Wpisz i kliknij enter

Prefuse 73 zagra również w sobotę!

Sobota, trzeci dzień festiwalu Tauron Nowa Muzyka to data, która powinni zapamiętać wszyscy miłośnicy naprawdę nietypowych brzmień, oraz tego, co we współczesnej muzyce tanecznej najciekawsze i najbardziej przebojowe. To właśnie wtedy będziecie mogli posłuchać rewelacyjnego Gaslamp Killera, zobaczyć, co naprawdę potrafi Gonjasufi i czym zasłużył sobie na tytuł jednego z najbardziej bezkompromisowych artystów, dać się zmiażdżyć basowym walcem Loops Haunt i potańczyć do jazzującege reggae Dub Mafii. Kolejne atrakcje tego dnia to wyciszony Bibio i rozszalały Pink Freud, a ukoronowaniem całego wieczoru będzie bez wątpienia pojawienie się na głównej scenie festiwalu wyczekiwanego przez wielu duetu Moderat.

Dwa razy Prefuse 73

Uznaliśmy jednak, że to wciąż jeszcze zbyt mało, dlatego też, tuż przed występem Moderata, postanowiliśmy oddać scenę główną we władanie prawdziwego mistrza instrumentalnego hip-hopu, człowieka, który od lat definiuje ten gatunek całkowicie po swojemu, w oderwaniu od wszelkich mód i trendów, bohatera naszego finałowego, niedzielnego koncertu, na który z powodu ograniczonej liczby miejsc nie wszyscy będą mogli się dostać – Prefuse 73!

Podczas gdy finałowy występ Prefuse 73 w katowickim Szybie Wilson będzie doskonałą okazją do tego by poznać artystę jako kompozytora eterycznych, delikatnych kompozycji rozpisanych na elektronikę i orkiestrę kameralną, tak w sobotę będziecie mieli niebywała okazję usłyszeć na żywo, jako pierwsza publiczność na całym świecie, materiał z najnowszego albumu Prefuse 73, który pod koniec tego roku powinien pojawić się w katalogu wytwórni WARP.

Tylko wtedy i tylko na naszym festiwalu będzie można posłuchać całkowicie premierowych wykonań utworów, napisanych z myślą o gościach zapełniających najnowszą płytę artysty, pośród których znajdują się takie legendy jak Zola Jesus, Trish Keenan (wokalistka Broadcast) czy Angel Deradoorian z Dirty Projectors.

W związku z tym wydarzeniem niewielkim zmianom ulegną godziny pozostałych sobotnich koncertów, mamy nadzieję jednak, że dwukrotny występ Prefuse 73 wynagrodzi Wam wszystkie związane z tym niedogodności, a sobota, 28 sierpnia będzie dniem, którego przez bardzo długi czas nie zapomni żaden miłośnik dobrej muzyki. Poprawiony szczegółowy rozkład występów już wkrótce pojawi się na naszej stronie internetowej.Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy