Wpisz i kliknij enter

Warto posłuchać: Tropajn

W dzisiejszej odsłonie cyklu weźmiemy pod lupę twórczość Pawła Kulczyńskiego, artysty poruszającego się w szerokich granicach noise’u i muzyki elektroakustycznej. Zapraszamy! W 2007 roku ukazał się album R’N’D dla niezależnej oficyny Schmelest Records. Materiał zgromadzony na krążku to odważna synteza dźwięków z pogranicza clics&cuts oraz noise’u. Jednak te pozornie wykluczające się platformy skutecznie się uzupełniają, generując surowy, momentami wymagający dla słuchacza, muzyczny koncept.

Należy również zwrócić uwagę, że niezwykle istotnym elementem twórczości Piotra Kulczyńskiego jest obraz, który nieodłącznie towarzyszy niemal każdej kompozycji. Warto wspomnieć tutaj o utworach RND B1 oraz R’N’D A3, do których powstały specjalne wizualizacje, dopełniające monumentalny, niekiedy agresywny wręcz przekaz.


tropajn RND B#1

tropajn | MySpace Music Videos


tropajn RND A#3

tropajn | MySpace Music Videos

Koncertowa aktywność artysty również nie powinna pozostać bez echa. W 2008r. Tropajn wystąpił na czeskim festiwalu Sperm, gdzie miał okazję grać przed takimi artystami jak Frank Brentschneider oraz Byetone. A rok póżniej, w ramach śląskiego projektu Alternatif Turistik występował na żywo ‘przy akompaniamencie’ funkcjonującej fabryki Jadwiga. Gdzie na żywo generowane przez gitarę dźwięki, z współpracującymi z brzmieniem elektronicznymi wkrętami wykreowały unikalną platformę twórczości live. Fragmenty z funkcjonowania tego swoistego, dźwiękowo-wizualnego organizmu do obejrzenia poniżej.

A na koniec absolutna perła w ‘videografii’ Pawła Kulczyńskiego.

JADWIGA from Paweł Kulczyński on Vimeo.

więcej info:
Myspace

Strona OficjalnaJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
joonior1985
joonior1985
12 lat temu

Przyłączam się do negatywych opinii przedmówców. Przyznam szczerze, że bardziej nie rozumiem sympatyków takiej „sztuki” (przez bardzo małe „s”) niż samego twórcy. Logicznych argumentów PRZECIW jest o wiele więcej niż ZA taką twórczością (w tym przypadku przez malutkie „t”). Ludzie próbują usilnie widzieć w tym COŚ (czego tak na prawdę absolutnie nie ma), żeby tylko pokazać się ze swojej jak najbardziej ekstremalnej alternatywności. Bardzo sztucznie i nieudolnie z resztą.
Pozdrawiam, Krzysiu.

Di.
Di.
12 lat temu

masakra dla uszu. w pełni negatywnym tego słowa znaczeniu.
dejcie spokoj:)

Yezior
Yezior
12 lat temu

Warto posłuchać?

Gniot. W tym przypadku gniot w czterech odsłonach.

paide
paide
12 lat temu

Kawał bardzo dobrej muzy. Z uwagą trzeba śledzić kolejne kroki Tropajna. Much respect for his music!

Polecamy