Wpisz i kliknij enter

Odkrywamy muzykę z netlabela Mandorla

Meksykański netlabel Mandorla opublikował mini album Christophera McFalla„Disengaged Songs for Disenchanted Lovers”, do pobrania zupełnie za darmo, jak prawie cały katalog tej oficyny.

Christopher McFall jest kompozytorem z Kansas City o pokaźnym dorobku fonograficznym. Fascynuje go wykorzystywanie analogowych układów elektronicznych. Brzmienie swoich nagrań opiera o gitarę, fortepian, gramofon i saksofon. Nie boi się użyć field recordingu i zdezelowanego brzmienia taśm, które kontrastuje z obróbką cyfrową. Potężne drony i wszechobecny noise są charakterystycznymi elementami jego muzyki.

Netlabel Mandorla założył w 2006 roku Manrico Montero (powyżej na zdjęciu)  – muzyk i naukowiec o szerokich horyzontach. Montero używa wielu instrumentów i robi to w sposób oszczędny. Wykorzystuje field recording i muzykę konkretną w kontekście otaczającej go przyrody. Tworzy różne projekty m.in. Karras, Karras In Dub, Linga. Jego dorobek, to lektura obowiązkowa dla miłośników muzyki ambient. Proszę zwrócić szczególną uwagę na jego album „Betweenness” (semlabel).

Warto by też wspomnieć o jego działalności naukowej, która jest bardzo fascynująca. Manrico jest niezależnym badaczem wpisanym w nurt bioakustyki i biosemiotyki. Szczególnym polem działań badawczych Montero, jest ekosystem ptactwa wodnego, głównie na terenach podmokłych. Zarejestrował odgłosy ptactwa w stu różnych miejscach Ameryki Południowej, począwszy od ziemi Majów czyli półwyspu Jukatan, przebył podnóża Andów i dotarł do niezwykłego miejsca tzw. Salt flat w Boliwii (tutaj zdjęcia tego miejsca). Więcej o projekcie Manrico „Waterbird Soundscape” – kliknij tutaj.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
jaro
jaro
8 lat temu

Wartościowy ambient.

jaro
jaro
8 lat temu

Wartościowy ambinet:)

wojak
wojak
9 lat temu

„salt flat” to po polsku solnisko, a to konkretne nazywa się Salar de Uyuni

Paide
Paide
9 lat temu

Dokonania z Mandorli śledzę od samego początku ich aktywności. Niedawno po dłuższym przestoju wznowili działalność. Zawsze wysoko ceniłem sobie ich wydawnictwa. Warte sprawdzenia.

Polecamy