Wpisz i kliknij enter

Bocian Records – nowości płytowe

Dwie nowe propozycje z oficyny Bocian Records Tomasz Krakowiak – „Moulins” oraz Blip – „Dead Space”.

Tomasz Krakowiak to perkusista i kompozytor, mieszkający w Kanadzie. W ciągu ostatnich kilku lat, Krakowiak występował i nagrywał z takimi artystami jak: Mike Hansen, John Oswald, Anna Zaradny, Zbigniew Karkowski, Robert Piotrowicz, Ireneusz Socha, Mike Snow, Alessandro Bosetti i John Butcher. Muzyk koncertował nie tylko w Kanadzie, ale także w USA, Japonii i Europie. Poszukuje różnych sonorystycznych cech instrumentu jakim jest perkusja.

Tak napisał Daniel Muzyczuk we wkładce do płyty „Moulins”:

„Tytuły sugerują, że możemy mieć do czynienia z nagraniami terenowymi wykonanymi podczas spaceru. Wzniosła logika struktury dźwięku wzmacnia to wrażenie. Ciało poruszające się w przestrzeni rejestruje dźwiękowe zjawiska. Jest to sprytny sposób na zwrócenie uwagi uszu, których zainteresowanie muzyką osłabło przez nadmiar muzaku i innych tapet dźwiękowych.

Wrażenie można porównać do najmocniejszych nagrań terenowych, jak na przykład seria map rzek Annei Lockwood (chodzi tu o jej słynne nagrania znad rzeki Hudson – „A sound map of the Hudson river” z 1982r. – Łukasz Komła), które ze względu na nieludzkie właściwości tworzą doświadczenie słuchowe, które zmienia przestrzeń, w której słuchacz postanawia ją włączyć. Płyta Krakowiaka tworzy poruszającą się architekturę, którą można porównać jedynie z tornado”.

http://www.youtube.com/watch?v=gmcCZ0DTL2MPowyżej fragment z płyty „A / P”.

Tutaj można odsłuchać fragmenty z płyty „Moulins”.

Projekt Blip jest kolaboracją dwóch australijskich muzyków –  Jima Denley’a i Mike’a Majkowski’ego. Uważani za najwybitniejszych improwizujących muzyków z tego kraju. Obaj pochodzą z Sydney, ale Majkowski obecnie mieszka w Berlinie. Rozpoczęli współpracę w 2002 roku, jako członkowie of The Splinter Orchestra, i tym samym założyli w 2009 roku projekt Blip.

Jim i Mike rozwijają własne podejście do muzyki w oparciu o tradycyjne instrumentarium. Dekonstruują i rekonstruują własną formę. Ich muzyka skupia się na trwaniu i subtelności dźwięku, tonacji w barwie i samej budowie dźwięku, oraz pulsacji. Tworzą własne kompozycje, w których wychodzą od prostych form, a kończą na piekielnie złożonych strukturach.

W tym roku Mike Majkowski pojawił się na płycie projektu pt. Remont Pomp – „Złota Platyna”.

Tutaj można odsłuchać fragmenty z płyty „Dead Space”.

Wszystkie niezbędne szczegóły dotyczące płyt znajdziecie na poniższej stronie:
[button size=”big” link=”http://www.bocianrecords.com/” target=”blank”]Bocian Records[/button]Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Agnes
Agnes
9 lat temu

Świetna wiadomość i bardzo bardzo dobry wpis Panie Łukasz 🙂

BRTK
BRTK
9 lat temu

ekstra

Polecamy