Wpisz i kliknij enter

Selector: Ladytron i Katy B.

Szykuje się wyjątkowo gwiazdorska edycja Burn Selector Festivalu – nowymi gośćmi imprezy będą Ladytron, Katy B i SebastiAn. Ladytron powstał pod koniec XX wieku, ale dopiero w połowie minionej dekady, wraz z przejściem do dużej wytwórni, doczekał się prawdziwego sukcesu. Okazał się nim album „Witching Hour”, z pierwszym międzynarodowym przebojem zespołu „Destroy Everything You Touch”. Naturalną konsekwencją popularności była gigantyczna światowa trasa koncertowa a także rola supportu przed koncertami Nine Inch Nails, gdzie Ladytron występowali na wyraźną prośbę Trenta Reznora. Wydany 3 lata temu „Velocifero” to potwierdzenie wysokiej klasy grupy i ciąg dalszy eksplorowania bardziej przebojowych obszarów electro i synth-popu. Do Krakowa Ladytron przyjadą z wydaną właśnie składanką singli „Best Of 00-10”, ale także z premierowym materiałem, który pod tytułem „Gravity The Seducer” pojawi się w sklepach w drugiej połowie roku.

Każdy gatunek muzyczny musi mieć swoją królową, lub co najmniej księżniczkę. Także coraz popularniejsza, ale jednak zdominowana przez mężczyzn scena dubstep/UK Funky potrzebowała damskiego pierwiastka. Wydaje się, że idealnie do tej roli nadaje się 21-letnia Kathleen Brien, która pod pseudonimem Katy B pojawi się na Burn Selector Festival 2011. Jeszcze rok temu o jej muzycznych fascynacjach wiedzieli tylko bywalcy undergroundowych londyńskich imprez oraz koledzy z prestiżowej uczelni muzycznej BRIT School, której Katy jest absolwentką. Dziś to wschodząca gwiazda brytyjskiej elektroniki, z niezwykle charakterystycznym głosem. Głosem, który zdążył zafascynować dwa producenckie składy – The Count & Sinden oraz Magnetic Man. Ci pierwsi poprosili ją o wokal w utworze na debiutanckim albumie „Mega Mega Mega”, a u tych drugich zaśpiewała w przeboju „Perfect Stranger”, który znajdzie się także na debiutanckim albumie Katy B. Współpraca ze wspomnianymi Magnetic Man zaowocowała solowymi nagraniami artystki produkowanymi przez Bengę – 1/3 składu Magneticów. Ostatnie miesiące to triumfalny pochód Katy B przez anteny rozgłośni radiowych z kawałkami „On A Mission” i „Lights On” z gościnnym udziałem Ms. Dynamite oraz praca nad pierwszą płytą. Premiera 4 kwietnia, dwa miesiące przed występem Katy B na Selector Festival.

Reprezentanci wytwórni Ed Banger to stali goście Selector Festival. Do DJ-a Mehdi, Busy P i Uffie dołączy w tym roku SebastiAn. Ten 30-letni didżej i producent zasłynął remiksem Daft Punk i szybko wyrobił sobie markę na francuskiej scenie elektronicznej. Równolegle z remiksami SebastiAn pracował nad własnymi produkcjami, z których najsłynniejszą jest wydana latem 2006 roku „Ross Ross Ross EP”. Absolutnym klasykiem stał się remiks „Killing In The Name” Rage Against The Machine, który SebastiAn wypuścił w 2007 roku, a jeśli dorzucimy do tego współpracę z Bloc Party, Klaxons i Uffie oraz skomponowanie muzyki do filmu Romaina Gavrasa „Noutre Jour Viendera”, rysuje nam się obraz jednego z najbardziej oczekiwanych artystów, którzy rozdają karty we współczesnej tanecznej elektronice. SebastiAn od samego początku związany jest z wytwórnią Ed Banger i to jej nakładem ukaże się wkrótce jego długo oczekiwany debiutancki album – „Total”.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy