Wpisz i kliknij enter

Zbliżają się jesienne koncerty Atari Teenage Riot

Atari Teenage Riot to niemiecka legenda z nurtu digital hardcore – promujący nowy album, który ukaże się wiosną tego roku.

W maju tego roku pojawiła się nowa płyta zespołu pod tytułem „Is This Hiperreal?”, który będzie promowana na jesiennej trasie. Na 15 (Warszawa) i 16 (Wrocław) października zapowiedziane są polskie koncerty.

Zespół został założony w styczniu 1992. Od początku w jego skład wchodzili Alec Empire, Hanin Elias oraz Carl Crack. W tym samym roku ukazał się pierwszy singiel Hetzjagd auf Nazis. W 1993 Atari Teenage Riot podpisało kontrakt z wytwórnia Phonogram. W 1994 Alec Empire założył w Londynie własny label…, Digital Hardcore Recordings. Właśnie w DHR bedą się ukazywać produkcje Atari Teenage Riot, a nazwa wytwórni stanie się określeniem całego gatunku.

Debiutancki Delete Yourself! pojawił się na rynku w 1995. Druga studyjna plyta Atari to The Future Of War z 1997. W tym samym roku do zespołu dołączyła Nic Endo. Trzeci regularny krążek – 60 Second Wipeout – ukazał się w 1999.

Twórczość Atari Teenage Riot łączyła w sobie elementy muzyki gitarowej (punk, metal, rock) z szeroko pojętą elektroniką (hardcore techno, gabber, breakbeat, big beat, jungle) i hip hopem. Członkowie eksperymentowali także z muzyką noise, technikami cut and paste i cut-up przy użyciu samplerów. Całość była okraszona wściekłymi, często przesterowanymi wokalami.

Zespół nie ukrywał swych antynazistowskich, anarchistycznych przekonań politycznych. Grał wspólne koncerty m.in z Beck, Rage Against The Machine czy Nine Inch Nails.

15.10.2011
Miasto: Warszawa
Miejsce: Klub Muzyczny Progresja, Warszawa
Start:20.00
Wjazd: 80/90 pln

16.10.2011
Miasto: Wrocław
Miejsce: Firlej, ul. Grabiszyńska 56
Start: 19.00
Wjazd: 75/85 plnJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy