KTLH – Azathoth
Jarek Szczęsny:

Egzorcyści będą mieć pełne ręce roboty.

Koenraad Ecker & Frederik Meulyzer – Carbon
Paweł Gzyl:

Wizyta na Spitsbergenie.

Planetary Assault Systems – Live At Cocoon Ibiza
Paweł Gzyl:

Techno z saksofonem? Czemu nie!

Olo Walicki & Jacek Prościński – Llovage
Jarek Szczęsny:

Uciekająca sekcja rytmiczna.

Abul Mogard – Kimberlin
Maciej Kaczmarski:

Elegia na odejście.

Tobias Preisig – Diver
Łukasz Komła:

Skoncentrowana powódź.

Lee Gamble – Exhaust (Flush Real Pharynx Part 2)
Paweł Gzyl:

Powrót do korzeni.

Various Artists – Pop Ambient 2020
Paweł Gzyl:

Ambient jak skała.

FKA Twigs – Magdalene
Jarek Szczęsny:

Jedno płuco.

Sarin – Moral Cleansing
Paweł Gzyl:

EBM wyszlifowany na najwyższy połysk.

Mary Komasa – Disarm
Przemysław Solski:

Rozbrójmy się.

Black Sea Dahu – No Fire in the Sand
Łukasz Komła:

Tonąc w lekkości.

DJ Shadow – Our Pathetic Age
Jarek Szczęsny:

Ilość nie przekłada się na jakość.

Shanti Celeste – Tangerine
Paweł Gzyl:

Na poprawę nastroju.Nowi artyści Unsound Festivalu

Kolejne gwiazdy tegorocznego Unsoundu zaprezentują szeroką paletę dźwięków – od dronów po juke (czy footwork, jak kto woli).

W noc otwierającą festiwal wystąpią retrofuturysta Felix Kubin wraz z Maciem Morettim (Mitch & Mitch, Baaba, LXMP) w akompaniamencie do filmu „Oj, Nie Mogę Się Zatrzymać!” (1974, reż. Zbigniew Rybczyński). Radziecki film niemy „Aelita” (1924, reż. Jakow Protazanow) również otrzyma soundtrack na żywo – w wykonaniu The Generator Analogue Orchestra (Wojcek Czern, Patryk Zakrocki i inni), stworzonej specjalnie z okazji tegorocznej edycji Unsoundu.

Zakończenie festiwalu odbędzie się w Filharmonii Krakowskiej. Sinfonietta Cracovia, której występ poprzedzi koncert Jacaszka (prezentującego utwory ze swej nowej płyty dla Ghostly International), zagra kompozycje Henryka Mikołaja Góreckiego i Arvo Pärta oraz wykona cztery utwory A Winged Victory For The Sullen (nowy projekt Adama Wiltzie z Stars Of The Lid i Dustina O’Hallorana; wydawnictwo ukaże się nakładem Krakow/Erased Tapes na początku września).

Nowi artyści dołączyli do imprezy prezentującej wytwórnie Not Not Fun i 100% Silk: prócz Ital, Sex Worker i Dylana Ettingera pojawi się LA Vampires pod dowództwem szefowej wytwórni Amandy Browne, Maria Minerva z Estonii oraz brooklyńczycy z Magic Touch. Czekają nas również prezentacje teledysków artystów związanych z obiema firmami oraz DJ-ski set LA Vampires.

Tajemniczy francuski duet Natural Snow Buildings, rzadko występujący na żywo, zaprezentuje swoją miksturę psych-folku i drone. Głośny dzięki wydanemu w Ghostly International „Work Work Work,” australijski duet HTRK przedstawi muzykę najlepszą na imprezę z okazji końca świata. Gitarzysta Emeralds, Mark McGuire, swoje solowe albumy wydaje nakładem Editions Mego. Jego wciągający set, pełen pętli i wibracji w klimacie kosmische musik na gitarę i syntezator, również będzie można usłyszeć na festiwalu.

Brooklyński Machinedrum wydał nakładem Planet Mu album „Room(s)”, uznany przez Resident Advisor za jedną z płyt roku (a przez Nową Muzykę za totalne nieporozumienie). Twórca projektu, Travis Stewart, wystąpi wraz z Praveenem Sharma jako połowa duetu Sepalcure, którego dwie EP-ki (Hotflush) doczekają się wkrótce kontynuacji w postaci albumu. Sepalcure i Machinedrum występowali już na Unsound Festival New York.

Juke/footwork pojawi się w Polsce po raz pierwszy dzięki chicagowskim pionierom tej sceny – DJ Rashadowi I DJ Spinnowi. Tin Man przywiezie z Wiednia swój nienaganny avant-house. Słoweńska producentka Nightwave (aka 8Bitch) i fiński Teeth udowodnią ponownie, że mutacje muzyki basowej objawiają się często poza centrami światowej muzyki.

http://www.youtube.com/watch?v=1yF1gn-gKFY

Polskę reprezentować będą Catz N`Dogz wraz z SLG – przedstawiciele niedawno założonego labela Pets Recordings. Ponadto pojawi się Sentel z Krakowa – przedstawiciel coraz popularniejszej polskiej sceny basowej – oraz An On Bast z towarzyszeniem wizuali Phovid, zwycięzcy plebiscytu Unsoundu.

Mieszanka hip hopu, noise`u i elektroniki serwowana przez trio Napszykłat czyni je świetnym partnerem dla iconAclassa i MC Däleka. Polski duet Niwea łączy elektronikę Dawid Szczesnego wraz z wokalem Wojtka Bakowskiego. LXMP (Macio Moretti & Piotr Zabrodzki), tworzący szaloną muzykę na bębny, bas i przesterowanego Korga MS-20, przygotują swoją wersję klasycznego albumu Herbiego Hancocka – „Future Shock”.

Karnety są już w sprzedaży, a niebawem dołączą do nich również bilety na pojedyncze koncerty.

Więcej informacji: www.unsound.pl

Fot. LA Vampires

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.