Wpisz i kliknij enter

Białystok Up To Date Festival 24-25 września 2011

Stolica województwa Podlaskiego przestawia festiwal z eklektyczną muzyką elektroniczną oraz niebanalnym hip-hopem. Sprawdźcie film promujący Białystok Up To Date Festival, na którym eklektyczna muzyka elektroniczna spotyka niebanalny hiphop i sztukę. Film powstał w duchu DIY po to by pokazać, że: WE CARE MORE!!

Białystok Up To Date Festival to unikatowa platforma, łącząca muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Eklektyczna muzyka elektroniczna oraz niebanalny hip-hop w połączeniu z innymi, nieraz bardzo odległymi aktywnościami twórczymi mają na celu porwanie umysłu i ciała na oddaloną od codzienności zaklętą wyspę, dzielnie stawiającą opór morzu banalności i tandety. Wszystko to, podane w klimatycznym sosie skomponowanym według receptury znanej jedynie na Podlasiu, gwarantuje wrażenia absolutnie unikatowe na skalę kraju.

Zeszłoroczna – pierwsza – edycja była zaskoczeniem dla wszystkich. Zestaw trzech scen muzycznych, w połączeniu z wyjątkową oprawą A/V, zawodami bmx oraz performanceami teatralnymi dała piorunujący efekt – kompletem sprzedanych biletów, oraz blisko tysiącem osób odprawionych z kwitkiem przy wejściu. Wystąpili m.in. Abradab, Pezet, Małolat, Eldo, Sandwell District, Sunchase czy Ebola.

Tegoroczny Białystok Up To Date Festival ma bardzo nośny i ambitny wydźwięk. Oznacza to ekskluzywnych artystów z najwyższej półki elektroniki i hip-hopu dobranych wg specyficznego klucza. Pierwsza część artystów występujących podczas edycji 2011 przedstawia się następująco:

BIOSPHERE LIVE!
Prawdopodobnie najbardziej ceniony producent ambientowy na świecie. Geir Jenssen pochodzi z Norwegii, a mieszka 400km od koła podbiegunowego, co doskonale tłumaczy niezwykle cenione arktyczne dźwięki w jego muzyce. Uznana za ambient album wszech czasów Substrata korzysta z samplowanych dźwięków ze źródeł science-fiction równie mocno jak i z lodowcowego pejzażu Norwegii. Po kolejnych albumach studyjnych Cirque, Shenzhou, Autour de la Lune, Dropsonde nastała cisza na 5 lat. Obecnie znów możemy się cieszyć kunsztem Biosphere dzięki nowemu albumowi N-Plants, do którego stworzenia inspiracją były japońskie elektrownie atomowe! Fragmenty przesłuchać możecie TU. Poza środowiskiem fanów ambientu, Geir zyskał uznanie w muzyce filmowej. Do najnowszych sukcesów na tym polu należy np. użycie utworu Hyperborea w ścieżce dźwiękowej filmu The Tree of Life z Bradem Pittem w roli głównej. Przygotujcie się na muzyczną podróż w nieznane Wam przestrzenie, gdyż koncert Biosphere to zawsze niezwykłe przeżycie.
www.biosphere.no

ROBERT HOOD LIVE!
Stałeś kiedyś obok legendy? A w Białymstoku? Robert Hood to źródło techno, człowiek, którego twórczość odzwierciedla duszę Detroit. Od wczesnych lat 90-tych, kiedy będąc członkiem Underground Resistance zaczynał w duecie z Jeffem Millsem jako H&M, Hood ciężko pracuje na swój status jaki osiągnął właściwie już lata temu. Wydawnictwa dla Tresora, Axis, Music Man, Peacefrog oraz własnego labelu M-Plant to kamienie milowe w historii muzyki elektronicznej. Nie ma co wspominać gdzie zagrał, bo chyba już wszędzie!
Co pozwoliło Robertowi na zajście tak wysoko? Czy jego podejście do muzyki jako nauki? Traktowanie jej jako struktur brzmieniowych, które efektywnie mają wprowadzać ludzi w ruch? Czy może twórczość w duchu minimalizmu rodem z ojczyzny techno? Oceńcie to sami na jego pierwszym live akcie w tej części Europy.
www.myspace.com/hoodrob

KASSEM MOSSE LIVE!
Gunnar Wendel to Enigmatyczny artysta z Niemiec. Niewiele o nim wiadomo, oprócz śladów pozostawianych na kolejnych prestiżowych labelach: laid, mikrodisko, workshop, FXHE… oraz mikro blogach traktujących o rzeczach bliżej nieokreślonych. W jego muzyce surowe struktury beatowe, zahaczające raz o house, raz o techno przeplatają się w wydawnictwami pełnymi melodii i parkietowej energii. Tak było z Workshop EP, z której utwór wylądował na 10 miejscu najlepszych 100 tracków 2010 residentadvisor.net. Do Białegostoku przyjeżdża zagrać live. Widząc co raz większe zainteresowanie na świecie jego osobą wiemy, że o tym Panu będzie jeszcze głośniej!
www.myspace.com/kassemmosse
Kassem Mosse – Untitled

