Wpisz i kliknij enter

Nowa EPka Twilite za darmo

Twilite udostępnia za darmo EPkę „Else”, pozwalając internautom śledzić na bieżąco zapowiadaną ewolucję brzmienia. Trzy utwory stanowią króciutki, ale ciekawy pomost między zeszłorocznym debiutem, a oczekiwaną drugą płytą akustycznego duetu. Twilite, których debiut recenzowaliśmy w zeszłym roku, przymierza się do wydania nowej płyty. Pomostem między dwoma albumami jest darmowa EPka „Else” wpuszczona do sieci wczoraj w samo południe.

Trzy utwory sprezentowane internautom przez Twilite to nie rewolucja, a raczej, jak trafnie diagnozują sami twórcy, ewolucja brzmienia znanego z „Bits&Pieces”. I dobrze: nikt nie spodziewał się przewrotu o 360 stopni. Upragnione wzbogacenie instrumentarium (banjo, pianino i perkusja) i trochę mniej schematyczna formuła piosenek sprawiają, że EPka zaciekawia. Stereotypowy podział na zwrotki i refreny zaciera się chwilami dzięki przestrzennym, ulotnym aranżacjom. Widać to szczególnie w świetnym „Another Day”.

Nagrywanie z Piotrem Maciejewskim (Muchy, Drivealone) i Maciejem Fryczem, doświadczonym mimo stosunkowo młodego wieku realizatorem dźwięku, zapewniają Twilite kontakt z najnowszymi i najmodniejszymi rozwiązaniami technicznymi. Tym niewielkim wydawnictwem Twilite dołączają do rosnącego w ciekawe pozycje katalogu Ampersand.Jest nas 13 000 na Facebooku:


Polecamy