Wpisz i kliknij enter

Rainbow Arabia – Boys And Diamonds

Po trzech latach od wejścia na scenę wykręconego małżeństwa Państwa Preston, nadszedł w końcu czas na ich pierwszy, długogrający album. Tiffany i Danny pochodzą z Kalifornii i występują jako Rainbow Arabia. Ich muzyka to fuzja tanecznej elektroniki z elementami dźwięków inspirowanych nie tylko światem arabskim. Nie ma gwarancji, że podróżując z Prestonami na drugi koniec tęczy znajdziecie legendarny garniec złota, na pewno jednak choć przez chwilę poczujecie się jak w amazońskiej dżungli, zatańczycie pustynny taniec z Tuaregami albo poznacie brzmienie indonezyjskiego gamelanu. To wszystko w zupełnie niezobowiązującej, klubowej atmosferze. Pieprz i wanilia w wydaniu disco.

Album rozpoczyna tytułowy kawałek „Boys and diamonds” – idealna zapowiedź tego, co będzie się działo przez najbliższe 41 minut. Kolejnym numerem jest singlowy „Without You” i chociaż Tiffany śpiewa wszystkie piosenki na wyrównanym poziomie, tutaj jej głos nieco mnie irytuje. Z pewnością nie jest to wokal, który mógłby zaśpiewać hymn narodowy przed olimpijskim występem reprezentacji – jednak zupełnie nie o to w muzyce Rainbow Arabia chodzi. Amerykańska para świetnie bawi się dźwiękami tworząc przyjemną wiązankę multikulturowych melodii. Warto dodać, że płyta brzmi o wiele bardziej pozytywnie od tego, co wcześniej prezentował nam duet. Wystarczy, że obejrzycie teledysk do kawałka Omar K z epki „Kabukimono” a zaraz potem odtworzycie choćby numer 6 z albumu – „Jungle Bear”. To zupełnie tak, jakby wejść wprost z zatłoczonej ulicy w wielkim, nieznanym mieście do centrum spa albo wypić szklankę mleka po przypadkowym rozgryzieniu papryczki chilli. Jak już wspomniałam „Boys and diamonds” jest dość wyrównaną płytą. Gdybym musiała wybierać z niej mój numer jeden, mógłby to być „Sayer”. Może dlatego, że jest w nim więcej wokaliz – nie trzeba zapamiętywać tekstu a melodia sama wchodzi do głowy i krąży w niej przez najbliższe kilka dni.
Ciekawe, czy szalone dźwięki Rainbow Arabia przypadną Wam do gustu. Pozycja w sam raz dla tych, którzy chcieliby podkręcić temperaturę podczas majówki spędzanej w strefie klimatu umiarkowanego. Nuta egzotyki gwarantowana.

http://www.kompakt.fm/artists/rainbow_arabia
Kompakt, 2011Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy