Wpisz i kliknij enter

Wiemy co nowego u Röyksopp

Wreszcie pojawiły się konkretne informacje w sprawie przesuwanej premiery ich kolejnego albumu pt. Senior. Odwlekana premiera płyty odbędzie się w końcu wraz z końcem sierpnia tego roku. Jak wyjaśnia duet ma to bezpośredni związek z naciskami ze strony koncernu fonograficznego. Krążek pierwotnie miał się pojawić na rynku zimą ubiegłego roku. Następnie na oficjalnej stronie podano do wiadomości fanów, że będzie to jednak kwiecień tego roku. Czy aktualna data premiery się nie zmieni można tylko domniemywać.

Jeśli chodzi o sam album to ma być on kontynuacją świetnie przyjętego przez fanów i krytyków longplaya Junior. Sam tytuł nowego wydawnictwa- Senior, już nawiązuje do swojego poprzednika. Podobieństwa mają się skończyć jednak na zbieżności nazw. O ile Junior był bardzo taneczny i pogodny o tyle Senior będzie ukłonem w kierunku downtempo i trip-hopu. Ma mieć mroczny jesienno-zimowy klimat i zawierać utwory w większości wyłącznie instrumentalne. Jak się będzie przedstawiać w rzeczywistości okaże się z końcem sierpnia kiedy to według zapowiedzi norweskiego duetu album zostanie udostępniony na oficjalnej stronie zespołu.

Zapowiedzią brzmienia nadchodzącego albumu jest utwór Across the Graveyard dołączony jako bonus do wersji Juniora przeznaczonej do sciągania z iTunes.Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy