Wpisz i kliknij enter

Jimmy Edgar na dwóch koncertach w Polsce

Jego live actów będzie można wysłuchać w Krakowie, 28 maja w Pauzie oraz w Warszawie, 29 maja w Cafe Kulturalna. Jimmy Edgar to złote dziecko współczesnej muzyki elektronicznej. To, na co inni artyści czekają latami, osiągnął jeszcze przed pełnoletnością. Jako nastolatek grał z największymi legendami sceny klubowej, a kontrakt z Warp Records, najważniejszą wytwórnią współczesnych brzmień, podpisał w wieku 18 lat.

Ten „designer danceflooru”, jak sam lubi o sobie mówić, łączy w swojej muzyce wszystkie nurty, z których słynie jego rodzinne Detroit. To electro skomponowane na modłę r’n’b, z wyraźnym wpływem soulu, funku a nawet hip-hopu. Jimmy Edgar tworzy ten unikalny koktajl na żywo w trakcie swojego występu, kreując pełen wibrującej energii i pobudzający do tańca popis.

Przyjeżdża do Polski tuż po podpisaniu kontraktu z kultową wytwórnią !K7 i tuż przed wydaniem nowego, bardzo oczekiwanego longplay’a. W trakcie swoich występów z pewnością zaprezentuje jego fragmenty.

Jego krakowski koncert odbędzie się w ramach wydarzeń towarzyszących Miesiącowi Fotografii w Krakowie. O oprawę muzyczną tego wieczoru zadba również Eltron John, krakowski dj, grający disco, soul i funk, autor cyklu imprez Ktoś Cię Kocha, audycji radiowych w Radiofonii a także laureat Red Bull Music Academy. Wsparcia udzieli mu Kinzo Chrome – ½ duetu Chrono Bross, który jako jeden z pierwszych w Krakowie rozpoczął promowanie nowoczesnej muzyki elektronicznej, a ściśle mówiąc electro , italo electro, disco, tech-house, minimal, organizując autorskie cykle Electro Futuro i Robot Anarchy.

Z kolei w trakcie jego warszawskiego live actu wystąpią również najciekawsi DJe dzisiejszej polskiej sceny klubowej. Club Collab to kolektyw, który w ciągu ostatnich dwóch grał na i współtworzył praktycznie wszystkie najważniejsze wydarzenia klubowej Warszawy. Grupa Biznes to szturmem podbijający serca imprezowiczów duet, łączący w swoich setach funk, disco i latino. DJ Weekid to z kolei młody łodzianin, lubujący się w brzmieniach wonky hiphopu i nowoczesnej elektroniki.

Jimmy Edgar, Eltron John, Kinzo Chrome
28 Maja, Pauza, Kraków
Start 21.00
Wstęp: 15 PLN

Jimmy Edgar, Club Collab, Grupa Biznes, DJ Weekid
29 Maja, Cafe Kulturalna, Warszawa
Start: 21.00
Wstęp: 20 PLNJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy