Wpisz i kliknij enter

DJ Lutto Lento w stylu chopped and screwed

David Guetta i Britney Spears to postaci raczej rzadko goszczące na łamach Nowejmuzyki. DJ Lutto Lento, czyli szef Sangoplasmo Records, włączył do swojego miksu ich kawałki oraz muzykę, której słuchanie bywa określane mianem „wstydliwej przyjemności”.
http://soundcloud.com/magazynglissando/glissando-densinghour-vol-5
Set stworzony w ramach „Glissando Densinghour”, utrzymany został w stylu chopped and screwed. Spowolnione tempo, rozciągnięte wokale oraz towarzyszący temu mroczny, narkotyczny nastrój, to patenty stosowane przez pochodzącego z Houston w Teksasie DJ Screw. W latach 90. hip-hop zyskał dzięki niemu (i jego naśladowcom) nowy wymiar – lokalne zjawisko szybko się rozprzestrzeniło, natomiast po latach powróciło na fali witch house’u. O fenomenie screw, wpływie na percepcję syropu na kaszel oraz o skutkach spowolnienia 800 razy piosenki Justina Biebera warto przeczytać w świetnym artykule DJ /rupture.

Lekturę niech umili miks DJ Lutto Lento, czyli muzyczna jazda po bandzie wraz z Rihanną, Enigmą i Davidem Guettą (aż cztery tracki!). Znane hity zremiksowane w zmienionej szybkości, zyskały tu nowego, nieco upiornego znaczenia.

magazynglissando @ soundcloudJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
darek
darek
11 lat temu

pojebane 😀

Polecamy