Siavash Amini & Saåad – All Lanes Of Lilac Evening
Jarek Szczęsny:

Bez szwów.

Villaelvin – Headroof
Jarek Szczęsny:

Tylko bardziej.

Juno – Young Star
Jarek Szczęsny:

Infiltracja jazzu.

Lonker See – Hamza
Jarek Szczęsny:

Zawsze krok przed nami.

Men With Secrets – Psycho Romance And Other Spooky Ballads
Paweł Gzyl:

Erudycyjne ćwiczenie z ejtisowego electro.

Riverrun – The Same Silent Hill
Przemysław Solski:

Muzyka z krajobrazu.

Yogtze – Yogtze
Jarek Szczęsny:

Będzie filmowo.

Wacław Zimpel – Massive Oscillations
Jarek Szczęsny:

Letarg duchowy.

Hula – Shadowland
Paweł Gzyl:

Jak ambient przenikał industrial.

Nicolas Godin – Concrete and Glass
Mateusz Piżyński:

Elektroniczny aksamit, który już dobrze znamy.

Ghost In The Machine – Breaking The Seal
Paweł Gzyl:

Czego można się spodziewać po płycie, na której jeden z utworów nosi tytuł „Napalm Breath”?

Jachna/Ziołek/Buhl – Animated Music
Jarek Szczęsny:

Poszerzanie improwizacyjnej wrażliwości.

Recondite – Dwell
Ania Pietrzak:

Chłodna obserwacja rzeczywistości.

Silent Witness – Silent Witness
Łukasz Komła:

Cisi obserwatorzy o wielkiej wyobraźni.La Fura Dels Baus na Malta Festival 2011

Wielki comeback La Fura Dels Baus na finał tegorocznego Malta Festival 2011 w Poznaniu. La Fura Dels Baus jest jednym z najbardziej znanych i nieprzewidywalnych zespołów teatralnych w Europie. Maltańska publiczność pamięta zapewne ich równie wspaniały co wstrząsający spektakl „M.T.M.”, który został pokazany podczas Festiwalu Malta w 1996 roku. W wielkiej hali targowej artyści w radykalny i bezkompromisowy sposób mierzyli się z totalitarną władzą konsumpcjonizmu, manipulacjami mediów, pytając o postawę współczesnego człowieka, tracącego własną wolność i podmiotowość.

Teraz, na finał tegorocznego Malta Festival 2011 przygotowali zaadaptowane specjalnie do przestrzeni miejskiej Poznania przedstawienie „Los Nadis”, które jest hołdem złożonym integracji, włączeniu we wspólnotę ludzi odrzuconych. Rozgrywający się pomiędzy Placem Wolności a Starym Rynkiem spektakl będzie wzruszającym i zapierającym dech w piersiach widowiskiem, w którym katalońscy artyści pokarzą całą maestrię swojego warsztatu i bogactwo wykorzystywanych środków ekspresji. Przedstawienie odbędzie się 9 lipca 2011, o godz. 22:30, na Placu Wolności. Wstęp wolny.

5 i 6 lipca przestrzenią wokół pomnika Armii Poznań zawładnie francuska grupa Deuxieme Groupe DIntervention, która w wizyjnym, pełnym ruchu i muzyki przedstawieniu „Tragédie! Un Poeme” odwołuje się do napiętych i burzliwych relacji pomiędzy tym, co publiczne a prywatne, zastanawiając nad tym, czym obecnie – w zglobalizowanym, opanowanym przez tłum świecie jest wspólna przestrzeń. Grupa zaprasza do dialogu widza, przechodnia, obywatela – wszystkich, którzy są podmiotami współczesnej agory. Performance odbędzie się 5 i 6 lipca o godz. 21:00, na ul. Księcia Józefa przy pomniku Armii Poznań. Wstęp Wolny.

W tegorocznym programie znalazły się także dwa niezwykle ciekawe przedstawienia typu site-specific, będące produkcjami Malty przygotowanymi specjalnie na festiwal. Pierwszy z nich to „Egzamin” – nowy spektakl znanego ze swojej „wrażliwości miejsca” i podejmującego wielopoziomową grę z przestrzenią teatru Usta Usta Republika. W projekcie „Egzamin” wykluczenie pojmowane jest jako ostateczny test, w którym nasze życie poddawane jest ocenie przez System. Weryfikacja następuje przed samym końcem, kiedy nic już nie można zmienić. Widowisko odbędzie się 6, 7 i 8 lipca o godz. 20:00, Fort VIII, ul. Rumuńska 15. Wstęp wolny.

Drugi to performance „Autobus Jedzie” autorstwa kolektywu Szyngiera / Jakimiak / Baumgart, który odbędzie się w dawnym budynku Szpitala Psychiatrycznego w Owińskach pod Poznaniem. Inspirowany „Kwadrofonią” Ireneusza Iredyńskiego, spektakl zaprasza widzów do wędrówki po zakamarkach odmiennej teraźniejszości, ale także – po innej świadomości. Spektakl odbędzie się 7 i 8 lipca o godz. 22:00 – autobus odjeżdża o godz. 22.15 z ul. Ewangelickiej. Wstęp wolny.

Natomiast Teatr Ósmego Dnia, we współpracy z osadzonymi w poznańskim Areszcie Śledczym przy ul. Młyńskiej 1, zrealizował projekt społeczno-artystyczny „Osadzeni”. Jak mówią artyści: „Staraliśmy się oddzielić w losie osadzonych to, co przytrafiło się tylko im od tego, co przytrafić się może każdemu. […] pokazać ból istnienia niezależny od czasem drastycznych, kryminalnych czynów”. To niecodzienne widowisko odbędzie się 7 lipca o godz. 21:00 i 8 lipca o godz. 16:00 , Sala Teatru Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44. Wstęp wolny

Maltańscy widzowie będą też mogli zobaczyć przedstawienie Teatru Palmera Eldrichta – „Alien”, powstałe we współpracy z nowojorskim dramaturgiem Howardem Pflanzerem, który zafascynowany spektaklem Jarzenie (pokazywanym na Malcie w 2009 r.), zaproponował zespołowi wspólne teatralne przedsięwzięcie. W tym spektaklu ekologiczne paranoje spotykają się z hipotezami o pozaziemskich cywilizacjach, a poznańska grupa komunikuje z amerykańskim freakiem. Spektakl można zobaczyć 6 lipca o godz. 17:00 i 19:00 w Sali Teatralnej Ośrodka Teatralnego Maski, ul. Niepodległości 26. Wstęp wolny.

Program oraz szczegółowe informacje o spektaklach, artystach i biletach dostępne są na malta-festival.pl

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.