Wpisz i kliknij enter

Nowy teledysk Electric Wire Hustle

Nu-soulowa sensacja z Nowej Zelandii opublikowała swój najnowszy teledysk do nagrania „Again”. Całość była kręcona w Nowym Jorku. Z kolei edycja i montaż klipu nastąpiła w Foxtree Studio w Wellington. Jest to zarazem pierwszy teledysk promujący ich debiutancki album „Electric Wire Hustle” wydany w zeszłym roku przez londyńską wytwórnię BBE.

Electric Wire Hustle jest (obok reggaeowego Fat Freddys Drop) najbardziej znanym zespołem pochodzącym z nowozelandzkiego Wellington. W swojej twórczości postawili na futurystyczną estetykę. Muzyka formacji to rozsmakowywanie się w ciepłych, elektronicznych podkładach ze szczyptą abstrakcyjnych post hip hopowych beatów i sekcji dętej – obecnej dzięki udziałowi samplera lub granej na żywo. Wisienką na tym smacznym wielosmakowym torcie są niezwykle nastrojowe soulowe wokale. Taki dźwiękowy kolaż z łatwością przełamuje wąskie stylistyczne bariery, wytyczając nowe kierunki, ale trio ani na chwilę nie zapomina o swoich korzeniach.

Głównym producentem tego zespołu jest David „Taay” Wright, który współpracował także z Ladi6 i DJem Fitchie z Fat Freddys Drop. Na bębnach gra jeden z najbardziej rozchwytywanych perkusistów w Nowej Zelandii – Myeale Mazanzy. Natomiast solidna baza rytmiczna, analogowe brzmienia syntezatorów, szczypta gitary klasycznej stanowią idealne tło dla rozbudzających wyobraźnię subtelnych wokali Mary TK.

Obecnie EWH odbywa trasę koncertową po Europie. Jego częścią będzie występ grupy podczas tegorocznej odsłony festiwalu Boogie Brain w Szczecinie (22.07 – klub P1erwsze Miejsce).

Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy