Wpisz i kliknij enter

O muzyce psychoaktywnej

Z okazji dziesiątych urodzin wydawnictwa Okultura ukazał się pierwszy numer „kwartalnika psychoaktywnego” „Trans/Wizje”. Jak piszą autorzy: „jest to pierwsze w Polsce pismo poświęcone przemianom ciała i umysłu przy pomocy narzędzi artystycznych, duchowych, naukowych i magicznych”.

Na łamach interdyscyplinarnego magazynu można znaleźć teksty na temat psychologii, antropologii, literatury, filmu oraz sztuk wizualnych, w tym między innymi eseje o twórczości filmowej Kennetha Angera i Dereka Jarmana, literaturze eksperymentalnej, filmach giallo, fenomenie grzybów magicznych, modyfikacji świadomości przy pomocy nowoczesnej technologii.

Niezwykle interesująco zapowiadają się artykuły o muzyce: rozmowa z Peterem ‚Sleazy’ Christophersonem z Throbbing Gristle i Coil, tekst Z’EVa o transie oraz wywiady z twórcami z polskich grup Job Karma i Hati.

Pismo można kupić na stronie wydawnictwa. Więcej informacji tutaj.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł Gzyl
11 lat temu

A ja zamiast lektury tego „pisemka” polecam bardzo dobry dokument na Planete o okultystycznych źródłach nazizmu – „Czciciele czarnego słońca”. Najbliższa emisja 30 października o godz. 23.25. Tutaj szerzej: http://www.planete.pl/dokument-czciciele-czarnego-slonca_36523

Kamil
Kamil
11 lat temu

A właściwie, to gdzie tam jest coś o muzyce. Zapoznając się ze spisem treści, nic muzycznego nie zwróciło mojej uwagi.

killia
killia
11 lat temu

„przy pomocy narzędzi […] naukowych i magicznych”. proponuję zdecydować się na jedną linię, ponieważ wspomniane narzędzia się wykluczają. chyba, że celem pisma jest robienie ludziom papki z mózgu, wtedy można raz naukowo, jak się nie da to na magicznie, a potem jeszcze nazwać to psychologią.

Nikal
Nikal
11 lat temu

Ostrożnie z tym pisemkiem – to normalna promocja okultyzmu w wykonaniu Dariusza Misiuny i jego towarzystwa. A jak powiedział David Tibet: „Magick can destroy you”. A on, jak chyba niewielu innych, zna się na rzeczy.

Kamil
Kamil
11 lat temu

super! takie pisemko post(wstaw co ci odpowiada). Brakowało mi takiego czegoś.

Polecamy