Wpisz i kliknij enter

Scorn i Submerge w Krakowie – konkurs na bilety

8 kwietnia w krakowskim klubie Krzysztofory wystąpią dwie legendy ciężkiej elektroniki. Obok siebie na scenie pokażą się Mick Harris jako Scorn i Kurt Gluck a.k.a. Submerged. Artyści przyjadą na zaproszenie radiofonii, krakowskiego radia specjalizującego się w promowaniu nowych brzmień. Dzięki kontaktom nawiązanym między radiofonią a wytwórnią Ohm Resistance kierowaną przez Kurta, Kraków będzie jedynym przystankiem w Polsce na europejskiej trasie „No Hate, No Gain” Scorna i Submerged. Będzie to występ live, prezentujący premierowy materiał z nadchodzących wydawnictw obu wykonawców. Na rozgrzewkę zagrają Bojanek & Michałowski i Krypton.

Scorn to autorski projekt Brytyjczyka Micka Harrisa, znanego także z Painkiller i Napalm Death. Od wczesnych lat 90. Scorn eksploruje najciemniejsze muzyczne zakątki, poruszając się w dusznej estetyce dubu i industrialu. Od roku 2007 Scorn związany jest z wytwórnią Ohm Resistance, dla której nagrał dwa ostatnie albumy – „Stealth” oraz „Refuse: Start Fires”. Obydwa zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez krytykę, mimo, iż niedługo wcześniej wieszczono Harrisowi artystyczne wypalenie. Płyty przesycone są ciężkim basem i sennym rytmem, wokół których budowana jest zawiesista, niepokojąca, czasami wręcz agresywna atmosfera. Do nagrania „Refuse: Start Fires” Mick Harris zaprosił także perkusistę, Iana „Yan” Treaseya, dzięki czemu brzmieniu został nadany organiczny sznyt. „Yan” wziął także udział w nagraniu EP „Yozza” inspirowanej szarą brytyjską rzeczywistością pod rządami Margaret Thatcher, która ukazała się 15 marca. I właśnie między innymi materiał z „Yozzy” Scorn zaprezentuje w Krakowie.

Submerged, czyli Kurt Gluck to basista, producent i DJ z Nowego Jorku. Szara eminencja muzyki drumnbass, twórca, który nie boi się eksperymentować z brzmieniami oraz łączyć pozornie odmienne muzyczne style. Jego bezkompromisowe, gwałtowne kompozycje wykraczają daleko poza nurt taneczny, tworząc agresywną mieszankę połamanych bitów, świdrującego basu i ciężkich gitar. Submerged znany jest ze współpracy z wieloma muzykami niezwiązanymi z drumnbassem, by wymienić Billa Laswella (jako Method of Defiance), Pharaoha Sandersa, Bucketheada, Toshinori Kondo czy Johna Zorna (Painkiller). W każdym z tych projektów Submerged udowadniał, że granice między muzycznymi gatunkami to sztuczny schemat.

Dowodem na to jest także założona przez Glucka wytwórnia Ohm Resistance, dla której nagrywają m.in. Justin Broadrick, Counterstrike, End.User, wspomniany Bill Laswell czy grupa Blood Of Heroes. Występy Submerged to fuzja live actu na basie z setem DJ-skim. Podczas krakowskiego występu nie zabraknie premierowych kompozycji z nadchodzącego albumu „Before Fire I Was Against Other People”, który ukaże się 29 marca, nagranego z udziałem znamienitych gości – Scorna, Dr. Israela (Method of Defiance), Justina K. Broadricka (Napalm Death, Techno Animal), Teda Parsonsa (Swans, Godflesh, Killing Joke, Jesu) czy Balázsa Pándi. Mroczna, dzika fuzja drumnbassu, rocka i dubstepu podlana sosem szaleństwa – tego można spodziewać się 8 kwietnia w krakowskim klubie Krzysztofory.

Bojanek & Michałowski to spotkanie dwóch artystów tworzących na polach organicznego ambientu i muzyki improwizowanej. Każdy koncert to synteza brzmień, opierająca się na dźwiękach instrumentów tradycyjnych, urządzeń DIY i nagraniach terenowych.

Krypton to muzyczny projekt Krzysztofa Berga ze Szczecina powstały z fascynacji wszechświatem i kosmosem oraz pięknem natury. Artysta ma swym dorobku dwa albumy – „Things That You Cant Touch” i „Silent Drama”.

Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie sklep.radiofonia.fm w cenie 35 złotych lub w dniu imprezy w klubie Krzysztofory w cenie 40 złotych.

Dla naszych Czytelników mamy 5 podwójnych zaproszeń na koncert. Otrzymają je Ci, którzy jako pierwsi napiszą maila w niedzielę 3 kwietnia o godz. 20 na adres pawel.gzyl@dziennik.krakow.pl z poprawną odpowiedzią na pytanie: w jakiej polskiej wytwórni płytowej Scorn wydał jeden ze swoich albumów?Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
noekeller
noekeller
13 lat temu

jaPOPROSZĘ:)

Polecamy

Resina – Traces (Remixes)

Najnowsze wydawnictwo naszej rodzimej, bardzo utalentowanej, artystki, Karoliny Rec (aka Resina) to zestaw 5 utworów, gdzie cztery to genialne reinterpretacje, za którymi stoją Abul Mogard, Lotic,