Juno – Young Star
Jarek Szczęsny:

Infiltracja jazzu.

Lonker See – Hamza
Jarek Szczęsny:

Zawsze krok przed nami.

Men With Secrets – Psycho Romance And Other Spooky Ballads
Paweł Gzyl:

Erudycyjne ćwiczenie z ejtisowego electro.

Riverrun – The Same Silent Hill
Przemysław Solski:

Muzyka z krajobrazu.

Yogtze – Yogtze
Jarek Szczęsny:

Będzie filmowo.

Wacław Zimpel – Massive Oscillations
Jarek Szczęsny:

Letarg duchowy.

Hula – Shadowland
Paweł Gzyl:

Jak ambient przenikał industrial.

Nicolas Godin – Concrete and Glass
Mateusz Piżyński:

Elektroniczny aksamit, który już dobrze znamy.

Ghost In The Machine – Breaking The Seal
Paweł Gzyl:

Czego można się spodziewać po płycie, na której jeden z utworów nosi tytuł „Napalm Breath”?

Jachna/Ziołek/Buhl – Animated Music
Jarek Szczęsny:

Poszerzanie improwizacyjnej wrażliwości.

Recondite – Dwell
Ania Pietrzak:

Chłodna obserwacja rzeczywistości.

Silent Witness – Silent Witness
Łukasz Komła:

Cisi obserwatorzy o wielkiej wyobraźni.

Phase Fatale – Scanning Backwards
Paweł Gzyl:

Dźwięk jako broń.

Stefan Węgłowski – To co ukryte
Jarek Szczęsny:

Puszczony zza mgły.Scuba, Buraka Som Sistema i DJ Vadim & The Electric na Boogie Brain 2011

Już po raz czwarty w przestrzeniach miejskich Szczecina odbędzie międzynarodowy festiwal muzyczny “Boogie Brain”. Podczas tegorocznej, klubowej edycji wystąpią m.in. takie gwiazdy jak: Scuba, Buraka Som Sistema, DJ Vadim & The Electric, Ghostpoet i SBTRKT.

Zostali uznani “Best Portugese Act” podczas gali “MTV Europe Music Awards 2008”. Buraka Som Sistema, bo to o nich mowa, na przestrzeni wypracowali swój unikalny styl kuduro będący wypadkową muzyki soca, house oraz techno. Podczas festiwalu wystąpią w piątek na dziedzincu Zamku Książąt Pomorskich – na jego otwarciu.Przed tymi Portugalczykami odbędzie się nietypowy koncert “In Fusion We Trust”. Połączone orkiestry kameralnej ze Szczecina (Baltic Neopolis Orchestra) oraz Prenzlau (Preussisches Kammerorchester Prenzlau) i projektu Fractal Tree od batutą Maćka Golińskiego (znanego także jako Envee – muzyka, współtwórcy projektu Niewinni Czarodzieje) oraz Łukasza Górewicza wykonają covery znanych utworów muzyki instrumentalnej z Polski i Niemiec, jak i klubowe przeboje. Nie zabraknie także materiału autorskiego – przygotowanego specjalnie na to wydarzenie.

Po tym wydarzeniu festiwal przeniesie się do szczecińskich klubów: City Hall, Alter Ego i P1erwsze Miejsce. Odbędzie się tam co najmniej dziesięć występów: koncertów i imprez DJskich. Pojawi się m.in. The Electric – nowy zespół DJ Vadima (jednej z legend brytyjskiej sceny muzyki miejskiej, ikony z wytwórni Ninja Tune), w którego skład wchodzi amerykański mistrz ceremonii – MC Pugs Atoms oraz soulowa piosenkarka – Sabira Jade. Niedawno wydali oni debiutancki album “Life Is Moving”, który jest wysublimowaną mieszanką hip hopu, soulu oraz elektroniki.

Swoją obecność na festiwalu zaszczyci również Scuba – brytyjski producent uznawany za pioniera fuzji dubstepu i techno. Najlepszym tego dowodem jest Hotflush Recordings – wytwórnia założona przez Paula Rosa, która od 2003 roku dostarcza światu nowe rozwiązania na polu dubstepu. Innym, tym razem stricte dubstepowym akcentem będzie djski set jednego z ojcu tego nurtu muzycznego – DJ Hatcha. Natomiast świeżym brzmieniowym (z pogranicza house’u i UK garage) powiewem z Bristolu będzie zaproszenie na festiwal młodego i niezwykle obiecującego producenta – Julio Jashmore’a. Dla fanów mieszanki hiphopowo-dubowej przygotowano występ niemieckiego zespołu Al Haca Soundsystem.Nie zabraknie nieco bardziej połamanych brzmień. Najświeższy drum’n’bass’owy miks zaprezentuje Breakage – DJ i producent działający na brytyjskiej scenie od ponad 10 lat. Ma na swoim koncie wiele płyt dla takich wytwórni jak: Reinforced Records, Bassbin czy Digital Soundboy. Jego twórczość zawsze znajduje się w orbicie zainteresowań takich osób jak Mary Anne Hobbs czy Gilles Peterson. W jego występie podczas festiwalu będzie towarzyszyć Stamina MC. Wyśpiewał on m.in. ponadczasowe nagranie “Barcelona” autorstwa D Kay’a i Epsilona. Stamina jest zarówno wokalistą jak i MC. Występował w duecie z takimi osobistościami jak: DJ Marky, Jungle Drummer czy Shy FX. Miał on także epizod w swoim życiu związany z zespołem London Elektricity.Boogie Brain to także objawienia. Jednym z nich będzie Ghostpoet – wschodząca gwiazda brytyjskiego rapu, którego debiutancki album został wydany przez oficynę Gilles’a Petersona – Brownswood. Jest on porównywany z Dizzy Rascalem, Mike’em Skinner’em z The Streets oraz uznawany z kontynuatora spuścizny Mos Defa. Pokazuje on rap w czysto oryginalnym, brytyjskim wydaniu. Z kolei współczesne, nowoczesne brzmienie soul z Nowej Zelandii zaprezentuje trio Electric Wire Hustle. Mają oni na swoim koncie album dla londyńskiej wytwórni BBE – wydany w zeszłym roku.Przed koncertami, które odbędą się w piątek i sobotę, zostanie zorganizowane w czwartek kino muzyczne na Zamku Książąt Pomorskich. Natomiast w niedzielę, po głównej części festiwalu, odbędzie się after party w osobliwych ogrodach XIX-wiecznej Willi Lentza.

21-24.07.2011 – 4. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego “Boogie Brain”
Miejsca: Alter Ego, City Hall, P1erwsze Miejsce, Willa Lentza, Zamek Książąt Pomorskich
Wystąpią: Al-Haca Soundsystem, Breakage & Stamina MC, Buraka Som Sistema, Catz ‘n Dogz, Daniel Drumz, Dimlite, DJ Hatcha, DJ Vadim presents The Electric, Envee, Ghostpoet (live), Good Paul, In Fusion We Trust (specjalny projekt festiwalu), Jenna G, Julio Bashmore, OneMan, Ros & MC Live Alive, SBTRKT (live), Scuba, Simbad, Teielte.


 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.