LOOPTROOP ROCKERS
Raperzy ze Szwecji: Promoe, Supreme i DJ/producent Embee oraz CosM.I.C. Ekipa swoimi nagraniami i żywiołowymi koncertami sukcesywnie podbija Europę i Świat. Po czterech albumach, kilkunastu singlach, oraz wielu pobocznych projektach, przychodzi czas na najnowszy album Professional Dreamers który to właśnie będą prezentować podczas Białystok Up To Date Festivalu.
http://looptrooprockers.com
Looptroop Rockers – Professional Dreamers

SLUGABED
Jego muzyka to oscylująca wokół dubstepu i hip-hopu mieszanka perfekcyjnie dobranych perkusjonalii i potężnych linii basowych. Do tej pory wydawał m.in. w Planet Mu oraz Ramp Recordings, niedawno podpisał kontrakt na album w Ninja Tune. Producent młody stażem, ale na pewno będziemy o nim jeszcze wiele słyszeć!
http://soundcloud.com/slugabed
SLUGABED live @ Emrg+N+See Music Festival

PARIAS
Parias jest to projekt hip-hopowy stworzony z inicjatywy trzech genialnych warszawskich muzyków – Włodiego, Eldo i Pelsona. Projekt ma być połączeniem genialnej liryki Eldoki, jak i świetnych tekstów ze strony Włodiego i Pelsona. Sama nazwa „Parias” to coś niechcianego i nielubianego. Pomysł na utworzenie projekt Parias został podany przez Włodka na Hip-Hop Kempie w 2007r. Okazało się, że obaj panowie myślą i interpretują teksty w ten sam sposób. Później do projektu dołączył Pelson.
http://parias.net.pl
PARIAS – Bezczelni

REMARC
Rozpoczął swoją muzyczną karierę w wieku 13 lat w swoim rodzinnym Brockley, w Londynie. Grywał reggae i pochodne na domówkach. Wtedy nikt nie wiedział, że Remarc będzie okrzyknięty Królem Amena. Jego kompozycję charakteryzują niesmowicie sokmplikowane i energetyczne partie perkusyjne, oraz głębokie sinusoidalne basy.

www.myspace.com/djremarc
Remarc @ Who broke my beats, Waterfront – 28-7-07

MAŁPA
Łukasz Małpa Małkiewicz urodził się w Toruniu i tu też mieszka. Swoją pierwszą płytę wydał w 2009 roku. Płyta nosi nazwę Kilka numerów o czymś. Łukasz nie ma wygórowanej opinii o sobie. Nie jestem megalomanem, jednak zdarza mi się czasami dać upust własnej próżności. Gdybym uważał, że jestem beznadziejny nigdy nie podjąłbym się próby wyjścia z moją muzyką poza studio. Dostrzegam jednak wiele niedociągnięć w moim rapie i staram się nad nimi pracować.
www.myspace.com/malpanabitach
MAŁPA – Nie byłem nigdy

ZEUS
Pochodzący z Łodzi członek grupy Pierwszy Milion. Doceniony w konkursie magazynu WuDoo. Główną nagrodą konkursu była sesja nagraniowa oraz wydanie albumu. 9 kwietnia 2011 roku ukazał się najnowszy album Zeusa pt. Zeus, jak mogłeś? zawierający utwór Supełek z pętelką, do którego został nakręcony klip: KLIK!
http://www.myspace.com/zeus94bpm

1 lipca ujawniona zostanie reszta artystów, którzy wystąpią na białostockim festiwalu.

Festiwal Białystok Up To Date odbędzie się 24-25 września 2011r. na terenie starego Magazynu Rezerw Wojskowych przy ulicy Węglowej 8 w Białymstoku.

Bilety:
Do 10-VII karnet dwudniowy 39pln.
Do 22-IX karnet dwudniowy 59pln.
Bilety jednodniowe tylko w dniu imprezy: pt 30pln/ sob 45pln.
Bilety dostępne m.in. w sieci Ticketpro.

Więcej informacji na stronie festiwalu http://bialystokuptodate.pl.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Original mix
10 lat temu

Oj Hood na żywo! Prawdziwa gratka!

Goldfinger
Goldfinger
10 lat temu

Rozpałiłeś moją wyobraźnie, dzisiaj wieczorem sięgnę po „Nighttime World”. 🙂

formalina
formalina
10 lat temu

hmm .. nie powinienem odpowiadać na to pytanie i generalnie zostawię to wyobraźni – powiem tylko że jest trochę jak muzyka pana hooda ale raczej nie jak te ostre kawałki [ przynajmniej tak wynikało z tej króciutkiej rozmowy ] – jak by to powiedział eddie fowlkes – black technosoul

Goldfinger
Goldfinger
10 lat temu

Czy żona tez jest black? Ładna?

formalina
formalina
10 lat temu

hihi ja mam autograf od zony pana hooda , pogadałem sobie z nią kiedy pan robert był w warszawie 🙂 to było takie dotknięcie legendy ….

Polecamy