Wpisz i kliknij enter

Maeyo

Ukryty w mieście krzyk Maeyo to świeży, alternatywny projekt za którym stoi osoba młodego producenta, Przemka Kucharka, poruszającego się w rejonach muzyki breakcore / experimental. Jego debiutancki album „Metropolis” jest eklektycznym miksem brzmień, które często leżą na dwóch przeciwnych biegunach. Na kolaż Maeyo składa się wiele elementów – to przede wszystkim muzyka klasyczna, jazz, metal, etno, breakcore, glitch, ambient, muzyka filmowa i wiele, wiele innych.

Co niektórzy okrzykują Kucharka prekursorem nowego gatunku w muzyce – choć moim zdaniem, zbyt wcześnie i zdecydowanie na wyrost, to jednak już po pierwszym odsłuchu jego dźwiękowych połączeń, wyraźnie słychać, że muzyka Maeyo zdecydowanie wyprzedza większość krajowych produkcji, w wielu momentach dochodząc do światowych standardów w dziedzinie muzyki eksperymentalnej.

Sam o swoim albumie mówi: „Dźwięki zawarte na płycie to przejaw wolności, energii, zupełności i natężenia emocji oraz wielu lat poszukiwań twórczych na polu niczym nieskrępowanej muzyki.” Wśród inspiracji producenta odnaleźć można takich artystów jak Kieślowski, Penderecki, Komeda, Gadd, Tobin, Mahler czy Venetian Snares.

Abstrakcyjne hybrydy, silnie stężona dawka emocji zawarta w każdym numerze „Metropolis” oraz smakowite sample czynią z albumu Maeyo ekscytującą przejażdżkę do wnętrza człowieka, samotnego w urbanistycznym pejzażu.

Więcej informacji na temat Maeyo i albumu „Metropolis” na stronach projektu:

maeyo.pl

maeyo.bandcamp.comJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy