Wpisz i kliknij enter

Premiera: Wojtek Cichoń – Działa Zabrane

Wczoraj ukazał się autorski album poety i rapera znanego także jako Kidd.

Płytę „Działa Zabrane” można już ściągnąć z http://skwer.org/produkcje, natomiast CD digipack (z bonus trackiem wyprodukowanym przez Ami Yamasaki, dostępnym tylko na płycie CD) można zamawiać pod adresem wojtekidd(AT)wojtekidd.org – cena to 20 PLN + koszt przesyłki (6 PLN – 1 CD).

Materiał powstawał w latach 2009-2012. Za teksty i wokal odpowiedzialny jest Wojtek „Kidd” Cichoń, muzyką i produkcją zajął się Goldi, z kolei skreczami – White Dwarf. Na „Działa Zabrane” trafi w sumie dziewięć utworów. Wydawcą albumu jest skwer.org, natomiast patroni medialni to: Nowamuzyka.pl, Qulturap.pl, Wywrota.pl i PRO ARTE.

[embeded:
src=”http://player.soundcloud.com/player.swf?url=http://api.soundcloud.com/tracks/41272576″
height=”81″ width=”100%” type=”application/x-shockwave-flash”
allowscriptaccess=”always”]

Wojciech Cichoń vel Kidd – urodzony w 1983 r. w Elblągu, mieszka w Warszawie. Slamer, raper, poeta, organizator imprez performance poetry m.in. festiwalu Spoke’N’Word, comiesięcznego slamu poetyckiego w Warszawie, warsztatów spoken word. Od 2003 roku prezentuje swoje utwory spoken word na scenach Polski i Europy (Niemcy, Czechy, Holandia, Wielka Brytania, Węgry). Jako Kidd wydał 8 płyt pod szyldem skwer.org – współtworząc takie projekty muzyczne jak ddekombinacja, Międzymiastowa, Osete. Grał koncerty i prezentował swoją twórczość spoken word przed m.in. Dälek, Mouse on The Keys, Beans (Anti-Pop Consortium).

Goldi – Urodzony w 1983 w Elblągu. Producent i raper mający na swoim koncie szereg produkcji wydanych pod szyldem skwer.org – współtworzy Osete. Jako producent ma za sobą współpracę z takimi mc jak Kecaj, Graf, Luzi. Jako raper zapowiada kolejną solową płytę opartą na klasycznych hip-hopowych brzmieniach swojego autorstwa. Jego pełnowymiarowa instrumentalna płyta „Ślady Stóp” wydana w 2009 ukazuje wszechstronny wachlarz możliwości związanych z tworzeniem muzyki czerpiącej ze złotej ery hip-hopu i zmierzającej w stronę nowoczesnych abstrakcyjnych rozwiązań pełnych harmonijnego dysonansu. Niebawem ukaże się druga długogrająca instrumentalna płyta Goldiego – „Ślady Geniuszu” – produkcja równie zaawansowana technicznie jak „Ślady Stóp”, niemniej jednak bardziej mroczna i niepokojąca.Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy