Wpisz i kliknij enter

Wspólna płyta Davida Gilmoura z The Orb

„Metallic Spheres” to tytuł wspólnego dzieła The Orb i gitarzysty Pink Floyd – Davida Gilmoura. Album ukaże się 11 października. Muzycy najpierw spotkali się przy pracy nad nową wersją utworu „Chicago” dla charytatywnego projektu Grahama Nasha, ale praca szła im tak dobrze, że kawałek ten rozrósł się do rozmiarów całej płyty. Wówczas David zaproszony został do londyńskiego studia The Orb, gdzie dograł partię gitary na dwa 25-minutowe utwory: „Metallic Side” i „Sphere Side”, które składają się na projekt „Metallic Spheres”. W drugiej połowie albumu uważni słuchacze doszukają się także fragmentów wspomnianego „Chicago”.

W nagraniach wzięli udział: David Gilmour – gitara elektryczna i lap steel, Alex Paterson (The Orb) – klawisze, gramofony, manipulacje dźwiękiem, Youth (Killing Joke, The Orb, a także uznany producent m.in. Paula McCartneya i Dido oraz mikser – U2 i Marilyn Manson) – klawisze i gitara basowa, Tim Bran – klawisze i programowanie i Dominique Le Vac – chórki. W części nagrań usłyszymy też elektryczną gitarę Marcii Mello.

Płyta ukaże się w dwóch wersjach: CD i 2CD, gdzie drugi krążek zapowiadany jest jako „360-stopniowe doświadczenie akustyczne”. Nagrany w nowej technice 3D60 pozwala cieszyć się niezwykłymi wrażeniami bez konieczności nabycia specjalistycznego sprzętu – podobno wystarczą zwykłe stereofoniczne słuchawki, żeby zabrać się w trójwymiarową podróż dźwiękową.Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sempoo
Sempoo
13 lat temu

ja na to że to – http://www.3d60.co.uk/index.php – mnie zainteresiło 🙂

murekk
murekk
13 lat temu
Sempoo
Sempoo
13 lat temu

mniami! the orb to bogium soniczne!

hunter
hunter
13 lat temu

Gilmour panie Pawle 🙂 a nei Gilmoure

yaniki
yaniki
13 lat temu

O, to może być niezwykła kooperacja. Gilmoure – w mojej opinii – komponuje i nagrywa utwory świetne, ale bombastyczne, mam nadzieję, że humor The Orb zdejmie trochę granitu z monumentu.

Polecamy