Wpisz i kliknij enter

Envee remiksuje Łonę

Jeden z najbardziej cenionych w Polsce producentów oraz współtwórca kolektywu Niewinni Czarodzieje stworzył remiks najnowszego nagrania szczecińskiego rapera. – Pewnego dnia Andrzej „Webber” Mikosz (producent płyt Łony) zadzwonił do mnie i zapytał się, czy nie jestem czasem zainteresowany stworzeniem przeróbki „Nie pytaj nas”. A tak się złożyło, że byłem bardzo podekscytowany tą kompozycją: jej aranżacją, tym wibrującym basem. Ochoczo zabrałem się więc do roboty – opowiada Maciej „Envee” Goliński.

Oryginalna kompozycja:

Prace nad tą przeróbką zaczęły się mniej więcej miesiąc temu. Przebiegały w dwóch miejscach: w Krakowie oraz Warszawie. Chociaż ostateczny remiks „Nie pytaj nas” powstał w stołecznym studiu Enveego. I to w przeciągu jednej nocy.

– Kilka razy podchodziłem do tego remiksu. Ale zawsze mi coś nie pasowało. Aż tu nagle w nocy z poniedziałku na wtorek, niczym grom z jasnego nieba, pojawiła się w mojej głowie koncepcja. Nad jej realizacją siedziałem do 5 nad ranem. Był to jeden z najszybciej zrobionych przeze mnie remiksów – wyznaje Envee.

Ta bassowo-industrialna przeróbka utworu „Nie pytaj nas” cieszy się sporą popularnością w sieci. W przeciągu pierwszych 24 godzin zaistnienia na SoundCloudzie została przesłuchana ponad 1500 razy.

Remiks:

Łona & Webber „nie pytaj nas” envee rmx by envee

Ponadto już jesienią ukaże się EPka Enveego „Kai” – nakładem wytwórni U Know Me Records. Także jesienią można spodziewać się najnowszego albumu Łony „Cztery i pół”, który jest promowany przez singiel „Nie pytaj nas”.

Niedługo będzie można usłyszeć Envee’go także w roli kompozytora. Razem ze szczecińskim muzykiem Łukaszem Górewiczem przygotowuje on projekt „In Fusion We Trust”. Będzie to koncert połączonych orkiestr kameralnych z Polski (Baltic Neopolis Orchestra) i Niemiec (Preussisches Kammerorchester Prenzlau). Wykonają one wspólnie covery znanych utworów muzyki instrumentalnej z obu krajów, jak i klubowe przeboje. Nie zabraknie także autorskiego materiału przygotowanego specjalnie na to wydarzenie.

Koncert „In Fusion We Trust” zainauguruje 4. edycję festiwalu Boogie Brain w Szczecinie (21-24.07).

Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy