Wpisz i kliknij enter

Kolejny projekt lidera Sigur Rós

Po wydaniu wraz ze swoim życiowym partnerem płyty „Riceboy Sleeps” i kontrowersyjnej kolaboracji z DJ Tiësto, Jónsi postanowił nagrać w pełni solowy album. Będzie nosił tytuł „Go” i pojawi się na rynku 22 marca, a już teraz można posłuchać utworu zapowiadającego longplay. Muzyk pytany o to jakie kompozycje znajdą się na krążku odpowiada: „Napisałem przez te lata mnóstwo utworów, które nie pasowały do repertuaru zespołu, więc odłożyłem je do różnych szufladek – elektroniczne, akustyczne, ambient, pop – by wykorzystać je w przyszłości. Gdybym wiedział, że album przybierze taki kształt, pewnie powyciągałbym kawałki z jeszcze kilku kategorii.”
W powstawaniu nagrań uczestniczył również Nico Muhly znany ze współpracy z Antony and The Johnsons oraz Grizzly Bear, który odpowiadał za aranżacje partii symfonicznych.
Na oficjalnej stronie artysty można zobaczyć fotografie i filmy powstałe podczas prac nad płytą, a ponadto podając adres swojego maila otrzymać w zamian pierwsze nagranie pt. „Boy Lilikoi” . Leniwi, którzy nie chcą wykonywać tak skomplikowanych operacji zadowolą się przesłuchaniem go w klipie umieszczonym poniżej.Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy