Wpisz i kliknij enter

Ghostpoet, Beach House, Rashad & Spinn w Katowicach!

Ghostpoet nie nawija o dragach, samochodach i złotych łańcuchach. Nie ma soulowych chórków i tanecznych refrenów. Za całą oprawę sceniczną wystarcza mu najczęściej laptop i punktowy reflektor. Oto kolejna gwiazda TFNM 2012.

Ghostpoet

Już pierwsza EP-ka, opublikowana w 2010 roku pod tytułem The Sounds of Strangers, wzbudziła niemały zachwyt w środowisku fanów eksperymentalnego hip-hopu, a wydany rok później album Peanut Butter Blues & Melancholy Jam – przyniósł mu nominację do prestiżowej Mercury Prize. Choć cały jego dotychczasowy dorobek to zaledwie kilkanaście utworów i nieliczne remiksy (między innymi Metronomy), niemal natychmiast został ogłoszony nową nadzieją brytyjskiego hip-hopu, godnym następcą Roots Manuvy i Tricky’ego.

Beach House

Baltimorski duet pojawi się na naszym festiwalu z materiałem z najnowszej, zapowiadanej na maj płyty, zatytułowanej „Bloom”. Ich występ to propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby przez chwilę odpocząć od tanecznej elektroniki oraz dubstepowych wiertarek i skupić się na niesamowitym brzmieniu głosu Victorii Legrand. Wspomagana przez Alexa Scally’ego wokalistka, porównywana przez wielu krytyków do legendarnej Nico z Velvet Underground, od kilku lat uwodzi publiczność na całym świecie charakterystycznym, nieco ochrypłym głosem i upodobaniem do łączenia folkowych brzmień z minimalistyczną elektroniką.

Rashad & Spinn

To przede wszystkim dzięki działalności tych dwóch artystów niszowa muzyka dystrybuowana na produkowanych chałupniczymi metodami CDR-ach przedarła się do świadomości odbiorców i krytyków, a stamtąd na łamy prestiżowych portali muzycznych, takich jak Fact. Wychodząc od chicagowskich housowych tradycji, łącząc je z upodobaniem do hip-hopu i breakdance’owych popisów (obaj DJ-e zaczynali jako tancerze), w ciągu paru lat wytworzyli swój charakterystyczny styl, który okazał się olbrzymią inspiracją dla wielu innych muzyków i początkiem całkiem nowego gatunku.

Wszystkie informacje o fsetiwalu znajdują się na stronie www.festiwalnowamuzyka.plJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy