej używać Akai 200. Yeth nigdy nie wracał do przeszłości po odkryciu maszyny i postanowił pokazać światu tak wiele bogatych dźwieków, które może wyprodukować.

Twórczość Yeth Thar trudno zaklasyfikować i włożyć do jednej szufladki, ponieważ w muzyce anglika odnaleźć można wpływy muzyki IDM, Ambient, hip-hop, dub-step. Wszystkich ciekawskich nowoczesnych dźwięków odsyłamy na stronę handy-tec.org z której płytę You Coulda Techmore Tablet można pobrać za free.

* Wiecej na myspace.com/yeththar

* Pobierz płytę z handy-tec.orgJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy