Wpisz i kliknij enter

Festiwal Tauron Nowa Muzyka – imprezy towarzyszące

Warsztaty fotograficzne, pokazy, wykłady oraz możliwość nakręcenia własnego teledysku – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy katowickiego festiwalu. Sprawdźcie szczegóły!

Zobacz serwis specjalny – Tauron Festiwal Nowa Muzyka

AUTOFIRE

W ramach Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Galerii+ Ronda Sztuki w Katowicach 15 sierpnia odbędzie się wernisaż wystawy uznanych fotografów z agencji SHOOTME photographers & production. Tomek Albin, Paweł Fabjański oraz Jacek Kołodziejski przedstawią swoje autorskie prace pod wspólnym tytułem AUTOFIRE. Trzy zupełnie różne projekty, których wspólnym mianownikiem są pytania o tożsamość. Każdy z fotografów pokaże swoją własną opowieść, a jednocześnie te historie zebrane obok siebie stworzą kolejną. Bohaterem czwartej narracji będzie ktoś, kto ma około 30 lat i przygląda się swojemu życiu: temu, co było, temu, co jest teraz i temu, co może się jeszcze zdarzyć. Prezentację wystawy zamkną warsztaty prowadzone przez artystów w czasie kolejnych trzech dni trwania festiwalu. Fotografowie ponownie podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą, przybliżając tajniki swojej pracy przy projektach artystycznych i komercyjnych.
Trzech fotografów na co dzień związanych z agencją SHOOTME w ramach odskoku od komercyjnej pracy przygotowało realizacje nie tylko prywatne, ale i bardzo osobiste.

Dla każdego z nich tytułowy AUTO FIRE ma inne znaczenie. W umownie pojętym „przededniu trzydziestych urodzin“ postanowili poszukać odpowiedzi na pytania: skąd pochodzę? Kim jestem? Kim mogę jeszcze być?

Ich indywidualne projekty odnoszą się do różnych fragmentów czasu. Tomek Albin powraca do dzieciństwa. Odwiedza miejsca, w których wychował się i szukając autobiograficznej ciągłości odkrywa między innymi, że „tam“ jest już obcy. W jego przypadku AUTO FIRE oznacza impuls, punkt wyjścia do dalszej drogi.

Paweł Fabjański przygląda się i komentuje swoje życie tu i teraz. Co go bawi? Co go męczy? Bezbłędnie wychwytuje kilka absurdów, do których w większości jesteśmy tak przyzwyczajeni, że uznajemy je za normę.

Z kolei Jacek Kołodziejski wybiega w przyszłość. AUTO FIRE to jego motywacje i ambicje. Co istotne (i trudne) określa je nie w oparciu o własne marzenia, wyobrażenia, ale na podstawie autotematycznych rozmów z innymi osobami. Przeglądając się w spojrzeniach znajomych i przyjaciół, tworzy hipotetyczny obraz siebie.

Trzy zupełnie różne projekty, których wspólnym mianownikiem są pytania o tożsamość. Każdy z fotografów pokazuje swoją własną opowieść, a jednocześnie te historie zebrane obok siebie stworzą kolejną. Bohaterem czwartej narracji jest ktoś, kto ma około 30 lat i przygląda się swojemu życiu: temu, co było, temu, co jest teraz i temu, co może się jeszcze zdarzyć.

CLIP ON Festiwal

Nakręć teledysk dla Jaga Jazzist, Bonobo, King Midas Sound etc… dajemy Ci na to szansę! Pokaż nam miejsce gdzie muzyka w połaczeniu z obrazem staje się sztuką. W ramach V edycji Festwialu Taurno Nowa muzyka odbędzie się również „Clip On Festiwal”. Co może powstać z połączenia czystych, nowych brzmień z pasją i kreatywnością artystów filmowych? Na to pytanie będziemy mogli odpowiedzieć podczas tegorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Po raz pierwszy zapraszamy na niezwykłe wydarzenie – festiwal teledysków „Clip On Festival”. Do konkursu zapraszamy wszystkich, którzy z teledysku czynią sztukę, dla których teledysk to szczególna forma wyrazu. Spośród nadesłanych prac, będących „próbką” talentu, wybrane zostanie ok. 10 – 15 najbardziej interesujących. Ich twórcy zaproszeni zostaną do współpracy z muzykami występującym w tym roku na TNM. Wynikiem tego spotkania będzie powstanie niepowtarzalnego połaczenia wizji z dźwiękiem, które przedstawione zostanie m.in. podczas koncertów na terenie Kopalni Katowice.

Powstałe wideoklipy ocenione zostaną przez jury, a reżyser najlepszego z nich zostanie pierwszym laureatem CLIP ON Festiwal.

SWAM

Event edukacyjny Instytutu SWAM – Polskiego Instytutu Edukacji Audio: dwugodzinny pokaz miksu muzyki elektronicznej, prezentacja środowiska max for live, wykład o metodach pracy z kompresorem. Całość przewidziana jest na około 6 godzin. Wykładowcy: Marek Walaszek (miks), Paweł Cyrta (max for live), Paweł Przezwański (kompresja) swoimi kwalifikacjami i wykształceniem obejmują bardzo szeroką paletę tematów – od reżyserii dźwięku, poprzez kompozycję i aranżcję, po muzyczną technologię. Wszyscy wykładowcy prowadzą zajęcia w Polskim Instytucie Edukacji Audio. Strona Instytutu: www.swam.com.pl.

Bilety:
www.ticketpro.pl
www.ticketportal.pl

Więcej informacji na: www.festiwalnowamuzyka.plJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
laudia
laudia
12 lat temu

A wiadomo gdzie będą aftery? 🙂

zombek
zombek
12 lat temu

a jakieś wycieczki w tym roku będą

Polecamy