Julek Płoski – śpie
Jarek Szczęsny:

Coś nowego.

Karenn – Grapefruit Regret
Paweł Gzyl:

Pariah i Blawan improwizują.

Moor Mother – Analog Fluids Of Sonic Black Holes
Jarek Szczęsny:

Hałas i chaos.

Jazz Band Młynarski-Masecki – Płyta z zadrą w sercu
Jarek Szczęsny:

Jedna dla wszystkich.

Shapednoise – Aesthesis
Paweł Gzyl:

Nieznane mutacje basowych brzmień.

A Winged Victory for the Sullen – „The Undivided Five”
Mateusz Piżyński:

Ambientowe nowości z Ninja Tune

Enchanted Hunters – Dwunasty Dom
Krzysiek Stęplowski:

Czasem naprawdę warto czekać. Warto wypatrywać, nawet latami, jeśli tylko cierpliwość nagrodzona ma być w taki sposób.

Ecnahnted Hunters Dwunasty Dom
Rrose – Hymn To Moisture
Paweł Gzyl:

Techno w stylu Marcela Duchampa.

Trzaska/Mazurkiewicz/Szpura – North Meridian
Jarek Szczęsny:

Można się spocić od samego słuchania.

Giant Swan – Giant Swan
Paweł Gzyl:

Czy znany ze świetnych koncertów duet sprawdził się również w studiu?

Floating Spectrum – A Point Between
Jarek Szczęsny:

Cyfrowy pomnik przyrody.

Bleu Roi – Dark/Light
Łukasz Komła:

Wiosną ubiegłego roku wsłuchiwaliśmy się w singiel szwajcarskiego projektu Bleu Roi, a przed kilkoma dniami ukazała się ich nowa EP-ka „Dark/Light”, którą przybliżamy i jednocześnie o niej rozmawiamy z Jennifer Jans.

Traversable Wormhole – Regions Of Time
Paweł Gzyl:

Adam X wraca do projektu sprzed dekady.

Sudan Archives – Athena
Jarek Szczęsny:

Do diabła z dobrymi radami.Boogie Brain 2012 – znamy pierwsze gwiazdy

W dniach 19-20 października w Szczecinie odbędzie się kolejna, piąta edycja festiwalu Boogie Brain. Organizatorzy zaczęli ujawniać nazwy pierwszych gwiazd. Zapowiada się bardzo ekscytująco!

Podczas imprezy zagrają m.in. Jazzanova Live Band, Crazy P i George FitzGerald. Nowamuzyka.pl objęła patronat nad tym wydarzeniem. Poczytajcie o gwiazdach, sprawdźcie również szczegóły na stronie www.boogiebrainfestival.pl.

Crazy P

Crazy P to szczęśliwe dziecko brytyjskiego house lat 90. Szalonej fuzji soulu, disco i funku odpowiednio wzmocniej psychodelicznymi doświadczeniami rave parties i niegrzecznymi zabawami wprost ze studenckiego kampusu. Zespół założyło dwóch bardziej zainteresowanych muzyką niż nauką adeptów Nottingham University, Chris Todd i Jim Baron.

Wydany w 2005 roku album „A Night on Earth”, gdzie zaśpiewała Danielle Moore, powoduje falę zaproszeń na duże festiwale i ekskluzywne wywiady, a Crazy P. zyskuje status jednego z lepszych live bandów. Z roku na rok pozycja charyzmatycznej Danielle wzrasta i wkrótce to ona staje się scenicznym symbolem Crazy P., co polska publiczność mogła już oceniać na żywo podczas festiwali Open’er czy Audioriver.

W Szczecinie Danielle Moore wystąpi z Chrisem Toddem jako Crazy P. Sound System, śpiewając do didżejskiego seta.

Jazzanova live-band

Jazzanova to projekt berlińskich muzyków, od ponad piętnastu lat zajętych produkcją, komponowaniem, aranżowaniem, remiksowaniem i kreowaniem całej muzycznej galaktyki – w klubach, na powietrzu, w studio, na scenie i poprzez uznaną już w świecie wytwórnię Sonar Kollektiv. Są uwielbiani przez wszystkich, pod każdą szerokością geograficzną. Eksperymentowali z wieloma muzycznymi gatunkami – nu jazzem, broken beatem, modern folkiem i soulem.

Remiksowali Masters At Work, Fat Freddy’s Drop, 4hero i Ursulę Rucker. Talent tych kilku facetów z Berlina oraz ich szerokie, muzyczne horyzonty pozwoliły też na współpracę z Lenny Kravitzem, Commonem, Azymuth, czy Calexico. Obecnie ten kolektyw didżejsko-producencki to prawdziwa instytucja z ogromnym muzycznym dorobkiem i wieloletnim doświadczeniem na scenie.

George FitzGerald

Londyński producent w krótkim czasie pokazał światu wielkie możliwości produkując tak świetne utwory jak „Don’t You” czy „Silhouette” łącząc to, co najlepsze w house z vibem muzyki spod znaku future garage.

Uniezależniając się od innych, powołał wytwórnię Man Make Music, w której wydaje własne produkcje oraz promuje młodych producentów (m.in. Jack Dixon). Powoli wypuszcza się również na inne terytoria. Wyprodukował właśnie kawałek pod tytułem „Lungs” na album wokalistki Py. Warto sprawdzić, by przekonać się, że bez kompleksów odnajduje się w estetyce pop i r’n’b. A to dopiero jego drugi rok producenckiej działalności.

[button size=”big” link=”http://www.boogiebrainfestival.pl/” target=”blank”]Strona festiwalu[/button]

 

 

 

Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.