The Primitive Painter – The Primitive Painter
Paweł Gzyl:

Dźwiękowy klejnot z dawnej epoki.

DIVVAS – Challenger Deep
Łukasz Komła:

W głębinach myśli.

The Exaltics & Heinrich Mueller – Dimensional Shifting
Paweł Gzyl:

Mistrzowska wersja detroitowego electro.

Julius Aglinskas – Daydreamer
Łukasz Komła:

W ambientowym zastygnięciu.

Soft Boi – So Nice
Paweł Gzyl:

O miłości w rytmie downtempo.

Ehh hahah – House ze skrzypcami w tle
Jarek Szczęsny:

Pod znakiem internetu.

Alva Noto – Xerrox Vol. 4
Mateusz Piżyński:

Czwarta odsłona cyklu Xerrox, na którą przyszło nam czekać pięć lat.

Various Artists – Kern Vol. 5 Mixed By Helena Hauff
Paweł Gzyl:

„For those who know”

Amnesia Scanner – Tearless
Paweł Gzyl:

Finowie serwują miłosne ballady.

Michael Lightborne – Ring Road Ring
Łukasz Komła:

Dźwiękowy świat obwodnicy w Coventry.

Christine Ott – Chimères (pour ondes Martenot)
Jarek Szczęsny:

Geometria dźwięków.

Deadbeat And Paul St. Hilaire – 4 Quarters Of Love And Modern Lash
Paweł Gzyl:

Scott i Paul medytują.

Vysoké Čelo – Űrkutatás
Jarek Szczęsny:

Grzechem byłoby nie skorzystać.

Ellen Allien – AurAA
Paweł Gzyl:

Hołd dla czasów, kiedy techno i trance były jednym.Boogie Brain 2012 – znamy pierwsze gwiazdy

W dniach 19-20 października w Szczecinie odbędzie się kolejna, piąta edycja festiwalu Boogie Brain. Organizatorzy zaczęli ujawniać nazwy pierwszych gwiazd. Zapowiada się bardzo ekscytująco!

Podczas imprezy zagrają m.in. Jazzanova Live Band, Crazy P i George FitzGerald. Nowamuzyka.pl objęła patronat nad tym wydarzeniem. Poczytajcie o gwiazdach, sprawdźcie również szczegóły na stronie www.boogiebrainfestival.pl.

Crazy P

Crazy P to szczęśliwe dziecko brytyjskiego house lat 90. Szalonej fuzji soulu, disco i funku odpowiednio wzmocniej psychodelicznymi doświadczeniami rave parties i niegrzecznymi zabawami wprost ze studenckiego kampusu. Zespół założyło dwóch bardziej zainteresowanych muzyką niż nauką adeptów Nottingham University, Chris Todd i Jim Baron.

Wydany w 2005 roku album „A Night on Earth”, gdzie zaśpiewała Danielle Moore, powoduje falę zaproszeń na duże festiwale i ekskluzywne wywiady, a Crazy P. zyskuje status jednego z lepszych live bandów. Z roku na rok pozycja charyzmatycznej Danielle wzrasta i wkrótce to ona staje się scenicznym symbolem Crazy P., co polska publiczność mogła już oceniać na żywo podczas festiwali Open’er czy Audioriver.

W Szczecinie Danielle Moore wystąpi z Chrisem Toddem jako Crazy P. Sound System, śpiewając do didżejskiego seta.

Jazzanova live-band

Jazzanova to projekt berlińskich muzyków, od ponad piętnastu lat zajętych produkcją, komponowaniem, aranżowaniem, remiksowaniem i kreowaniem całej muzycznej galaktyki – w klubach, na powietrzu, w studio, na scenie i poprzez uznaną już w świecie wytwórnię Sonar Kollektiv. Są uwielbiani przez wszystkich, pod każdą szerokością geograficzną. Eksperymentowali z wieloma muzycznymi gatunkami – nu jazzem, broken beatem, modern folkiem i soulem.

Remiksowali Masters At Work, Fat Freddy’s Drop, 4hero i Ursulę Rucker. Talent tych kilku facetów z Berlina oraz ich szerokie, muzyczne horyzonty pozwoliły też na współpracę z Lenny Kravitzem, Commonem, Azymuth, czy Calexico. Obecnie ten kolektyw didżejsko-producencki to prawdziwa instytucja z ogromnym muzycznym dorobkiem i wieloletnim doświadczeniem na scenie.

George FitzGerald

Londyński producent w krótkim czasie pokazał światu wielkie możliwości produkując tak świetne utwory jak „Don’t You” czy „Silhouette” łącząc to, co najlepsze w house z vibem muzyki spod znaku future garage.

Uniezależniając się od innych, powołał wytwórnię Man Make Music, w której wydaje własne produkcje oraz promuje młodych producentów (m.in. Jack Dixon). Powoli wypuszcza się również na inne terytoria. Wyprodukował właśnie kawałek pod tytułem „Lungs” na album wokalistki Py. Warto sprawdzić, by przekonać się, że bez kompleksów odnajduje się w estetyce pop i r’n’b. A to dopiero jego drugi rok producenckiej działalności.

[button size=”big” link=”http://www.boogiebrainfestival.pl/” target=”blank”]Strona festiwalu[/button]

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.