Wpisz i kliknij enter

Gathaspar idzie jak burza

Warszawski producent ukrywający się pod pseudonimem Gathaspar serwuje zestaw swych nowych nagrań nakładem nowojorskiej wytwórni Thema.

To się nazywa iść jak burza – po płytach opublikowanych przez Resopall Schallware, Freude Am Tanzen czy Numbolic, polski twórca debiutuje w katalogu cenionej tłoczni z Brooklynu, mającej na swym koncie wydawnictwa takich tuzów, jak Raudive, Terrence Dixon czy Christopher Rau.

„Balsam Pervian” zawiera sześć nagrań – w tym dwa remiksy. Otwierający krążek „Absinth” to sprężyste techno o industrialnym brzmieniu, w którym główną rolę wiodą etniczne sample rodem z egzotycznych kolekcji Finders Keepers. Oryginalna wersja tytułowego utworu to przygrywka do dwóch dubowych killerów – „GathoSOSpace” i „Mysticism”. Pierwszy z nich z powodzeniem można porównać do najlepszych dokonań Deadbeat – to powoli rozwijające się dub-techno wypełnione perkusyjnymi efektami zanurzonymi w studyjnych pogłosach. Druga kompozycja ma bardziej zwarty charakter – i koncentruje się na metalicznych loopach wpisanych w niepokojące tło.

http://soundcloud.com/thema/sets/thema-8-15-gathaspar-balsam/

Zamieszczone w zestawie remiksy zdecydowanie różnią się od siebie. Mikael Stavöstrand zamienia „Balsam Pervian” w taneczny dub-house uwodzący melodyjnym motywem falujących klawiszy o orientalnej barwie, a Monkey Maffia w swojej wersji „She`s Not From Here” sięga po  bardziej smoliste i ciężkie brzmienia – podrasowane zdubowaną partią jamajskiego piano.

Nowe wydawnictwo Gathaspara to zdecydowanie jego najciekawszy materiał od czasu debiutanckiego „Artificial Respiration”. I kolejny dowód na to, że w kategorii eksperymentalnego dub-techno warszawski producent nie ma sobie równych na polskiej scenie.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] polecamy miks, jaki przyrządził dla „Glissanda” Gathaspar. O młodym polskim producencie pisaliśmy już wcześniej; warto przypomnieć, iż swoje nagrania publikował w wytwórniach takich jak […]

Polecamy