Wpisz i kliknij enter

Atari Teenage Riot już za dwa tygodnie

W sobotę 11 września krakowską Rotundą wstrząsną dźwięki digital hard core`a w wykonaniu twórców nurtu – niemieckiej formacji Atari Teenage Riot. Koncert powinni obejrzeć przede wszystkim ci, którzy fascynują się dzisiejszymi występami Crystal Castles. To właśnie od Atari Teenage Riot kanadyjski duet zapożyczył nie tylko image, ale też sporo rozwiązań brzmieniowych.

W ciągu ośmiu lat działalności, od 1992 do 2000 roku, niemiecka grupa stworzyła antytezę hedonistycznej elektroniki klubowej. Mieszając punk, breakbeat, jungle i noise wykreowała niezwykle ekspresyjną muzykę uzupełnioną radykalnie anarchistyczną i skrajnie nihilistyczną ideologią. Nie zakończyło się więc bez ofiar – w 2001 w wyniku przedawkowania heroiny zmarł jeden z muzyków zepołu – Carl Crack.

Po dziesięciu latach milczenia grupa powróciła na scenę w nowych składzie: Alec Empire, Nic Endo i MC CX Kidtronik. Pierwszy singiel zrealizowany w tym zestawie nosi tytuł „Activate!”. Koncert 11 września w Rotundzie to pierwszy występ Atari Teenage Riot w Polsce.Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Thisquiet
Thisquiet
13 lat temu

Dziękuję, z gramatyką znamy się dobrze i wzajemnie lubimy. Może faktycznie dokonałem skrótu myślowego na miarę J. Kaczyńskiego, ale myśl przewodnia pozostała, jak mniemam, czytelna 🙂

laudia
laudia
13 lat temu

Thisquiet, na początek proponuję zrewidować znaczenie słow „porównanie” oraz „zapożyczenie/fascynacja”. A także istotę np. zdania współrzędnie złożonego oraz relacje pod- i nadrzędne 😉

Thisquiet
Thisquiet
13 lat temu

Jak można te popierdółki Crystal Castles porównywać do ATR?

Hedfunk
Hedfunk
13 lat temu

Wygrałem konia z rzędem 😉

ritzu
ritzu
13 lat temu

przesterowana popylina niezmienna od samego poczatku, konia z rzedem temu kto rozroznia wypierdy tego zespolu

Polecamy

Islaja – Tarrantulla

Koniec ubiegłego roku przyniósł nowy album Merji Kokkonen, znanej wszystkim jako Islaja.