Wpisz i kliknij enter

Boogie Brain 2012 – znamy pierwsze gwiazdy

W dniach 19-20 października w Szczecinie odbędzie się kolejna, piąta edycja festiwalu Boogie Brain. Organizatorzy zaczęli ujawniać nazwy pierwszych gwiazd. Zapowiada się bardzo ekscytująco!

Podczas imprezy zagrają m.in. Jazzanova Live Band, Crazy P i George FitzGerald. Nowamuzyka.pl objęła patronat nad tym wydarzeniem. Poczytajcie o gwiazdach, sprawdźcie również szczegóły na stronie www.boogiebrainfestival.pl.

Crazy P

Crazy P to szczęśliwe dziecko brytyjskiego house lat 90. Szalonej fuzji soulu, disco i funku odpowiednio wzmocniej psychodelicznymi doświadczeniami rave parties i niegrzecznymi zabawami wprost ze studenckiego kampusu. Zespół założyło dwóch bardziej zainteresowanych muzyką niż nauką adeptów Nottingham University, Chris Todd i Jim Baron.

Wydany w 2005 roku album „A Night on Earth”, gdzie zaśpiewała Danielle Moore, powoduje falę zaproszeń na duże festiwale i ekskluzywne wywiady, a Crazy P. zyskuje status jednego z lepszych live bandów. Z roku na rok pozycja charyzmatycznej Danielle wzrasta i wkrótce to ona staje się scenicznym symbolem Crazy P., co polska publiczność mogła już oceniać na żywo podczas festiwali Open’er czy Audioriver.

W Szczecinie Danielle Moore wystąpi z Chrisem Toddem jako Crazy P. Sound System, śpiewając do didżejskiego seta.

Jazzanova live-band

Jazzanova to projekt berlińskich muzyków, od ponad piętnastu lat zajętych produkcją, komponowaniem, aranżowaniem, remiksowaniem i kreowaniem całej muzycznej galaktyki – w klubach, na powietrzu, w studio, na scenie i poprzez uznaną już w świecie wytwórnię Sonar Kollektiv. Są uwielbiani przez wszystkich, pod każdą szerokością geograficzną. Eksperymentowali z wieloma muzycznymi gatunkami – nu jazzem, broken beatem, modern folkiem i soulem.

Remiksowali Masters At Work, Fat Freddy’s Drop, 4hero i Ursulę Rucker. Talent tych kilku facetów z Berlina oraz ich szerokie, muzyczne horyzonty pozwoliły też na współpracę z Lenny Kravitzem, Commonem, Azymuth, czy Calexico. Obecnie ten kolektyw didżejsko-producencki to prawdziwa instytucja z ogromnym muzycznym dorobkiem i wieloletnim doświadczeniem na scenie.

George FitzGerald

Londyński producent w krótkim czasie pokazał światu wielkie możliwości produkując tak świetne utwory jak „Don’t You” czy „Silhouette” łącząc to, co najlepsze w house z vibem muzyki spod znaku future garage.

Uniezależniając się od innych, powołał wytwórnię Man Make Music, w której wydaje własne produkcje oraz promuje młodych producentów (m.in. Jack Dixon). Powoli wypuszcza się również na inne terytoria. Wyprodukował właśnie kawałek pod tytułem „Lungs” na album wokalistki Py. Warto sprawdzić, by przekonać się, że bez kompleksów odnajduje się w estetyce pop i r’n’b. A to dopiero jego drugi rok producenckiej działalności.

[button size=”big” link=”http://www.boogiebrainfestival.pl/” target=”blank”]Strona festiwalu[/button]Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy