Wpisz i kliknij enter

Eeliks:en – cudowne dziecko z Finlandii

Projekt Eeliks:en tworzy pochodzący z Finlandii Eelis Mikael Salminen. Jest siedmioletnim chłopcem, który już uczęszcza do artystycznej szkoły. Uwielbia jeść lasagne z łososiem i to palcami. Nauczył się czytać, kiedy skończył trzy lata. Eelis swoją przygodę z nagrywaniem muzyki rozpoczął na iPhone’ie jego ojca. Pierwsze próby zakończyły się niepowodzeniem.

Wkrótce zarejestrował więcej muzyki, gdyż otrzymał na własność wspomniany iPhone. Sam Mikael opisuje swoją twórczość jako mieszankę muzyki elektronicznej i tanecznej, którą może zaakceptować jedynie Sami Sänpäkkilä – założyciel wytwórni Fonal. Album „Suutre Teiter” spodobał się nie tylko jemu i zostanie opublikowany nakładem tej znakomitej fińskiej oficyny.

Sposób w jaki śpiewa Eelis to niemalże „bełkot” w języku fińskim w pomieszaniu z językiem angielskim. Forma tekstów, wyjątkowy amalgamat słów i zwrotów, dobrze oddaje charakter jego utworów. Po wysłuchaniu fragmentów płyty „Suutre Teiter” można się zdziwić, jakich zespołów na co dzień słucha Eelis, jak choćby: AC/DC, The Beatles czy The Rolling Stones.

Mikael zapytany o występy oznajmił, że nie będzie organizował żadnych koncertów. A jego dodatkowe wytłumaczenie było proste: „Nie chcę być rudzikiem” (słowo rudzik jest w przybliżeniu fińskim odpowiednikiem Justina Biebera – chodzi tu o nazwę ptaka, którego barwa upierzenia odzwierciedla kolor włosów Biebera). Światowa premiera tego krążka odbędzie się 29 października, a więc sprawdźcie sami dokonania tego niezwykłego chłopca.

 

Ważne strony:

www.fonal.com

www.Eeliksen.fonal.com

 Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
robert
robert
11 lat temu

Kto to fińczycy?

Leszek Manicki
Leszek Manicki
11 lat temu

Chłopakowi chodziło chyba bardziej dosłownie o fiński odpowiednik Biebera: http://www.youtube.com/watch?v=oNfwMepTuZ0 a nie o ptaka

Lechu
Lechu
11 lat temu
Reply to  Leszek Manicki

i jeszcze koszmar koncertowy: http://www.youtube.com/watch?v=PQtubrdjfMo

Polecamy