SCSI-9 – Squares & Circles
Paweł Gzyl:

Pierwszy nowy album projektu od siedmiu lat.

Sarathy Korwar – More Arriving
Jarek Szczęsny:

Muzyka migracji.

Sandro Perri – Soft Landing
Jarek Szczęsny:

Chłód melodii.

Rhys Fulber – Ostalgia
Paweł Gzyl:

„I’m living in the 80s”

IRAH – Diamond Grid
Przemysław Solski:

Siatka utkana z ciekawości.

Strycharski Kacperczyk Szpura – I love you SDSS
Jarek Szczęsny:

Oglądanie nerwów.

!!! (Chk Chk Chk) – Wallop
Mateusz Piżyński:

Ciężkość punka z lekkością funka.

cover
Barker – Utility
Paweł Gzyl:

Transhumanistyczne przyjemności.

Monya – Straight Ahead
Paweł Gzyl:

Industrialne techno o pozytywnej energii.

Wojciech Golczewski – The Priests Of Hiroshima
Jarek Szczęsny:

Ścieżka dźwiękowa dla ery atomowej.

Múm – Yesterday Was Dramatic – Today Is OK
Paweł Gzyl:

Klasyk emotroniki.

Hildur Guðnadóttir – Chernobyl (OST)
Jarek Szczęsny:

Wyobrazić sobie niewyobrażalne.

Pruski – Black Birds
Jarek Szczęsny:

Wyszlifowany onyks.

Jaromir Kamiński, Rafał Warszawski, Palms Palms, Break Janek
Ania Pietrzak:

Beats & breaks idealne na koniec wakacji…Etamski z nowym albumem

Już w listopadzie – kilka tygodni po przedpremierowym występie na Unsound Festival – ukaże się płyta Lovely Interstellar Trip

Przemysław Etamski – producent muzyczny, pochodzi ze Szczecina, mieszka w Gdyni. Z braćmi Rychlickimi (Kristen) tworzy trio Salto, z Robertem Piernikowskim (Napszykłat) duet P/E, gra również w duecie z Peve Letym (Indigo Tree, SWNY, Boar Sleeping). Jego muzyka oscyluje w okolicach eksperymentalnej elektroniki, samplingu, field recordingu i awangardowego jazzu, lecz swoje korzenie posiada głęboko w podziemiach hip-hopu.

Etamski brzmieniem balansuje na granicy szmeru, ciszy i spokojnych, delikatnie chropowatych tonów, niekiedy szkicując pulsujący bit, a czasem zatapiając się w hałaśliwym kolażu, budując tym samym pełen sonicznych niuansów niepowtarzalny klimat. Wszystko jednak serwuje z doskonałym wyczuciem, co klasyfikuje go w czołówce młodej polskiej elektroniki.

Do tej pory wydał następujące albumy: Zabrudzony Garnitur (2008, Qulturap), Kosmos (2009, Qulturap/Pink- Punk), w kolaboracji z Konradem Smoleńskim winyl Niuniuni Gra Na Psie (2010, Artbazaar Records), Western Lands (2011, Lado ABC) z zespołem Kristen oraz Live at Kisielice (2012, Qulturap) w duecie z Piernikowskim. Najnowszy album promuje utwór SAMO© z gościnnym udziałem Peve Lety.

Hip-hop zawsze był dla mnie trochę za ciasny, ale był dobrym punktem wyjścia do dalszych eksperymentów. – mówi Etamski – Mnie jednak zawsze najbardziej fascynowały faktury, użyte brzmienia, specyficzna surowość, barwa głosu, to jak numer został zarejestrowany. Te fascynacje przełożyły się na brzmienie mojej muzyki. Najciekawsze rzeczy moim zdaniem dzieją się w tle, ja te tło wyciągam na wierzch.

Najwięcej mi dały trasy koncertowe z Kristen oraz z Robertem Piernikowskim, to są bardzo inspirujący ludzie i bardzo dobrzy koledzy, wyniosłem z tej nauki bardzo wiele, za co jestem im wdzięczny.

Dużą inspiracją jest wciąż free jazz. To jest dla mnie pełnowartościowa muzyka z duszy, umysłu i serca z ogromnym ładunkiem. Najpiękniejsze jest to, że nie trzeba jej rozumieć, słucha się ją na czuja i jeśli się to chwyci, to jest się szczęśliwszym człowiekiem.

Moją siłą jest spokój, dlatego mieszkam nad morzem, prowadzę spokojne życie, dużo spaceruję i nie ma w tym nic z romantycznych bzdur.

Płyta Lovely Interstellar Trip ukaże się 9 listopada nakładem wytwórni Qulturap. Nowamuzyka.pl jest patronem medialnym albumu.

Komentarze

Comments are closed.